Blog
Bestsellery
Bio Kaszka Jaglana
Bio Kaszka Jaglana
11,99 zł
szt.
Bio Kaszka Owsiana
Bio Kaszka Owsiana
11,99 zł
szt.
Bio Owocowe Różdżki Smaku
Bio Owocowe Różdżki Smaku
14,99 zł
szt.
Bio Manna Dawnych Zbóż
Bio Manna Dawnych Zbóż
12,99 zł
szt.
Bio Kulka Jaglano-Orkiszowa
Bio Kulka Jaglano-Orkiszowa
11,99 zł
szt.
Bio Kaszka z Amarantusa
Bio Kaszka z Amarantusa
12,99 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana
11,99 zł
szt.
Bio Kaszka 4 Zbóż - Krótka Data
Bio Kaszka 4 Zbóż - Krótka Data
12,99 zł 6,49 zł
szt.
Płatki - Łatki Jaglano - Gryczane
Płatki - Łatki Jaglano - Gryczane
6,99 zł
szt.
Bio eksPandy Amarantus
Bio eksPandy Amarantus
6,99 zł
szt.
Chmura tagów
Czarująca Mama 181
Czarująca Mama

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Czarująca Mama!

 

Odpowiedz na pytanie konkursowe: 

"Co sprawia, że czujesz się Czarującą mama?"

 

Przedstaw nam swoją prawdziwą historię i zawalcz o nagrody!

 

WYNIKI KONKURSU:

 

I MIEJSCE

MARYSIA KRZYMIŃSKA

 

II MIEJSCE

MONIKA PARDA

ALEKSANDRA OSIŃSKA

EDYTA ZAJĄC

MONIKA SZCZYPIORSKA

IWONA

 

Prosimy o kontakt: kontakt@helpa.pl

 


 

Kim jest Czarująca Mama? 

Nie mamy na to jednej odpowiedzi, BO TO KAŻDA MATKA, KAŻDA Z NAS. 

Każda matka, która w inny - jedyny dla siebie i niepowtarzalny sposób - zaczarowuje rzeczywistość swojego dziecka i swojej rodziny. Warto jej przypominać, że jest wyjątkowa, ważna, że robi ogromną robotę. Właśnie w tej zwyczajnej codzienności. 

Macierzyństwo zmienia świat!

Macierzyństwo, pomimo tego, że często trudne, pełne szarości, łez i zwątpienia, niesie ze sobą ogromną moc zmiany świata. Codzienność matek - niekoniecznie kolorowa, lecz prawdziwa - to inwestycja w przyszłość. 

 

 

Celem kampanii jest podkreślenie wagi macierzyństwa

oraz zwrócenie uwagi na problem, że czas spędzany z dzieckiem

często bywa społecznie uznany jako niewartościowy.

Chcemy pokazać czar macierzyństwa i dodać wszystkim odwagi,

przypominając o niepowtarzalnej mocy kryjącej się w kobietach. 

 

Wsparcie innych kobiet

Wierzymy, że poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem i mówienie głośno o wartościach związanych z macierzyństwem, możemy dodawać sobie nawzajem siły. Możemy pokazywać swoją sprawczość, kobiecość i moc przejawiającą się w zwyczajnych i niezwyczajnych codziennych sytuacjach.

Każda z nas jest czarującą mamą!

 

  

 

Kampanii towarzyszy konkurs Czarująca Mama. Chcemy zaprosić wszystkie mamy do podzielania się odpowiedzią na pytanie, co sprawia, że czują się Czarującymi Mamami. Chcemy - poprzez dzielenie się prawdziwymi historiami kobiet - pokazać, że pomimo trudności, częstego niedoceniania roli matki, czas macierzyństwa może być piękny, bogaty w nieocenione doświadczenia, pozwalający na rozwój.

 


 


  

KONKURS CZARUJĄCA MAMA

Co sprawia, że czujesz się Czarująca Mamą? Podziel się z nami odpowiedzią w formie komentarza pod tym wpisem i zawalcz o weekendowy wyjazd dla swojej rodziny!

 

Nagrody 

Do wygrania niezapomniany weekendowy pobyt w agroturystyce Stara Farma z wyżywieniem dla całej rodziny* oraz 5 x bonów o wartości 200zł na zakupy na helpa.pl

 

 

 

*Pobyt w agroturystyce Stara Farma obejmuje:

 • pobyt dla dwóch osób dorosłych oraz trójki dzieci
  • dwa noclegi
  • dwa śniadania
  • dwie obiadokolacje z deserem
 • w terminie od września 2020 do końca 2021 roku

Przebieg konkursu 

 • Czas nadsyłania zgłoszeń: 27 kwietnia - 31 maja

 • Pytanie konkursowe: Co sprawia, że czujesz się Czarującą Mamą?

 • Odpowiedź w formie komentarza na stronie konkursowej

 • Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy zwycięzców I i II stopnia

 • Wyniki opublikujemy jako aktualizację pod tym wpisem nie później niż do 14.06.2020.

Regulamin konkursu 

Regulamin dostępny TUTAJ

 

 


 

Śledź nasze profile na mediach społecznościowych

Miesiąc maj będzie poświęcony Mamom na naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy do śledzenia! 

Oznaczajcie zdjęcia przedstawiające codzienność Czarującej Mamy hashtagiem #czarujacamama na profilu Instagram

Zachęcamy także do udostępnienia konkursowego posta oraz polubienia profilu HELPA na Facebook'u

 

Nasze media społecznościowe:

https://www.instagram.com/helpa.czarymamy/

https://www.facebook.com/helpa.czarymamy/

 

 


  

Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się swoją historią z innymi mamami!

 

Czekamy na Wasze wpisy!

 

WYNIKI KONKURSU:

 

I MIEJSCE

MARYSIA KRZYMIŃSKA

 

II MIEJSCE

MONIKA PARDA

ALEKSANDRA OSIŃSKA

EDYTA ZAJĄC

MONIKA SZCZYPIORSKA

IWONA

 

Prosimy o kontakt: kontakt@helpa.pl

 

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

 

 


 

Komentarze do wpisu (181)

27 kwietnia 2020

Czarującą mamą jestem, bo potrafię wyczarować uśmiech na twarzy nawet w najtrudniejszych momentach

27 kwietnia 2020

Nie ma jednego wzoru na bycie czarującą mamą. Przed każdą mamą stoją inne wyzwania, każda mama ma inne umiejętności i przede wszystkim wyjątkowe i niepowtarzalne dziecko. Jednak pomimo tych różnic wszystkie mamy są czarujące. Nawet wtedy, gdy dziecko zapewnia nam totalny rollercoaster i jednego dnia chcemy je ciągle przytulać, by drugiego zastanawiać się czy nasz kot byłby dobrą nianią chociaż przez godzinę. Przede wszystkim czarująca mama to nie to samo co idealna. Taka mama czasem da na śniadanie parówkę i pozwoli przy tym oglądać bajkę. Nakarmi na balkonie marchewką, by zamiast na kąpanie do wanny wsadzić dziecko do dmuchanego baseniku. Taka kobieta potrafi cieszyć się macierzyństwem, wychowując dziecko tak by było samodzielne, odpowiedzialne i dobre. Przy tym wszystkim nie zapomina by być kobietą, żoną i koleżanką, mimo że czasem musi być pielęgniarką, nauczycielką, magikiem i ślusarzem. Czarująca mama nie jest perfekcyjna, ma za to superowe dzieci :)

27 kwietnia 2020

Czuje, że czaruje kiedy mój synek mi dziękuję. Kiedy mówi przepraszam. Kiedy mówi mi, tacie, młodszej siostrze, że nas kocha. Kiedy ładnie po sobie posprząta. Kiedy razem coś tworzymy i nie ważne czy to ciasteczka z przepisu czy abstrakcyjny rysunek wieloma technikami. Kiedy moja mała córeczka uśmiecha się kiedy śpiewam mimo, że przed chwilą płakała (a mój śpiew zostawia wiele do życzenia). Wtedy widzę że moje starania nie idą na marne. Że nawet w beznadziejnych sytuacjach mam tę moc by głęboko odetchnąć i pomoc moim dzieciom i mojej rodzinie i dać radę. Że moje czary sprawiają że jesteśmy szczęśliwi. Wtedy jestem czarująca mamą.

27 kwietnia 2020

Znacie bajkę "Zaczarowany ołówek"? To jeden ze sposób na zaczarownie świata dziecka. Gdy na dworze pochmurno, szaro i deszczowo, my czarujemy świat na kolorowo malując tęczę. Gdy nam smutno, bo mamy zły dzień, to malujemy nas uśmiechnięte. Świat dziecko możemy czarować na inne sposoby. Uśmiechając się, rozmawiając, czy wspierając. Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić ile nasze dzieci rozumieją, a słowa: "jestem z Ciebie dumna", traktują jak zdobycie medalu na Olimpiadzie. Codziennie czaruję świat dziecka drobnymi gestami, ale nie tylko to sprawia, że czuję się zaczarowaną mamą. W zaczarowaniu mamy bardzo pomaga tata. Tata mamę czaruje komplementami i kolacją przy świecach. Właśnie z tych powodów czuję się zaczarowaną mamą...

27 kwietnia 2020

Macierzyństwo nie zaczęło się dla mnie kolorowo. Usłyszeliśmy najrosza diagnozę. Nie mogłam poczuć się mamą. Musiałam walczyć o życie córeczki. Musiałam wyczarować jej życie. Poruszając niebo i ziemię po 4 miesiącach udało mi się. Wyczarowałam cud i córeczka wyzdrowiała. Wiem jednak ile mam nie może tego zrobić, ile jest fantastycznych, najsilniejszych na świecie mam, które codziennie czarują rzeczywistość aby zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka lub chociaż ulżyć w cierpieniu. Macierzyństwo to nie tylko różowe muffinki i niebieskie autka. To ogromna walka o szczęście rodziny. Jestem czarująca mama bo wspieram też inne mamy w tej trudnej drodze. Czarujemy razem. Codziennie. Czarujemy dla dobra naszych maluchów. Wszystkie jesteśmy czarujące kobiety i czarujące mamy :*

27 kwietnia 2020

Całe macierzyństwo to magia.. magia dobrych słów, gestów, ale też i złych zakatarzonych i kaszlących czarownic i nieoczekiwanych zaklęć , które na szczęście da się odczarować... Czy ja czaruje? Odkąd pojawił się na świecie nasz cud, każdy dzień to bajka... Cudna, choć trudna bajka karmienia piersią.. bajki o mądrym i świadomym rodzicielstwie uczymy się codziennie.. a czy czary działają? O tak, szczególnie wtedy gdy z ust Twej pociechy słowa "kocham cię" padają.... Niech magia trwa..♥️

27 kwietnia 2020

Czuję się Czarującą Mamą, gdy widzę podziw mojego dziecka, kiedy na jego oczach, za pomocą Różdżki Smaku, zmieniam jego nudną szarą kaszkę w smaczny kolorowy posiłek. Rozszerzanie diety jest dzięki temu zawsze wesołe!

27 kwietnia 2020

Cierpliwość to drugie jej imię. Zaradna w codziennym planowaniu i organizacji dnia. Altruizm wyraża w bezinteresownym oddaniu i trosce. Radosną widzieć ją tylko możesz, nawet jeśli powodów do uśmiechu brak. Uczuciowość bije z jej oczu, uśmiechu i dotyku. Jakość sama w sobie. Ąse Madąse Flore - wyliczanki, rymowanki, wierszyki, piosenki - wszystkie są w jej głowie. Czuła gdy jest źle i smutno, a przytulenie jest lekiem na całe zło. Aktywna, aby dbać o zdrowie i dodawać energii. Mądrość życiową zdobywa i pielęgnuje każdego dnia. Atrakcyjna dla swoich bliskich, ale nie zawsze w swoich oczach. Mężna, aby pokonać ich strach i przeciwności losu. Asertywna kiedy trzeba powiedzieć "nie" dla ich dobra. To jest właśnie CZARUJĄCA MAMA.

27 kwietnia 2020

Jestem czarująca, bo z niczego potrafię zrobić obiad życia, który zjedzą każde małe buzie (u mnie to roczniak, 4 i 5,5 lat), bo potrafię być animatorem zabaw, mistrzynią prania/prasowania/odkurzania i mycia podczas zabawy z dzieckiem, a na koniec jestem czarująca dla męża który wraca do domu po 18 ...

28 kwietnia 2020

Jestem czarującą mamą w każdej chwili, każdego dnia... Kiedy dziecko płacze, potrafię wyczarować uśmiech na małej buźce, w kuchni potrafię wyczarować pyszne, zdrowe posiłki, które dzieci zjadają ze smakiem. Jednak największe czary są w zabawie, kiedy bawimy się własnoręcznie zrobionym zabawkami. Dziecka uśmiech jest wtedy bezcenny, a ja czuję, że dla moich pociech jestem najwspanialszą i najbardziej czarującą matką na świecie :)

28 kwietnia 2020

Jestem czarującą mamą bo przez te wszystkie lata patrzyłam na moje dzieci jak się zmieniają od tej malutkiej bezbronnej kruszynki, którą często nosiłam na swoich rękach, przytulając do swojego serduszka, ono uspakajalo się okazywało mi to swoim cudownym uśmiechem, kiedy było chore czuwałam przy nim. Śpiewając mu piosenki, czytając bajki wierszyki. Widziałam ukojenie jego bólu na twarzytce Było warto bo bycie mamą to najcudowniejsze co mnie spotkało Dziękuję, losowi, że mogłam nią zostać. Teraz kiedy moje cudowne dzieci są już wiekrzę bardziej samodzielne. Pomagam innym kobietą być dobrą i troskliwą mamą. Kiedy biorę urodzone maleństwo w swoje dłonie czuje to samo szczecie które odczuwałam sama zostając mamą. Jestem szczęśliwą i spełnioną mamusią i życzę tego z całego serca każdej kobiecie

28 kwietnia 2020

Historia prawdziwa... „Kochanie są dwie kreski, ale ta jedna jakaś taka jasna…” I nareszcie słowa lekarza: „Jest Pani w ciąży!” Eh... Niezwykle ciężkiej ciąży. Nad muszlą spędziłam naprawdę duuużo czasu i nie dla przyjemności... :) Ale cóż. Tyle kobiet to zniosło, to ja nie?! Tylko niestety: ten pechowy 30 tydzień i diagnoza: „będzie działać tylko pół serduszka, wada jest bardzo poważna”. Świat się zawalił! Co dalej?... Jak to co?! Walka!! Zaczęły się konsultacje, wizyty u lekarzy, szpitale, operacje, komplikacje, decyzja o leczeniu za granicą, więc również lęk o pieniądze. Na prawdę okropne przeżycia. I to nie koniec... Tyle jeszcze przed nami... Ale... będę walczyć. Każdego dnia. Wbrew wszystkiemu. Bo mimo tego co przeszliśmy, udaje nam się sprawiać, że nasza córcia uśmiecha się prawie cały czas! Podkreślam, że przechodziliśmy to wspólnie, bo cały czas u boku mam wspaniałego męża. Zdarza się, że musi mi przypomnieć: „ej stara! Wstawaj! Może nie masz siły, ale ta mała dziewczynka czeka w pokoju obok na Ciebie – ukochaną mamusię. To przecież niedaleko”. No dobra...Idę. Wchodzę tam, a ona siedzi na łóżku...i znów się uśmiecha...i rozwala system! :) Zatem ja muszę dać z siebie wszystko w takiej zwykłej codzienności, czasem szpitalnej, aby ona miała jak najlepsze życie. Może to być wspólny spacer, szukanie w lesie sarenek, „puszczenie Mozarta”, nauczenie mówienia „ aj lofju”, pilnowania tego co ma na talerzu! Nie mówię, że mam najgorzej. O nie! Tak na pewno nie jest. Najlepszą mamą też nie jestem. Ale staram się! Na prawdę! A jak ktoś mnie zapyta: „Gdybyś miała wehikuł czasu, to co byś zmieniła w swoim życiu? Co zrobiłabyś inaczej?” Hm... myślę, że nic, bo boję się, że każda zmiana mogłaby spowodować, że nie miałabym tego co mam teraz. Nie zamieniłabym swoich nieszczęść na nieszczęścia kogoś innego. I wiecie co? Jestem szczęśliwa... Dla tej mojej małej kruszynki. Ona tego chce. ...A kiedyś może jeszcze jakiś dzidziuś... ;)

28 kwietnia 2020

Codzienność. Niby zwyczajna, niby powtarzalna, ale ubrana w co raz to nowe, zaskakujące momenty. Bycie mamą to sztuka. Sztuka trudna, ale wdzięczna. Bycie mamą, to magia. To umiejetność zaczarowania zwykłej codzienności, w wyjątkowy czas. To moment, gdy czaruje się słowami, gestem. Mogę kolorować zwykłe chwile, malować je tak, by stały się nietuzinkowe. Potrafiię wyczarować uśmiech na twarzach swoich bliskich, potrafię sprawić, że poczują się wyjątkowo. Co sprawia, ze czuje się czarującą mamą? To właśnie oni! Bliscy, których mam obok, doceniając mnie, dają mi siłę i prawdziwą magiczną moc. Czarować mogę dlatego, ze widzę w nich wdzięczność i miłość. To właśnie nadaje sens mojej codzienności.

28 kwietnia 2020

Kim jest czarująca mama? To mama taka jak Ty i ja która po przez urodzenie małej istoty została obdażona super mocą! To siłaczka która kocha, dba, cieszy się każda chwila. Czasem zaśpiewa czasem podmucha, zadba o pełny zdrowy brzuszek. Nie dba o spojrzenia i komentarze innych bo wie że robi i zrobi wszystko dla swojego cudu, który odmienił jej życie. Na koniec... to lwica, która dumnie kroczy przez życie bo z taką miłością może przenosić góry.

28 kwietnia 2020

Czarującą mamą jestem bo potrafię jednym gestem sprawić, że córeczka moja moje wsparcie i ostoja swoją buzią roześmianą piękną, słodką i rumianą rozpromieni każdy smutek, wszystko zagra niczym z nutek! Jestem mamą czarodziejką! Z różdżką smaku jedną ręką robię magię! Moc tu kolorów! Mnóstwo też zrowotnych walorów! Córeczka się śmieje, zdaja do syta, i jej energia tak niespożyta ma swe paliwko na ranek długi! Takie są Czarującej Mamy usługi! Ja jej czaruję, ona oddaje mi swoją miłość, i nie udaje! Bo miłość zaklęciem jest mocnym na całe życie jakże owocnym! I już niedługo, już za momencik Jak już dorośnie mój mały diamencik Czary i magia prysną być może, a miłośc matczyna we wszystkim pomoże!

29 kwietnia 2020

Wyczarowałam dwa życia. Nie miałam pojęcia, że zostając mamą, zaczaruję też siebie. Zdobędę niespotykaną siłę, by stawić czoła każdemu napotkanemu nieszczęściu. Dbam o siebie, ale są też wyrzeczenia.. Karmienie piersią, nocne pobudki, złe humorki.. Ale nigdy nie idę na łatwiznę. Moją różdżką jest Czas. Wiem, że jest bezcenny, więc nie marnuję go, cieszę się i doceniam każdy etap rozwoju Dzieci. Zatrzymuję go jedynie na zdjęciach, do których często wracam. Wykorzystuję każdą chwilę z dziećmi, najlepiej jak potrafię. Jestem, gdy mnie potrzebują, patrzę z boku, gdy chcą spróbować samodzielności. Wskazuję drogę, ale nigdy nie narzucam. Skrapiam łzami wzruszenia każdy sukces, zaciskam mocno w ręce różdżkę, gdy chcę bronić,pomóc, ale widzę, że sobie poradzą, więc tylko moc wysyłam. Czasem rozpalam pasję, a potem tylko wyczarowuję puchary i dyplomy. Największy mój sukces to to, że syn wyrósł na empatycznego, wrażliwego, bystrego chłopca, który teraz czaruje wraz ze mną, by jego młodsza siostra miała równie magiczne dzieciństwo, z którego wyjdzie cudowną kobietą, której kiedyś będę mogła przekazać swoją różdżkę. Mam nadzieję, że wtedy moje dzieci powiedzą: "zrobiłaś to najlepiej, Mamo. Dziękujemy, że tyle nam dałaś. Jesteśmy szczęśliwi". To mi wystarczy. ♥️

1 maja 2020

Co sprawia że czuje się czarującą mamą? Choć często mam chwile zwątpienia w swoje siły i wiem, że mogłabym zrobić dla moich dwóch córeczek znacznie więcej niż robię na obecną chwilę, moc dają mi one - łobuziary wymagające opieki 24 godziny, 7 dni w tygodniu non stop. Będąc małą dziewczynką nie zdawałam sobie sprawy z tego jak proste „kocham Cię” z ust dziecka potrafi poprawić humor. Czarująca mama to przede wszystkim ta, która jest kochana i która kocha, ta pokazująca, że nie musi być idealna ale powinna chcieć pokazać jak najwiecej dobrego swojemu brzdącowi. Przecież magia jest wokół nas na co dzień. Magiczne „kocham” potrafi zdziałać cuda. Dlaczego czuje się czarującą mamą? Bo idę z duchem czasu, ciagle się uczę (na błędach swoich i bliskich mi osób) a moje córeczki to widzą. Cała magia polega na tym aby nie zatrzymywać się a iść do przodu, czy to z nowinkami technicznymi, sposobami żywienia czy też po prostu życiem codziennym a co za tym idzie zwyczajami jakie nabyliśmy przez lata, jeśli są złe warto je zmienić, a skoro są dobre to pielęgnować. Myśle, że jestem czarującą mamą bo chce dla moich córeczek jak najlepiej, chce aby odkrywały świat i zdobywały wiedzę przez zabawę. Chciałabym żeby któregoś dnia powiedziały mi - „mamo, dziękujemy, odwaliłaś kawał dobrej roboty” ❤️

1 maja 2020

Pytanie "co sprawia, że czuję się Czarującą Mamą" - wbrew pozorom nie jest łatwe. Korzystając z okazji, zajrzałam w głąb serca by znaleźć odpowiedź. Źródło odnajduję w Bogu, w Jego miłości, którą mnie napełnia od wielu lat. Dzięki niemu mam siłę zmagać się z problemami, począwszy od błahych dnia codziennego, po różne dramaty spędzające sen z powiek. Moja wiara napełnia me serce ogromną miłością, którą każdego dnia chcę się dzielić z dwójką najważniejszych istot w moim życiu; dla nich każdego dnia wstaję i CHCĘ BYĆ, inwestować w nie swój czas, energię -chociaż nie raz jej brak, dla nich szukam nowych pomysłów na ciekawe i zdrowe posiłki i na wykorzystanie danego nam czasu. To przez nie podnoszę sobie poprzeczkę, przestaję chodzić na skróty, głowię się by nie tracić zdrowego rozsądku. Bo wiem, że przykład idzie z góry. Czuję, że czaruję, widząc że w gruncie rzeczy mam uznanie u swoich dzieci. A wisienką na torcie jest zdanie starszej córki (5,5lat), którą od 8 m-cy dopieszczam w ramach powiększenia rodziny o rodzeństwo: "Jak Zosia je to jest ble, ale jak mamusia karmi to jest pychotka". Niby niewiele, a tak wiele! i to zdanie traktuję bardzo symbolicznie :)

2 maja 2020

Czarująca mama sprawi, ze w pochmurny dzien wyjrzy slonko. Kazda rana goi sie szybciej po daniu buziaka. Zupelnie zwykly obiad, zamieni w niezwykly talerz smakolykow o roznych ksztaltach. Buziak dano i wieczorem przegoni wszelkie potwory. Czarujaca mama za pomoca koca i kilku poduszek, zabierze nas w kosmiczna podroz. Zwykly spacer, zamieni na niezwykla przygode. Czarujaca mama to taka, ktora mimo zmeczenia i slabosci, bawi sie w najlepsze ze swoimi dziecmi. Taka wlasnie czarujaca mama jestem kazdego dnia :)

2 maja 2020

Dzień dobry, jestem Julia i chciałabym Wam opowiedzieć dlaczego moja Mama jest czarująca. Nasza wspólna przygoda jest dość krótka bo dopiero niedługo skończę 5 miesięcy ale ... moja Mama już dużo wcześniej czarowala. Użyła czarodziejskiej różdżki i słowa lekarza, nie będzie Pani mogła mieć dzieci, zamieniła w nic nie znaczące. Bo po paru miesiącach zaczął jej rosnąć brzuszek A w nim JA :-) ale Mama musiała oczarować dalej żebym cało wyszła z jej brzuszka. I tam nam się wspólnie udało. Dlatego postanowiłam zrobić Mamie prezent mikołajkowy i wtedy przyjść na świat

3 maja 2020

Czary w naszym życiu rozpoczęły się z chwilą, kiedy Rysiek złapał pierwszy samodzielny oddech. Czasami trzymamy czary w małym placu. Znaleźliśmy zaklęcie na sepsę i całe wcześniacze przekleństwo. Znaleźliśmy moce do walki z chorobą w genetycznym kosmosie. Pleciemy gwiezdne warkocze przewlekłym pechem i niebywałym szczęściem. Jestem czarująca, bo w domu czary nie z tej ziemi. I miłości zawsze bardzo dużo, to dopiero magia.

3 maja 2020

Czuję się czarującą dla swoich dzieci kiedy nie chcę być już krzyczącą i wymagajacą mamą, a rozumiejącym rodzicem. Czaruję wypady. Do parku. Do lasu. Byle poza 4 ścianami. Zazwyczaj czaruję rowerki (Jaś&Leon), hulajnogi (Zosia), a kto nie da rady - wózek i kawa (Jonaszek&ja) i podbijamy pobliski park. A kiedy szaleństwo chłopców (Jaś&Leon) sięga zenitu, czytaj: zmęczeni ale nie poddzadzą się bez walki, wtedy czaruję samochodowy wyjazd do jakiegoś niesamowitego lasu czy innego wygłuszonego naturą terenu. Zdarza mi się wyczarować na takich wypadach lunch (w tym kaszki Helpa dla Jonasza, a wczesniej dla pozostałych dzieciaków zawsze dają radę) lub kawę i ciastko. Właśnie w takich klimatach czuję się czarującą mamą..kiedy moje dzieci biegają i są sobą, a ja nie muszę ich ograniczać.

4 maja 2020

Czuję się jak czarująca mama, bo staram się pokazywać dzieciom dobro i je czynić. Poza byciem mamą działam od kilku lat w wolontariatach, gdzie pomagamy tym biedniejszym i tym, którzy mają trudniej w życiu. „Czaruję”, bo sprawiam że świat choć na chwilę staje się lepszym miejscem i pokazuje dzieciom, że każdy jest tak samo ważny. Mam nadzieję, że kiedyś też będą nieśli to dobro dalej.

4 maja 2020

Czarująca mama jestem od kiedy skończyłam 17 lat, wiem to dosyć wcześnie, ale dziś z perspektywy czasu nie zamieniłabym tego na nic innego. Bywało ciężko tym bardziej że zostałam sama, poważnie zachorowałam, wszyscy wychodzili gdzie chcieli, a ja w domu. Na szczęście dzięki czarom mojej mamy, mogłam czasem wyrwać się do rówieśników. A do tego wychowałam piękna i mądra córkę która dziś ma już 11 lat. Nie dawno jednak znów obudziła się we mnie czarodziejska moc. Zostałam mamą po raz drugi , i to po dość dlugiej przerwie. Codziennie uczę się wszystkiego na nowo . I są dni lepsze i gorsze, ale moje czary które sprawią uśmiech na twarzy moich córek działaja na wszystko. Myślę że każda z nas ma lepsze i gorsze dni, ale po tylu latach wiem że my kobiety damy radę ze wszystkim. Zaczarujemy wszystko . A nasze dzieci to najpiękniejsze co moglyśmy stworzyć i mieć przy sobie ♥️

4 maja 2020

Nie zawsze jestem czarującą mamą, czasem jestem zmęczona, a czasem włączam bajki by zrobić coś dla siebie. Kiedy czaruje jednak to : -Obowiązkowo sprawiam, że ból stłuczonych kolan znika za mocą przytulasów i magicznego całusa! -Bezpodstawnie zakładam kalosze sobie i swoim pociechom i pokazuje, że żaden brzydki dzień nie popsuje Nam planów na świetną zabawę! -Czaruję też sprawiając, że nie ma nudy! -Czasem odganiam złe myśli i koszmary wspólnym śpiewem i tańcami! -Czaruję klikając magiczny przycisk w aparacie i zamykam chwilę radości i zadumy w małej karcie pamięci, a później magia! Puka listonosz i przynosi piękne wywołane zdjęcia :) -Wykazuje się niesamowita siłą kiedy odsuwam kanapę i wyciągam zaginione autko. Trochę celowo, trochę przypadkiem.. Dodaje odrobiny magicznego pyłku, zaczarowanego buziaka leczącego wszystkie bóle i troski, nadludzkiego wysiłku ocierającego się siłę Hulka każdego Naszego wspólnego dnia. Bo przecież... świat dzieci jest pełen magii i przyjdzie jeszcze czas na powagę, zawody, trudne decyzje i niezliczone problemy. PS: Miłość, bezwarunkowa miłość ma niezwykle potężna moc. Tak więc z miłością i wdzięcznością tule wszystkich wierząc w jej moc.

4 maja 2020

Nie trzeba być wróżką z bajki, by móc zaczarować i odmienić świat swojej rodziny i tego małego człowieka , który zajmuje centralne miejsce w tej pięknej relacji społecznej. Sam fakt bycia mamą to magia i misja z którą zmienia się nasz świat wraz z chwilą poczęcia i przyjścia na świat dziecka. Odtąd słowo mama nabiera znaczenia i nie jest to tylko wyraz w jakże bogatym zasobie słów malucha. Mama to prawdziwa czarodziejka dla tej małej istoty. Dla mamy prosta czynność to dla dziecka wyczyn wart wręczenia własnoręcznie zrobionego medalu z modeliny. Czarującą mamą jestem od świtu do nocy, bo dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Zapalę lampeczkę, gdy śnią się duchy i potwory, tak by oświetlała drogę dobrym snom. Przytulę i dam buziaka na dzień dobry i dobranoc. On koi wszelkie zadrapania i upadki a ich w ciągu dnia nie brakuje. Zupa mleczna i warzywa same wskakują do buzi kiedy mama czarodziejka wyczaruje z nich zajączka czy kwiatuszek. Do moich tajemnych mocy zalicza się także organizowanie czasu dziecku, które nigdy nie powie że się nudzi, bo nuda to słowo nam nie znane. Czarującą mamą jestem nie tylko w weekendy. Swoje "zaklęcie" rzuciłam na poniedziałek, wtorek, środę, czwartek no i piątek. Niech ktoś powie ze z mamą jest źle czy nudno... Czarującą mamą czuję się, gdy mogę zabrać dziecko na ekscytującą wyprawę, bo każda wycieczka uczy czegoś nowego i kształtuje wyobraźnię. Uczy i bawi jednocześnie. Czyż nie jestem czarującą mamą?

5 maja 2020

Co sprawia, że czuję się czarującą Mamą? Bycie Mamą odmieniło moje życie, zanim zostałam Mamą skupiałam się na pracy, nie doceniałam otaczającego mnie świata, nie miałam czasu dla najbliższej rodziny.Kiedy zaszłam w ciążę mój świat się zatrzymał. Bardzo się bałam, tego co mnie czeka. Wizyty u lekarza pełne obaw i stresu, czekanie na wyniki badań, lęk przed nieznanym. Tak upłynęły mi 9 miesięcy ciąży. Dzień 14.11.2019 to dzień, który odmienił moje życie. Zostałam Mamą, pokonałam swoje lęki, słabości oduczyłam się egoizmu. Moje dziecko sprawia, że każdego dnia czaruje je moim uśmiechem nawet gdy źle się czuję, mam gorszy dzień, nie pokazuje tego.Wiem, że muszę być silna dla mojej córeczki, teraz doceniam otaczający nas świat przyrody, spacery to dla mnie czarujący czas. Jestem czarującą Mamą przez duże M, bo doceniam inne Mamy, teraz już wiem na czym polega trud macierzyństwa. W byciu czarującą Mamą nie myślę tylko o sobie ani o mojej córeczce, ale także o innych kobietach, które są Mamami, zmagają się z tymi samymi trudnościami co ja.Jestem czarującą Mamą, ponieważ sprawiam, że na twarzy mojej córeczki pojawia się piękny bezzębny jeszcze uśmiech :) Dzięki byciu Mamą czuję się spełnioną kobietą, która docenia czas spędzony z rodziną. Bycie czarującą Mamą to dla mnie sens istnienia. Cieszę się, że mogłam się tym z Wami podzielić. Dziękuję za ten konkurs, nie raz czułam się źle w tej roli ale udało mi się to pokonać, nie bedę udawać, że czarująca Mama to zawsze zadbana, uśmiechnięta kobieta, nie to też kobieta, JA, pokonująca swoje słabości, burze hormonów, nadmierne kilogramy, uwagi i opinie innych osób. Dziękuje, że mogłam się podzielić z Wami moimi odczuciami , to mój krótki pamiętnik macierzyństwa. Jestem czarującą , spełnioną Mamą , mimo trudności, mimo chwil zwątpienia,moja córeczka to największy dar jaki dostałam.

5 maja 2020

Nie czuję się czarująca, tylko zaczarowana. Nie mylić z rozczarowana ;). Zaczarowało mnie nasze dziecko. Jego delikatność, ufność, potrzeba bliskości i uwagi. Codziennie czaruję dla niego rzeczywistość. Od rana do wieczora i czasami w nocy. Czaruję czas, żeby płynął ciekawiej, ożywiam zabawki, wypełniam piosenkami ciszę. W kociołku czarodziejki tworzę jedzenie - kolorowe, smaczne, proste. Nasz wspólny czas zapełniam miłością i troską. To jest magia totalna.

5 maja 2020

Czuje się czarująca mamą, ponieważ jestem zakochana w swoim dziecku A ono we mnie. Każde moje słowo , mój gest , moja zaczepka w najmniej oczekiwanym dla dziecka momencie wywoluje na buzi mojego synka szczery uśmiech , to jest cud, maly cud . Kocham calym sercem. Macierzystwo ktorego doswiadczam po raz pierwszy jest czyms niezwyklym , wyjątkowym, każdego poranka budzę się z myślą że już za nim tęsknię, za jego wzrokiem za jego uśmiechem,kiedy się obudzi i popatrzy na mnie, za tym co nowego przyniesie każdy kolejny dzień i co nowego dziś mój 8 miesieczny Kacperek sie nauczy. Pokaze jaki jest dzielny, samodzielny i odważny

6 maja 2020

Wzruszył mnie Wasz filmik... I pomyślałam sobie, że choć nie chodzę w sukienkach i na co dzień nie jest ciągle z uśmiechem na twarzy, jednak zawsze moje Cztery Cuda mogą przyjść i się przytulić. To dla mnie najmocniejsze momenty w ciągu dnia, bo wiedzą, że choć bywam słaba, przepraszam i tłumaczę, jestem dla nich, z nimi i mam czas. Dzięki Dzieciom zaczęłam rozwijać skrzydełka jako artystyczna dusza, która również potrzebuje twórczo odetchnąć od codziennego zgiełku. Tak powstało #mikropiękno, urocza biżuteria tworzona z spokojem i wdzięcznością. Również w niej Janek, Zośka, Staś i Hela chcą mieć swój udział wchodząc triumfalnie, ze swoimi pomysłami na nowe kolekcje

7 maja 2020

Czuje się czarującą mamą już od pierwszego dnia życia mojej gwiazdki⭐to dzięki niej mam siłę do walczenia z stereotypowym podejściem do macierzyństwa zaczynając od diety matki karmiącej, która jest tylko wierzchołkiem "góry lodowej" aż po niechęć do samodzielnej nauki jedzenia. W każdym ważnym etapie Naszego życia gramy "główne skrzypce" i pokazujemy jak można samodzielnie poznawać świat nie tylko poprzez zabawę ale również poprzez naukę nowych smaków.

7 maja 2020

Ciężko jest być "czarującą matką" w czasach ogromnej presji bycia idealną z każdej strony i w każdej dziedzinie. Matka która musi codziennie pięknie wyglądać, mieć posprzątane mieszkanie i codziennie przygotowywać cudowne śniadania, obiady, kolacje itp. a do tego zrobić zdjęcie i pokazać światu że jest super perfekcyjna. Nie ja taka nie chce być. Ja czuję się "czarującą mamą" bo nie jestem idealna ale dla mojego dziecka jestem najlepszą matką na świecie i kiedy za każdym razem gdy tylko wezmę na ręce mojego synka a ten przytuli się do mnie i nie chce się odkleić to chce żeby ta magia trwała jak najdłużej... To jest magia piękna miłości w nieidealnym świecie

8 maja 2020

Jestem czarujaca mama, poniewaz zawsze pod reka mam zwykly, nawilzajacy krem do rak marki jakiejkolwiek. Wazne zeby byl odkrecany. Dla moich maluszkow jest to krem magiczny i tak tez go nazywaja. Za kazdym razem gdy cos zaboli i lzy leca ciurkiem, dzieciaczki wolaja za magicznym kremem, ktory pomaga juz od pierwszego mazniecia

9 maja 2020

Choć jestem nieperfekcyjna, jednak czarująca....

9 maja 2020

Od momentu narodzin mojej córki praktycznie każda chwila z nią spędzona sprawia, że czuję się czarującą mamą

9 maja 2020

Od momentu narodzin mojej córki praktycznie każda chwila z nią spędzona sprawia, że czuję się czarującą mamą. Kiedy tuż po porodzie trzymałam ją w ramionach, w magiczny sposób odegnałam od siebie ból i zmęczenie, liczyła się tylko ona. To że moje piersi praktycznie od razu zaczęły produkować mleko wystarczające do tego, żeby wykarmić nim dziecko, a jego ilość i skład zmieniają się, dostosowując się do potrzeb Malutkiej, to dla mnie czysta magia. Kiedy po kilku nocnych pobudkach budzę się rano i widzę uśmiech Julki, całe zmęczenie mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Chociaż przyznaję, że kiedy któryś raz pod rząd budzi mnie w nocy, zdarza mi się mruczeć pod nosem zaklęcia. Ale kiedy widzę, z jakim uczuciem na mnie patrzy, czuję się jak najpiękniejsza czarodziejka, nawet jeśli mam na sobie dresy i nie miałam czasu umyć włosów. Albo kiedy biorę ją na ręce, gdy płacze, przytulam i to wystarczy, żeby się uspokoiła, czuję, że dzieje się magia. Każdego dnia czaruję, żeby w czasie kilkudziesięciu minut drzemki Julki wziąć prysznic, zrobić dla nas obiad, wstawić pranie, wyprasować poprzednie i jeszcze znaleźć chwilę dla siebie. Często jestem też wróżką, która ożywia zabawki i sprawia, że zaczynają mówić ludzkim głosem i potrafi zwykły karton przemienić w domek dla lalek albo teatrzyk. Tak, zdecydowanie jestem Czarującą Mamą

9 maja 2020

Czuję się Czarującą Mamą, ponieważ mój Syn jest moim wymarzonym Cudem, jest miłością mojego życia, miłością jakiej sobie nie mogłam wyobrazić. Czuję się Czarującą Mamą, ponieważ mój Syn jest tęczowym dzieckiem, wokół którego latają trzy małe, uśmiechnięte Istotki, którym nie dane było być z nami tutaj. Dzięki swojemu Synkowi oraz jego rodzeństwu - które jest nad nami - wiem że miłość do dziecka jest najpiękniejszym cudem jaki mnie spotkał, ale ta sam miłość może być też trudna, pełna bólu i żalu do świata. Przez swoje doświadczenia, te trudne i te piękne, czuję się mamą, która wie że posiada przy sobie to co najpiękniejsze, chociaż było tak trudne do osiągnięcia.

10 maja 2020

Zaczarowałam mój świat stając się mamą. Zaczarowałam świat mojego dziecka słysząc diagnozę rak. Od tego momentu każdy nasz dzień jest pełen cudów. Przechodząc etapy leczenia zaklinałam kroplówki, by pompowały we mnie życie. Zaklinałam samochód, bym szczęśliwie wróciła do domu. Czarowałam malując ściany naszego mieszkania i ocierając pot z łysej głowy. Nawet, gdy trzeba było uciekać zimą zaczarowałam naszą rzeczywistość, by zło już nas nie dosięgło. Potwierdzeniem właściwych decyzji były słowa: " Mamuś, jesteś wróżką - przespałam całą noc"! Czaruję rower, by chciał jechać prosto, gdy uczę córkę jazdy... Wstaję przed świtem, by zaczarować każdy nowy dzień dany nam jako dar, zadanie i wyzwanie, byśmy wspólnie podołały. Wieczorem otulam sen córki modlitwą wdzięczności... Zaczarowane są chwile, gdy jestem na występach córki - jakieś czary wyciskają mi łzy z oczu za każdym razem. Najcudowniejszy czas to ten, gdy razem idziemy w stronę zachodzącego słońca i wraz z powiewem wiatru szepczemy nasze marzenia. Wtedy czas jakby zwalnia i już nic się nie liczy tylko bliskość... I chcemy mieć mnóstwo wspólnych marzeń, by miało co się spełniać!!! Zaklinam czas...

10 maja 2020

Choć jestem nieperfekcyjna jednak czarująca, podczas burzy czaruję promienie słońca, uśmierzam ból czarującym pocałunkiem maluję uśmiech na twarzy słodkim poczęstunkiem. Ulubiony obiad, przyjęcie bez okazji każdy dzień przyprawiam odrobiną fantazji. Choć nie mam talentu wykonam co trzeba, przebranie na balik, torcik z kromki chleba. Czarujące moce wraz z dziećmi mi dane są odpowiednio przeze mnie wykorzystane. Choć zmartwienia na twarzy zmarszczki malują, choć zmęczenie ogromne mi dzieci fundują, choć macierzyństwo to wyższa szkoła jazdy, nie trzeba mi żadnej z nieba gwiazdy, to dzięki nim jestem czarująca i pragnę być taka do życia końca.

10 maja 2020

CZułość Aktywność Rozmowa Uśmiech Jedzonko Ekscytacja MY!

10 maja 2020

Jestem czarującą mamą ponieważ tworzę dla mojego dziecka świat beztroski. Codziennie staram się aby miał wszystkie kolory, smaki i dźwięki dzieciństwa. Gdy spędzam czas z córką, wszelkie zmartwienia zostawiam za drzwiami aby śpiewać piosenki do utraty tchu, czytać bajki głosem starego niedźwiedzia i śmiać się podczas wspólnej zabawy. Prowadzę ją za rączkę przez świat i podczas tej podróży sama się uczę wielu nowych rzeczy :) Jedną z ciekawszych podróży było rozszerzanie diety a więc poznawanie nowych konsystencji, smaków i kolorów. Do tej pory jest to nasza ulubiona przygoda a przed nami jeszcze wiele do odkrycia :) Staram się aby każdy dzień mojej córki obfitował we wspólnie spędzony czas, czułość i naukę nowych rzeczy. A całą resztą zajmie się czarującą mama :)

11 maja 2020

Jest poranek, jako pierwsza otwieram oczy i przez chwilę patrzę na moich śpiących mężczyzn. Ten młodszy 10 miesięczny za chwilę również się budzi i patrząc na mnie uśmiecha się tak bardzo jakby ktoś zaczarował mu dzień. Drugi ten starszy- mój mąż budzi się chwilę po nas i głośnym: Dzieeeeń dobry kochani ! wita nas serdecznie. Wiem, że mają dobry dzień zanim się jeszcze nie zaczął na dobre a wieczorem dostaje buziaki i podziękowania za wszystko.Przecież nic takiego się nie wydarzyło, dzień jak zawsze. A może wkradły się tu jakieś czary? Patrząc jak zasypiają odczuwam szczęście i satysfakcję i czuję się czarująco!

11 maja 2020

Żeby być czarująca mamą nie potrzeba super mocy ani znajomości tajników magii. Czarująca mamą jest każda z nas dla swojego dziecka. Czaruje kiedy jest mokro w pieluszce i nie przyjemnie. Ona potrafi pomóc. Kiedy głodek doskwiera mama pomaga napełnić brzuszek. Gdy jest zmęczenie jak za pomocą magicznej różdżki mama pomaga,aby przyszedł blogi sen. Ja nie chcę mieć super mocy chce mieć tylko taka moc,która będzie pomagała mi w opiece nad córeczką aby czuła się bezpieczna i kochana.

11 maja 2020

Czuję się czarującą mamą, kiedy muszę pogodzić w jednej chwilii mnóstwo czynności. Zdecydowałam się karmić własnym pokarmem mojego syna, który ma problem z jedzeniem z piersi! I tak juz zaraz mija 6 miesiąc mojej ciężkiej, ale jakiej pełnej satysfakcji pracy! Mam świadomość, że daję mojemu dziecku dobry start w życie! Za chwilkę również rozszerzanie diety, różniste kaszki (oczywiście z HELPA) by nauczyć tego małego człowieczka różnorodnie i zdrowo się żywić! Każda mama czaruje godząc ze sobą wszystkie obowiązki, a te mamy które zdecydowały się karmić swoim ściąganym mleczkiem są dla mnie the best! Ile to nie przesapanych nocy, śpiąc na laktatorze każda z nas przeżyła. A to wszystko dla naszych pociech ;-)

11 maja 2020

o tak, zdecydowanie czarująca i zaklinająca ze mnie mama!!!, bo po pochmurnej i burzowej aurze, wbrew deszczowej pogodzie...pojawił się nasz tęczowy synek:)Jak ja, jak my wyczarowaliśmy ten cały doskonały kosmos?!!!Tego to zupełnie nie wiem już sama:)I jak to w kosmosie, różnie i niespodziewanie bywa...ale codziennie nie mogę uwierzyć, że niby tak od niechenia potrafimy tak czarować. Dam mu wszystko co tylko będę mogła najlepszego wyczarować!!!PS. A z tęczowego wachlarza HELPY korzystamy codziennie.Dzięki za zdrowy brzuszek mojego Gerasia:)

11 maja 2020

ŻYCIE jest przykładem na to, że wszystko może się WYCZAROWAĆ ! Mam 32 lata, mój instynkt macierzyński dorastał we mnie bardzo długo - wstyd przyznać, ale nawet wtedy kiedy pojawiła sie Ona, moja 3-miesięczna córka, w dalszym ciągu zastanawiałam się, czy wystarczająco jestem przygotowana na Nią, czy to JAK JĄ KOCHAM, jest wystarczające? Moja ciąża była Darem Bożym, Pan Bóg wszystko zaplanował doskonale, wiedział ze muszę czuć się dobrze, żeby przeżyć poród, który był dość traumatyczny. Od porodu mineły 3 miesiące prawie, a ja...z każdym dniem, coraz mocniej i bardziej się w Niej zakochuje,codziennie się poznajemy choć znamy się już bardzo dobrze, ale to nieustanny proces w którym poznaje nie tylko Ją, ale i siebie... Codziennie myślę i analizuje, jaki ja cud w sobie stworzyłam, czy to możliwe że TO JA ten cud urodziłam? Przecież ja jestem czarującą mamą ! Pozdrawiam Was wszystkie, Drogie Mamy !

11 maja 2020

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko,a ja ...Twoja mama! Małe rączki potrafią napisać mama,i przynoszą mi jabłko czerwone ocierają łzy i splatają się tuż nad szyją. W małych rączkach mieści się cała miłość ... Zanim zostałaś poczęta - PRAGNEŁAM CIĘ, Zanim się urodziłaś - KOCHAŁAM CIĘ, Zanim minęła 1 godzina Twojego życia - BYŁAM GOTOWA ZA CIEBIE UMRZEĆ. Gdy przyszłaś na ten świat moje życie całkiem rozjaśniało... Jesteś moim światełkiem- tak przecież być musiało! Dziękuję Ci że jesteś, że śmiejesz się i płaczesz, że czasem tak na mnie patrzysz... tak jakoś pięknie,inaczej. Dziękuję Ci, że czasem jestem przy Tobie zmęczona. Dziękuję,dziękuję,dziękuję, że mogę Cię trzymać w ramionach!!!!

11 maja 2020

9 miesięcy oczekiwania, Wylegiwania i objadania. Kilka miesięcy dolegliwości, Wzruszeń, radości, napadów złości. Wiele tygodni przygotowania Ćwiczeń oddechów i przewijania, Malutkich ciuszków kompletowania pieluch, butelek, smoczków do ssania. To wszystko po coś, ten chaos cały Ciąża jest magią, cel jest wspaniały. Bo po tych wielu miesiącach tycia Czeka nagroda za rolę życia. Bądź w niej więc taka, jaką być pragniesz, a szybko serce maluszka skradniesz, który nagrodzi wszystkie trudności, dając Ci w zamian morze miłości.

11 maja 2020

Wiadomym jest od dawna, że każda Mama posiada Supermoc. W zależności od potrzeb wykorzystujemy zmagazynowany w naszym organizmie kryptonit, jad zmutowanego pająka lub kosmiczną energię księżyca. Mama to wyjątkowa instytucja i rola w życiu, której nikt nie dorówna i nikt nie zastąpi. Zawód “mama” to zajęcie wymagające dyżuru 24 godziny na dobę, bez urlopów i chorobowego oraz bez wypłaty.  Mama pokrywa etat kucharza, kelnera, sprzątaczki, nauczycielki, wychowawczyni, psychologa, menadżera, pielęgniarki, lekarza, szofera, gospodyni domowej, księgowej, niani, fotografa, stylistki. A jak ona daje radę to wszystko zrobić? Pomagają jej w tym supermoce! Takie jak: 1.Supersiła 2.Supersłuch 3.Dodatkowa 4.Dar wykrywania nieprawdy 5.Superintuicja 6. Moc przetrwania 7.Nadnaturalna zdolność wykonywania wielu zadań na raz w niezwykle szybkim tempie 8.Moc gotowania Uścisk mamy potrafi ukoić każde cierpienie, a pocałunek uśmierzyć ból każdej rany i każdego zbicia na ciele jej pociechy. Mama ma szczególną i ważną zdolność przepchania arbuza przez otwór wielkości cytryny.

11 maja 2020

Trzy komentarze pod żąd moje 1 każda mama 2.9 miesięcy 3.super mocy

12 maja 2020

Co sprawia,że jestem czarująca Mama? Odpowiedź jest proste. Moje dzieci mnie tego uczą cały czas. Lena i Staś❤ to dla nich każdego dnia staram się być blisko kiedy tylko tego potrzebują. Magiczny czas macierzyństwa, myślę, że to jest czar sam w sobie. Daje dziecia wszystko co najlepsze- MIŁOŚĆ ,duuuzooo miłości. Każdego dnia

12 maja 2020

Słowo "czarująca" kojarzy mi się z magią i cudami. I pozwalam mojemu dziecku na wyrażenie jego dziecięcej ekspresji w łazience, kiedy chlapie wodą na lewo i prawo -robiąc "magiczne eliksiry" jak sam je nazywa. Ja podaje mu różne specyfiki (kolorowe, pachnące, pieniące się) i kiedy już mu się uda ukończyć swoje "dzieło" widzę na jego twarzy tak CUDOwny uśmiech radości i satysfakcji, że wiem wtedy że udało mi się zaczarować tymi eliksirami i swoim przyzwoleniem na nie ;) codzienną rzeczywistość. JESTEM CZARUJĄCA bo potrafię zrobić tak, że tak naprawdę to nie tylko woda zmienia swój kolor po dodaniu różnych specyfików -ale przede wszystkim dzieciństwo mojego dziecka staje sie KOLOROWE, radosne i warte zapamiętania.

12 maja 2020

Czy wiedzieliście że moja Mama od wspaniałych 16 miesięcy jest Czarującą Mamą? Kto o tym nie wiedział, ten zaraz się dowie że nie ma takich jak my dwoje. C zas zawsze miło nam płynie, z mamą żadna miła chwila w pamięci nie zginie Z abawy kreatywne mama układa, nikt w rutynę z nią nie popada A warie w domu mama naprawia, zawsze dziwne cuda wtedy sprawia R ękę pomocną zawsze mi poda, czasu jej dla mnie nie szkoda U branka co chwilkę mi składa , i mówi że tak wypada J eśli czasem coś przeskrobię, moja mama i tak wie co robię Ą i Ę i inne literki, mama mnie uczy bym poznała również cyferki C iągle razem coś robimy, na zdjęciach naszą rodzinę zdobimy A ni choroba ani nocne stworki, przed mamą uciekają nocne potworki M agiczne sztuczki w kuchni robimy, na stole zdrowe jedzonko gościmy A mbitne plany czasami mamy, ale na zabawie najwięcej czasu spędzamy M iło jest kochać taką mamusię, która to zawsze przytula swoją córusię A lbowiem prawda to a nie bajka, moja mama to Wróżka - dla mnie czarodziejska różdżka!!! :)

13 maja 2020

Ktoś powiedział, że wraz z dzieckiem rodzi się matka- tak było ze mną. Oszalałam na punkcie moich dzieci, dla mnie to jest miłość od pierwszego wejrzenia! Ale ale...znowu rozlałeś, nie bij brata...ile razy można powtarzać...posprzątasz albo wszystko wyrzucę- no sorry matka jak matka, żadna czarodziejka

13 maja 2020

Czarująca mama to kobieta, która znajduje równowagę w tym co robi. Ma czas dla rodziny, dzieci, ale i na swoje hobby. Ona spełnia się w wielu dziedzinach, choć wcale nie musi być superwoman (ale potrafi w magiczny sposób odnaleźć wszystkie zgubione zabawki;)). Umie prosić o pomoc i wcale się tej swojej bezradności nie wstydzi. Jest uśmiechnięta i zadowolona, ale kiedy ma gorszy dzień potrafi odpuścić, by odzyskać pełnię radości życia. Umie smakować każdą mijającą chwilę, cieszyć się z drobiazgów, zachwycać drobnymi gestami. Realizuje swoje pasje i marzenia, optymizmem i chęciami zarażając wszystkich wokół. Ma wokół oczu zmarszczki od śmiechu i kochającą rodzinę, która wynagradza jej wszystkie trudy. Czarująca mama to kobieta kochająca świat, pogodzona ze sobą, żyjąca w harmonii. To po prostu fajna mama;)

13 maja 2020

Ja tu tylko to zostawię: "W tym właśnie tkwi sedno czarów – napomykać o ukrytych, wielkich znaczeniach, kiedy się mówi o niczym, i nie robić nic w ogóle tak, aby sprawiało to wrażenie szczytu mądrości. " - Najdalszy brzeg , Ursula K. Le Guin Codzienność Czarującej Mamy ;-)

15 maja 2020

Mamą nie jestem, ale widząc słowa "Czarująca Mama" nie mogę obejść się bez opowiedzenia Wam o mojej, własnej i niezastąpionej Mamie. Choć sama nigdy by się tak nie nazwała, to nazwa ta, dobrze Ją odzwierciedla. Ona sama powiedziałaby, że jest zbyt leniwa, lub za mało kreatywna, by mogła się tak nazwać. Jednak prawdą jest, że nie znam matki bardziej kreatywnej, cierpliwej i silnej jak moja. Ona nie tylko kocha swoje dzieci - dla Niej dzieci są Jej marzeniem - nie tylko dlatego, że pragnęła ich wcześniej, ale dlatego, że stały się marzeniem z chwilą gdy przyszły na świat, cała czwórka. Każdego z nas kochała najpełniej. Nie szczędziła dla nas czasu i uwagi. Zawsze była chętna do wysłuchania naszych trosk, jak i pomocna w walce z nimi. Krótko mówiąc, interesowała się każdym z osobna i nie czekała, aż dzieci same poproszą o wspólne spędzenie czasu. Nie jest tą mamą, która zabiera dzieci na plac zabaw, żeby bawiły się same. Nawet teraz mając lat 50 nie krępuje się zjeżdżać ze zjeżdżalni z wnukami. Jak wnuki ją odwiedzają nie spędzają czasu na oglądaniu bajek w telewizji, ale zawsze zaplanowana jest jakaś wspólna gra, czy zabawa - podchody, szukanie skarbów, robienie latawców... Kiedy byłam małą dziewczynką dla mnie robiła to samo, jak i dla mojego rodzeństwa. Nie praca, nie dom, nie samochód czy podróże są dla mojej Mamy ważne, ale rodzina. Moja Mama zawsze pragnęła, by jej rodzina była szczęśliwa. Jednak w pojedynkę ciężko jest to osiągnąć, nawet dla Supermamy. Teraz kiedy wszystkie dzieci ma dorosłe, tylko dwójka docenia jej poświęcenie dla rodziny. Wnuków ma 4, ale tylko z 2 udaje się utrzymywać kontakt. Moja Mama zawsze była życzliwa i kochająca, ale nie zawsze była silna. Kiedy dopiero co wkraczałam w nastoletnie lata swojego życia, mama wpadła w ciężką depresję; bez wsparcia emocjonalnego męża, czy dzieci, była sama. Żałuję mocno, że nie byłam wtedy na tyle dojrzała, by móc jej pomóc. Osoby w depresji rzadko kiedy same z niej wychodzą. Ale wiecie co? Mama miała dla kogo walczyć. Sama udała się po pomoc, leczyła się i od wielu lat jest najsilniejszą psychicznie i najmądrzejszą kobietą jaką znam. Mam 24 lata i piszę to nie z chęci wygranej (chyba, że dla kochanej Mamy), lecz z wewnętrznej potrzeby pochwalenia mojej Mamy za jej lata pełne miłości, poświęceń i walki dla jej dzieci. Jest najlepszą mamą, jak i najlepszą przyjaciółką. Obym potrafiła choć w połowie okazać się kiedyś tak dobrą mamą jak moja. Kocham Cię Mamo.

17 maja 2020

Miłość sprawia że czuje się czarująca mama .Odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży już czułam się że czaruje , czułam motylki w brzuchu czułam że mogę góry przenosić. Wtedy jeszcze nie wiedziałam że pod sercem nosze podwójny cud , podwójna miłość❤️ gdy się o tym dowiedziałam byłam szczęśliwa, przestraszona , przepełniona miłością ale też zaniepokojona czy dam radę . Z upływem każdego dnia wiedziałam że mama może wszystko , udźwignie każdy ciężar , każdy ból i zrobi dla dzieci Wszystko. Gdy nadszedł dzień kiedy zobaczyłam swoje 2 kg maluszki, wzięłam je w ramiona to miłość , hormony szczęścia pokazały że można nie spać przez kilka dni w nocy i w dzień i walczyć o każdą krople swojego mleka przystawiając dzieci ,karmiąc na zmianę i ściągając laktatorem - kiedyś nie myślałam że tak można . To miłość sprawia że można czuć głód ale dzieci są ważniejsze od wszystkiego i wszystkich wokół. To miłość sprawia że serce mamy pęka gdy widzi ból swoich dzieci . A najpiekniejsze co sprawiło że jestem czarująca mama to fakt ze miłość mamy się nie dzięki lecz mnoży w swojej sile ,że mama mimo dwóch rąk , jednego serca jest w stanie dać Wszystko swoim dzieciom , a dostać najpiekniejsze w życiu- czysta miłość . Moje córki zaczarowały rzeczywistośc ❤️

17 maja 2020

Ojej! Strasznie nie lubię się chwalić, ale trzeba się chyba jakoś przełamać :) Moja przygoda w byciu mamą trwa zaledwie 11 miesięcy, a mam wrażenie że to już cały maraton wielkich wspomnień, przeżyć i doświadczeń. Czarująca Mama to tytuł bardzo dumny i zaszczytny, na który na pewno składa się mnóstwo składowych. Poszukał tej czarodziejskiej mocy na dnie swojego serca i udało się coś znaleźć! Jestem Czarującą Mamą bo czaruję dla córki każdy dzień. Jestem reżyserem dnia, dyrektorem do spraw atrakcji, przewodnikiem po atrakcjach. Nie raz natknęłam się na to, że rutyna wkurza nie tylko mnie ale i córkę. Jestem Czarującą Mamą bo wyczarowuję w sobie pokłady nieskończonej chyba cierpliwości o którą bym sama siebie nie podejrzewała. Jak widać potrafimy być elastyczne i zaskakujemy siebie nawet swoim własnym zachowaniem. Staram się być Czarującą Mamą i równocześnie być Czarującą Żoną. Jak bardzo ciężko to połączyć! Ale mam farta, bo druga połówka wcale nie wymaga ode mnie peleryny superbohatera. Dzięki temu jest miejsce na małe porażki i wyciąganie wniosków z błędów. Czuję się Czarującą Mamą bo bez różdżki przelewam na córkę moc którą mam. Jako nastolatka naczytałam się fantastyki i teraz wyobrażam sobie, że właśnie cząstkę tej pozytywnej mocy można oddać drugiej stronie. I to napędza najbardziej! Wszystkie jesteśmy na swój sposób czarujące. I chociaż to nie Hogwart to każdy ma własne zaklęcia do swojego życia. Ja staram się każdego dnia wymyślać nowe :)

17 maja 2020

Być czarująca mama to czarować całe zło tego świata by dzieciom i rodzinie było dobrze . Być złota rada na smutki , być ostają w źle dni . Czarująca mama zaczaruje zwykle produkty i wyczaruje ulubione danie swojej rodziny chociaż nie jest rewelacyjna kucharka ale zrobi to z miłością. Czarująca mama zaczaruje czas by stanął w miejscu by spędzić jak najwięcej czasu z rodziną . Czarująca mama zaczaruje dom by lśnił . Czarująca mama robi wszystko z ogromną miłością i poświęceniem dla swojej rodziny

18 maja 2020

Macierzyństwo to niepowtarzalna przygoda, Codzienność staje się wtedy piękniejsza, Nawet, gdy za oknem jest zwykła pogoda, Gdy uśmiech dziecka - jest cudowniejsza. Czuje się czarującą mamą, Gdy mogę przytulić, pocałować, Spędzić z synami mnóstwo czasu, Wspólnymi siłami coś ugotować. Pobawić się klockami lego bądź w chowanego, Czy też zawołać „No, No Kolego - Nie tędy droga” - to właśnie moja taka przygoda. Czarującą mamą czuje się także, gdy całą rodziną podróżujemy, coś ciekawego wymyślimy, czy też z papieru zmajstrujemy :) Czasami mamą być nie jest łatwo, Gdy czarne chmury się pojawiają, Na szczęście one odpływają, I w ich miejsce przytulasy powstają :) Codzienność sprawia, że każda z nas - Mama, Jest cudowna i wyjątkowa!

19 maja 2020

Każdego dnia staram się czarować cuda dla mojego synka. Może nie jest to nic wielkiego ale dla Nas każdy mały gest ma ogromna moc. Wspólne poranki, pyszne śniadania, nie zwykłe, tylko magiczne kolorowe, zdrowe i smaczne z Waszą pomocą. Bo kto powiedział ze mama nie może mieć pomocników?

20 maja 2020

To ciepełko na serduchu i poczucie Czarujacej Mamy, powoduje mój niespelna 3letni synek w kazdym momencie gdy nagle odrywa się od swojej zabawy i szybko do mnie podchodzi/przybiega, przytula i caluje w policzek o tak bez powodu, do tego szeroko sie usmiecha i mowi np. : "Mamo! Masz piekne oczy. Kocham Cie cieplutko ".. I po tym kazda przykrość i nawet duze zmeczenie mija.

20 maja 2020

Cierpliwość, Mocne nerwy, Spokój. Bo gdy zostanę zaskoczona np pomalowaną ścianą lub rozerwaniem nowego ubrania nie wybuchnę, nie obwiniam. A wytłumaczę, jak można było uniknąć, jakie konsekwencje i najtrudniejsze, obiecam, że tak przedstawie tacie sytuację, żeby się też nie zdenerwował. Ale chyba mam limit na te czary, bo nie zawsze wychodzą.

20 maja 2020

To miłość do mojej rodziny sprawia, że czuję się Czarującą Mamą. Odkąd jesteśmy w troje świat nabrał innych kolorów i barw, czas zaczął płynąć inaczej a mi coraz częściej w głowie rozbrzmiewa piosenka ,,W moim magicznym domu" -Hanny Banaszak. Już teraz wiem,że to szczególny czas,który trzeba wykorzystać najlepiej jak się da,czas budowania wspaniałych więzi, a moich czarów musi wystarczyć dla nas wszystkich na bardzo długi czas :)

20 maja 2020

Czarująca mama to nie lada wyzwanie, często się zastanawiam czy mam wystarczająco czasu na nie. Czarująca mama ma bowiem trójkę maluchów, zdalne nauczanie i góry niesyprasowanych ciuchów. Czarująca mama ma cierpliwość nadwyrężoną i czasem minę obrażoną. Czarująca, Jagodowa mama jest totalnie zwyczajna, kochająca, troskliwą ale nie nachalne. Czarująca, Jagodowa mama kocha swoje skrzaty bo wie, że dzięki Nim człowiek jest super bogaty.

20 maja 2020

Czarująca mama to nie lada wyzwanie, często się zastanawiam czy mam wystarczająco czasu na nie. Czarująca mama ma bowiem trójkę maluchów, zdalne nauczanie i góry niewyprasowanych ciuchów. Czarująca mama ma cierpliwość nadwyrężoną i czasem minę obrażoną. Czarująca, Jagodowa mama jest totalnie zwyczajna, kochająca, troskliwa ale nie nachalna. Czarująca, Jagodowa mama kocha swoje skrzaty bo wie, że dzięki Nim człowiek jest super bogaty.

21 maja 2020

*mój komentarz się nie zapisał w całości* Ktoś powiedział, że wraz z dzieckiem rodzi się matka- tak było ze mną. Oszalałam na punkcie moich dzieci, dla mnie to jest miłość od pierwszego wejrzenia! Ale ale...znowu rozlałeś, nie bij brata...ile razy można powtarzać...posprzątasz albo wszystko wyrzucę- no sorry matka jak matka, żadna czarodziejka - ktoś by mógł tak pomyśleć (na pewno ja!). Ale pewnego dnia grając w gorącego ziemniaka mój 4- letni synek na pytanie wymień księżniczki wykrzyknął- mama! Bo ona jest czarodziejką! Teraz już wiem, że z wszystkim sobie poradzę, rozwiążę każdy problem, bo umiem czarować. A czy są większe czary niż miłość? Chyba nie:)

21 maja 2020

Odkąd zobaczyłam dwa serduszka na USG postanowiłam zrobić dla nich wszystko. Czaruje w domu po cichu. Wieczorami gdy sprzątam cały magiczny pył z dnia, nocami gdy odczarowuje nocne potwory i lęki, poranki są magiczne gdy zmieniam głodomorki dwa w dwa uśmiechnięte misie jednym ruchem różdżki ( najczęściej malinowej

21 maja 2020

To moje dzieci sprawiają, że czarującą mamą jestem codziennie przez 24 godziny na dobę, w dobrych jak i złych chwilach. A dla nich jestem w stanie wyczarować wiele i wiele poświęcić. Synek ma gorączkę? Mama czaruje zwykłym syropem i nie śpi po nocach. Nie chce jeść warzyw? Mama znów czaruje i mieli marchewkę, brokuły z ziemniakami, a potem je smaży i synek wcina takie kotlety :) A rok temu pojawiła się córeczka i teraz czaruję dla dwójki. Moja malutka od samego początku wymagająca i trudna, bo alergik wrażliwy na wszystko. Po słoiczkach wysypka, więc sama wyczarowuję obiadki. Kaszki tylko helpa z łyżeczką lub różdżką smaku - nasze ulubione to malina, czarna porzeczka i owoce leśne. Nawet pieluszki uczuliły i to mama :) nikt inny wymyślił wielorazowe, które świetnie się sprawdzają. Dla mnie mamy czarodziejki dzieci to wielka radość i ogrom miłości, ale też wiele wyzwań każdego dnia. Wiem jednak, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych i poradzę sobie ze wszystkim, bo kocham moje dzieci. A one mnie, bo nikt tak jak mama nie przytuli i nie wysłucha. Miłość to najlepsze czary, ale helpa sporo w nich pomaga ;)

21 maja 2020

Czy czuję się czarującą mamą? Mamą jestem dopiero chwilę, a już tyle razy się zastanawiałam, czy tą rolę wypełniam dobrze. Już tyle razy było ciężko i tylko uśmiech dziecka, kolejna jego nowa umiejętność ratowała sytuację. Co sprawia, że czuję się czarującą mamą? Tłumiąca się w głowie myśl, że moje decyzje, moje czary mają wpływ na moje dziecko. Choć one ma dopiero kilka miesięcy, ale już teraz mam wpływ na jego dorosłość. W momencie gdy to sobie uświadomiłam stałam się prawdziwą mamą, poczułam w sobie moc i przyjęłam to wielkie wyzwanie. To motywacja do tego, aby się nie poddawać, aby być coraz lepiej czarującą mamą, bo moje dziecko uczy mnie bycia czarującą mamą, dla niego.

21 maja 2020

Czuje się czarująca mama kiedy nie miałam jak zrobić zakupów i lodowka świeci pustkami a jednak obiad wyczaruje ;)

22 maja 2020

Moja ciąża wcale nie była planowana. Miałam wielkie plany, marzenia. Aż pewnego dnia coś mnie tknęło - zrobiłam test, wyszły dwie kreski. Przyjęłam to ze spokojem i juz wtedy wiedzialam, ze pokocham tego małego człowieka całym sercem. W trakcie badań połówkowych okazało się, że syn ma wadę nerki. Cała reszta ciąży minęła pod znakiem stresu i nerwów. Aż nadszedł ten dzień - 1 lipca 2019, urodził się on - Antoni, moja największa miłość, mój skarb. Od tego dnia wszystko już było inne. Już od 2 doby życia Antoś poddawany był licznym badaniom. Z resztą, obecnie ma już prawie 11 miesięcy i badania są coraz mniej przyjemne, a on jest coraz bardziej ich świadom. Ale tutaj wkraczam ja - czarująca mama i staram się zawsze go rozbawić, odwrócić jego uwagę, a proszę mi wierzyć, wytłumaczyć maluszkowi, ze musi leżeć bez ruchu 40 minut pod straszną maszyną jest bardzo ciężkie. Po każdym badaniu mocno go przytulam, śpiewam ulubione piosenki (m.in. "O mój rozmarynie") i zaraz znikają wszystkie łezki i smutki, a synek się śmieje w głos. Codziennie też czaruje jego posiłki, ponieważ jako dietetyk chcę, aby były smaczne, pełnowartościowe i wspierały jego rozwój, bo wiem, że nawyki zywieniowe dziecka trzeba kształtować od początku (a tak naprawdę kształtują się juz w brzuszku). Dbam o to, aby każdego dnia się nie nudził, wymyślam różne kreatywne zabawy, tańczymy, gotujemy, bawimy się. W nocy czaruje jego sen, aby był spokojny. I przede wszystkim dbam o to, aby synek się czuł kochany, doceniany i pragnę, aby znał swoją wartość i wiedział, że może zostać kimkolwiek zapragnie. Każdy dzień sprawia, że czuję się czarującą mamą coraz mocniej, bo macierzyństwo to piękna, lecz trudna droga. Ale nie zamieniłabym tego na nic innego. Jestem na odpowiednim stanowisku - "mama" i wiem, że Pan Bóg zesłał mi syna w darze. I za każdym razem, gdy Antoś budzi mnie rano swoim cudownym uśmiechem wiem, że dla niego jestem najbardziej czarującą mamą pod słońcem.

23 maja 2020

Oboje z mężem pochodzimy z hmm... trudnych rodzin. Dzieciństwo, które nas kształtowało pozostawiło piętno, mimo że z pewnością nasi rodzice nie mieli takich intencji. Kiedy dowiedzieliśmy się, że pojawi się nasz pierwszy synek, rozpoczęły się rozmowy: wiemy, jakimi rodzicami nie chcemy być. Nie chcemy przemocy, wyzwisk, alkoholu, poniżania. Pytanie - jakimi rodzicami CHCEMY być? Jak rodzicami BYĆ, a nie bywać? Ukończyliśmy dwustopniowy kurs "Szkoła dla rodziców", zaczęliśmy pracować nad komunikacją. Trwa to już 6 lat. Bycie mamą, rodzicem w ogóle to przywilej i wielkie wyróżnienie. Wyzwanie dla własnych słabości. Mamy 2 wspaniałych synów. Jeszcze cieszę się gadulstwem 5-latka, jego szalonymi pomysłami, ciekawością świata; czerpię też garściami z (być może ostatnich) chwil karmienia piersią roczniaka, z zapachu jego puchatych włosków i przytulania mięciutkiego, pulchnego ciałka. "Jeszcze" , bo mam wrażenie, że kiedy mrugnę, oni są starsi, bardziej samodzielni, dalej od domu. To dopiero czary! Dla mnie bycie czarującą mamą to zamiana szarej codzienności w barwną opowieść. Opowieść o dobrych ludziach, o szacunku dla siebie nawzajem, o miłości nawet wtedy, kiedy zamieniam się w wiedźmę, a moje dzieci w zielone trolle ;). O wspólnym gotowaniu, chodzeniu po górach z dzieckiem na plecach, gdy wszyscy wokół mówią, że to szaleństwo. Dlatego chcę moim dzieciom wyśpiewać wszystkie kołysanki świata, dopóki chcą ich jeszcze słuchać; gotować ulubione potrawy i siadać do wspólnego stołu, póki jest przy nim wesoło i gwarno. Nosić na rękach, ponieważ mogę. Moje ręce czarują miękki dotyk, przytulanki przed snem, ale czas sprawi, że kiedyś będą potrzebowały podpory. Dlatego czarujmy dla naszych dzieci dzieciństwo, które będą wspominać z radością, a nie takie, z którego trzeba będzie się pozbierać. W tej opowieści szczególne miejsce ma tata - czarodziej, bez którego nie byłabym czarującą mamą. Tata bohater, który zwykłe kanapki zamienia w gadające twarze; nazywany czasem "tatowarsztatem" (się naprawi...),"tatolotem" ("nieee mam siłyyyy dojść do łóżkaaaaa tatoooo"), "tatomisiem" (najbardziej mięciutki tata na świecie ;)). Magia naszej rodziny tkwi w niezwykłości zwyczajnego. Bez moich 3 mężczyzn byłabym zwykłą kobietą. Dzięki nim władam potężną magią, dla której nie istnieje niemożliwe - jestem MAMĄ.

23 maja 2020

Mogę czuć się Czarującą Mamą, bo codziennie staram się, aby chociaż kilka chwil było wyjątkowych. Wspólna zabawa, śmiechy, rodzinne obowiązki, gotowanie, sprzątanie - niby monotonia, ale z dziećmi każdy dzień można wyczarować inaczej.

23 maja 2020

Matka Czarodziejka, to ta, co przed losem nie klęka. Deszcz przemienia w słońce, pomysłow ma tysiące, na każdą niepogodę wyleczy każdą ranę, tą na ciele i na duszy także. Uśmiech ma zawsze na twarzy i tylko czasem księżyc jest świadkiem, jak łzy po policzku spływają w noc jasną. Czaruje najpiękniej, jak tylko się da, różdżkę ma najpotężniejszą, bo życia DAR.

23 maja 2020

Jestem Mamuśka Aguśka, mama pewnego Mikołajka i Sebuśka Czasami zabiegana i zapracowana, ale w pełni szczęśliwa i swoim synom w pełni oddana. Z macierzyństwem mam związane bajeczne, czarodziejskie i niepowtarzalne chwile, uwierzcie mi ja tutaj się nie mylę… To ja, która całe swoje całe serce oddaje w wychowanie, to ja dla której bycie "Czarującą Mamą" motywem przewodnim w życiu się stanie. Jestem mamą, która się codziennie uśmiecha, bo wtedy zadowolona jest jej jedna i druga pociecha. Więc, gdy uśmiech u siebie wyczaruję, wiem, że dziecko przy mnie dobrze się czuje. To ja potrafię ze zwykłej rolki papieru toaletowego, wyczarować z moimi dziećmi coś twórczego i kreatywnego. Bo my prace plastyczne uwielbiamy, gdzie milion pomysłów na minutę mamy. To ja porządek w domu szybko wyczaruję, gdy wśród moich domowników zawody w sprzątaniu zorganizuję. A posiłki też czarodziejskie mamy, gdy pewną "Różdżkę Smaku" do naszych kulinarnych inspiracji dodamy. Dlaczego jestem jeszcze "Czarującą Mamą"? tą jedyną, ukochaną? A to czar pewien w sobie mam, o którym opowiem troszkę Wam. Z zawodu jestem nauczycielką przedszkola, więc moja domowa gromadka jest także przy mnie wesoła. Z nią domowe przedszkole także sobie organizuję, z nią mnóstwo zabaw mam, gdzie dobry humor nam dopisuje. A to domowe eksperymenty sobie organizujemy, gdzie być może coś wyczarujemy? Ostatnio wulkan nam się wyczarować udało, gdzie do octu trochę sody się dodało... Czasami "Mama Czarodziejka" w magika zamienia się, wtedy wiem, że będzie u nas udany dzień. A gdy smutek u dzieciaków się pojawia, to jest na to pewna rada. "Mama czarodziejka" oczaruje swoje dzieci przytulaniem i matczynym pocieszaniem. Jestem mamą która także czarodziejskie opowieści swoim dzieciom opowiada, mamą która wielką mocą miłości włada. Mamą której torebka wszystko zmieścić zdoła, mamą, która nie łapie "doła". Mamą, która z zaskoczenia świetny wyjazd zorganizuje, mamą, przy której nikt nudy nie czuje. Czaruję uśmiechem, aby wszyscy wokół mnie szczęśliwi byli, a może wyczaruję nagrodę w tym konkursie, aby moi synowie się ucieszyli? Do tego, że jestem "Czarującą Mamą" chyba choć troszkę Was przekonałam i przepraszam, że aż tak się rozpisałam.

25 maja 2020

Kiedy sie tak czuje? Kiedy za sprawa bardzo malych rzeczy potrafie wyczarowac usmiech na twarzy moich gremlinkow :) wystarczy np troche wody zelatyny cekiny i balon i mamy zabawke ktora dzieki swoim wlasciwoscia zajęła dzieci na 2 dni ;)

25 maja 2020

"Czarująca mama"... to takie ciężkie a jednocześnie naturalne. Dla mnie to uczucie, to ogromny dar ale i wyzwanie. Jak nie czuć się czarującą mamą podczas gdy w domu ma się 15 latkę i 2 latkę? Czuję się czarującą mamą ponieważ codziennie muszę w domu wyczarowywać atmosferę współgrającą z dwoma tak rozbierznymi wiekowo dziewczynami. Dodatkowo tej magii nadaje fakt, iż córki mimo takiej różnicy wieku traktują się w sposób cudowny i harmonijny. Czuję się czarującaą mamą ponieważ mam ogromne szczęście widzieć tą magię miedzy nimi. Jestem mamą chustujaca najmłodszą córkę.Tak zwana chusto świerka. Bliskość z dziećmi jest dla mnie bardzo ważna. Starsza córka bardzo mnie w tym wspiera i oświadczyła że też w przyszłości chce nosić i tulić swoje dzieci. Tak jak ja to robię. Dostanie w spadku jedną, wybraną przez siebie, ulubioną chustę. Czy w takim razie rzeczywiście mam powód by czuć się czarującą mamą? Nieskromnie myślę że tak. Bo czy to nie jest czarujące gdy córka chce zerpać z otaczajacych ją wartości i naśladować swoją mamę? To jest prawdziwe szczęście...Nasze szczęście

25 maja 2020

Czarująca mama nikomu nie zazdrości Do swoich dzieci nie czuje złości Kocha pociechy całym swym sercem Wozi je do szkoły starym mercem Czasami bierze któreś na rozmowę Tata się łapie wtedy za głowę Poświęca im czas i daje uwagę Czasem też wywiesi białą flagę Lecz chwilę odsapnie, policzy dwa razy Długo nie chowa do dzieci urazy Nie trzeba być wróżką ani czarodziejem Dzisiaj w czarującą mamę się zamienię Na codzień korzystam z każdej okazji By zabrać swoje dzieci w świat fantazji Magiczna kraina w naszym domu się mieści Już nic się tutaj więcej nie zmieści Mamy dom z kartonu i tor rolkowy Komu takie zabawy by przyszły do głowy? Mamy ciężkie czasy, trzeba się wysilić By naszym dzieciom jakoś czas umilić Czasami basen w pokoju rozstawiamy Lecz nie wypełniony wodą tylko hydrokulkami Maluchy zachwycone, mają namiastkę normalności Tylko czasem brakuje nam w domu gosci Ale cóż robić mamy gdy jest kwarantanna Czasami za basen służy nam też wanna. Nawet trampolinę z łóżka zrobiliśmy I koce na krzesłach rozwiesilismy Służą za kryjówkę i namiot wojskowy Nasz dom jest teraz unikatowy Nowa huśtawka wisi na balkonie Zastąpiła nam w tym roku pelargonie Tylko kłótnie są o nią ranka kazdego Chcesz się pobujać drogi kolego? Książki, klocki, puzzle w każdym kącie leżą Dzieci w swoje szczęście jeszcze nie wierzą Dwa auta też mamy, po jednym dla każdego Codziennie są wyścigi do pokoju małego Lecz nic z tych rzeczy wolności nie zastąpi W to chyba tutaj nikt nie wątpi Z niecierpliwością na lepsze czasy czekamy Wirusa do domu nie wpuszczamy.

25 maja 2020

A teraz że znakami interpunkcyjnymi Czarująca mama nikomu nie zazdrości, do swoich dzieci nie czuje złości. Kocha pociechy całym swym sercem, wozi je do szkoły starym mercem. Czasami bierze któreś na rozmowę, tata się łapie wtedy za głowę. Poświęca im czas i daje uwagę, czasem też wywiesi białą flagę. Lecz chwilę odsapnie, policzy dwa razy, długo nie chowa do dzieci urazy. Nie trzeba być wróżką ani czarodziejem, dzisiaj w czarującą mamę się zamienię. Na codzień korzystam z każdej okazji, by zabrać swoje dzieci w świat fantazji. Magiczna kraina w naszym domu się mieści, już nic się tutaj więcej nie zmieści. Mamy dom z kartonu i tor rolkowy. Komu takie zabawy by przyszły do głowy? Ciężkie są czasy, trzeba się wysilić, by naszym dzieciom jakoś czas umilić. Czasami basen w pokoju rozstawiamy lecz nie wypełniony wodą tylko hydrokulkami. Maluchy zachwycone, mają namiastkę normalności, tylko czasem nam brakuje w domu gości, ale cóż robić mamy gdy jest kwarantanna. Czasami za basen służy nam też wanna. Nawet trampolinę z łóżka zrobiliśmy i koce na krzesłach rozwiesiliśmy. Służą za kryjówkę i namiot wojskowy. Nasz dom jest teraz unikatowy!! Nowa huśtawka wisi na balkonie, zastąpiła nam w tym roku pelargonie. Tylko kłótnie są o nią ranka każdego. Chcesz się pobujać drogi kolego? Książki, klocki, puzzle w każdym kącie leżą, dzieci w swoje szczęście jeszcze nie wierzą. Dwa auta też mamy, po jednym dla każdego, codziennie są wyścigi do pokoju małego. Lecz nic z tych rzeczy wolności nie zastąpi, W to chyba tutaj nikt nie wątpi. Z niecierpliwością na lepsze czasy czekamy, wirusa do domu nie wpuszczamy.

26 maja 2020

Rzecz to wielce niesłychana, była sobie pewna mama. W każdy dzień serce wkładała, miłość, ciepło przelewała. Troski wszelkie przeganiała, nawet gdy się sama bała. W jej ramionach czas nie płynął, lament, szloch, płacz szybko minął. Łezka w oku się kręciła, wnet się w uśmiech zamieniła. Serce obok serca biło i niezmiernie wciąż tuliło. Tak kolejny dzień nastawał, doświadczenie co krok dawał. Jak obiadek ugotować żeby zdrowo posmakować? Jaka do kąpieli woda? Czy gorąca? - to przeszkoda. Zimna? - przecież to ochłoda. Letnia będzie więc ugoda. Jak chorobę przetrwać szybko żeby kaszel, katar zniknął? Jakby tego było mało, jak umilić czas zabawą? Te pytania, wątpliwości narodzone są z miłości. Bycie matką to wyzwanie, nie tak proste to zadanie. Niemoc, rozpacz i zwątpienie, często też niedocenienie. Ileż nocy nieprzespanych, ileż gorzkich łez wylanych. I choć czasem ciężko bywa, najważniejsza jest rodzina. Uśmiech dziecka jest bezcenny, nawet gdy czas beznadziejny. Nie martw się więc mamo żadna, czując chwilą się bezradna. Uwierz w siebie, swoje siły, aby lęki wyprosiły. Ta historia ma na celu uświadomić wartość wielu. Dodać mocy i otuchy, gdy zwątpienia czuć podmuchy. Jestem mamą czarującą, swą radością się dzielącą. Aby moje doświadczenia miały siłę porażenia!

27 maja 2020

Czarująca Mama to według mnie taka, która z zasmarkaniem dziecka i nie tylko poradzi sobie sama i nie potrzebny jej do tego jest tata dziecka. Adres Email w przypadku wygranej: rehaporadnictwo@gmail.com

27 maja 2020

Czarująca mama...Co sprawia, że pozwalam myśleć o sobie w ten sposób? To połączenie, nić, porozumienie, po prostu miłość między mną a moi dziećmi. To pozwala wyzwolić czar, który niczym magia zamienia każdy, nawet ten trudny czy gorszy dzień w piękne święto! Święto wspólnych chwil, święto naszego uśmiechu i radości, święto wspólnego śniadania, obiadu i kolacji. W święto bycia razem! Bycie mamą to zawsze jest przygoda, w której ten czar się wyzwala i dzieją się magiczne, piękne rzeczy! Trzeba tylko o tym pamiętać i dostrzegać tą magię w najprostszych gestach, słowach i sytuacjach. Magia jest wokół mnie, a ja czaruję dalej, by jej nigdy w mojej rodzinie nie zabrakło!

27 maja 2020

Co sprawia, że czujesz się Czarującą Mamą? Mojego synka urodziłam po 30! Przyznam szczerze,że bardzo bałam się zostać mamą i gdy słuchałam opowieści bliskich mi kobiet o macierzyństwie to mówiłam sobie:Ja mama? Nie poradzę sobie,nie widzę się w tej roli! nie dam rady! Miałam szalone życie i tego właściwego mężczyznę poznałam dopiero przed 30! i tak bardzo chciałam mu dać dziecko! Może to głupio zabrzmi,ale ja zmieniłam się o 360 stopni,odkąd poznałam mojego męża-stałam się bardziej rodzinna i mąż powtarzał mi,że będę świetną mamą! i o dziwo zaczęłam w to wierzyć i coraz bardziej chciałam zostać mamą! 2 razy się nie udało,moje dzieciątka odeszły tam wysoko do nieba i są aniołkami!,ale 3 raz okazał się dla nas szczęśliwy i tak oto na świat przyszło moje małe cudo,mój okruszek:synek Piotrek,który pokazał mi że życie to cud! Dla mnie piękny i niezwykły był czas,gdy nosiłam synka pod serduszkiem i gdy patrzyłam w lustro jak mój brzusio rośnie! nie martwiłam się rozstępami i wagą,która rosła! Byłam szczęśliwa z nadprogramowymi kilogramami,które kiedyś by mi przeszkadzały,ale z dzieckiem w brzuchu ja cieszyłam się jak głupia z tymi kilogramami! bo widząc rosnący brzusio banan robił mi się na buzi! i mówiłam synkowi:rośnij mały,rośnij-musisz być duży i silny dla mamy! W byciu mamą piękny jest czas,gdy ten malutki okruszek wychodzi na świat i gdy swoim krzykiem oznajmia:Już jestem mamo! A ja ryczałam jak głupia ze szczęścia,mimo,że bolało jak cholerę-poród to widok cudu-dziecka daje siłę do walki z bólem porodu! i to jest po prostu niesamowite,że dziecko daje tyle siły!Jestem czarującą mamą,ponieważ macierzyństwo mnie upiększyło,synek patrzy na mnie z dumą i blaskiem w oku i powtarza:ładna mama,a ja aż się wzruszam ze szczęścia! dzięki Piotrkowi stałam się mądrzejsza,zaczęłam realizować moje kolejne marzenia i zaczęłam jeszcze bardziej wierzyć w siebie,zaczęłam dostrzegać w sobie piękną kobietę i zaczęłam podkreślać moje naturalne piękno i zrozumiałam,że jestem wyjątkowa.Jestem czarującą mamą,bo jestem spełnioną mamą i niesamowicie szczęśliwą,gdy ta mała istotka patrzy na mnie tymi swoimi cudownymi oczkami i w tym spojrzeniu jest tyle miłości do mnie,że aż się wzruszam i dochodzi do mnie,że bycie mamą to najlepsze co mogło mnie spotkać. Gdy synek wskakuje rano łóżka i czule tuli i całuje! wtedy chce się żyć,wtedy wiem,że żyje,wtedy olśniewam niczym pierwsza gwiazdka na niebie-ze szczęścia! Jestem czarującą mamą,bo dziecko dało mi skrzydła dzięki którym mogę polecieć hen daleko.To,że jestem czarującą mamą to zasługa mojego synka,dzięki któremu pięknieje,to zasługa miłości którą daje mi synek,ale i mąż,który zawsze mi powtarza:Nie mogłem dla swojego dziecka wybrać lepszej mamy! Jestem duma,gdy mąż chwali i podziwia mnie jak angażuję się w bycie wspaniałą mamą.Jestem czarującą mamą dzięki pewności siebie,którą zyskałam po narodzeniu synka,dzięki wytrwałości i cierpliwości,której się nauczyłam,dzięki innemu spojrzeniu na świat i dzięki czułością,które daje mi synek,które są jak miód na serce.Jestem czarującą mamą,bo jestem szczęśliwą mamą,która kocha siebie i która patrzy w lustro z uśmiechem na twarzy mimo wielu niedoskonałości! synek nauczył mnie akceptacji swoich wad i pokazał mi moje nowe Ja-piękne Ja! Jestem czarującą mamą,bo czaruje piękne i niezapomniane chwile mojemu synkowi,który dziękuję mi bezgraniczną miłością,której nie da się opisać słowa.Jestem czarującą mamą,bo wygrałam życie,spełniłam największe marzenie-zostanie mamą i to jest CZAR!

28 maja 2020

Jestem mamą od 19 miesięcy. Bycie mamą bywa trudne, ale myślę, ze stając się nią sama zaczarowałam własną rzeczywistość. Kiedy się czuję czarującą mamą? Codziennie. Każdego dnia samodzielnie opiekując się naszą rzeczywistością. Kiedy błyskawicznie robię śniadanie gdy budzimy się o tej samej porze lub dopieszczając je ulubionymi owocami kiedy mały śpioch jeszcze śpi. Kiedy całuję nabitego guza a łezki przestają lecieć, kiedy wycieram łzy, bo runęła wieża albo kot nie chce zejść z ulubionej kolorowanki, bo tu mu akurat najwygodniej. Kiedy pokazuję świat, a potem widzę jak ona to wszystko rozumie po swojemu. Kiedy coraz lepiej się rozumiemy, mimo że czasem i ona i ja oczekujemy czegoś zupełnie innego. Czasem jednak myślę, że czaruję najbardziej wtedy kiedy jestem potwornie zmęczona, zniecierpliwiona i zła a jednak uda się nie zirytować, nie powiedzieć za dużo, nie wybuchnąć. Wtedy chyba czaruję najbardziej. Siebie, może i nas obie. Kiedy zauważam, że z kolejnym miesiącem cierpliwości jakby mam więcej, wyrozumiałości i pokory do codzienności. Nasz tata pracuje daleko od domu i większość czasu spędzamy tylko we dwie. Mamy maj a w tym roku w domu był zaledwie trzy tygodnie. Nauczyłam się już, że nie zawsze musi być idealnie. Nauczyłam się nie zauważać rozrzuconych na podłodze zabawek (które kiedyś obsesyjnie sprzątałam), maźniętej kredką ściany czy wyrzuconego z talerza obiadu "bo tak!". Nauczyłam się słuchać biegających boso małych stóp, szeptania "po swojemu" do ucha, doceniania ciepłych rączek na mojej twarzy i zniecierpliwionego wołania "mamooooo!, bo czas płynie szybko i wiem, że za tym zatęsknię. Zatęsknię także za setnym budowaniem z klocków, malowaniem po raz dwudziesty tej samej kolorowanki i za piskliwymi ucieczkami przed zmianą pieluszki. Bywa ciężko, czasem nie mam siły do tych klocków, czasem braknie cierpliwości. Jednak z każdym dniem uczę się bardziej doceniać to co mamy i to, że dane jest nam spędzać tyle czasu razem zanim pogna w świat. To chyba mogę określić największym czarowaniem macierzyństwa. Budowaniem siebie od nowa patrząc na siebie oczami własnego dziecka, codziennie szukając kompromisów, rozwiązań i ucząc się tego świata od nowa nie gubiąc się w tym jednocześnie.

28 maja 2020

Dlaczego czuje się Czarującą mamą? Bo każda mama w rodzinie to najsilniejsza moc. To głównie od każdej mamy zależy jak będzie wyglądała codzienność rodziny, jakie będą w niej tradycje, zasady, rytuały. Każda mama ma taką własną czarującą różdżkę i koloruje nią każdy dzień życia swojej rodziny. Tak to prawda--nie każdy dzień jest na drodze macierzyństwa łatwy, ale wystarczy że spojrzę na swoje dziecko a ono odpłaci mi się uśmiechem i wtedy czuje się najbardziej czarującą mamom na świecie.

29 maja 2020

"Wychowanie dziecka jest fascynującą podróżą, w dodatku bez mapy. Ale też najtrudniejszą z podróży, jakie można odbyć.” Martyna Wojciechowska To mój ulubiony cytat, ponieważ w pełni oddaje istotę macierzyństwa. Uwielbiam być mamą i nie znam takiej, której ta rola nie odpowiada.  Jaką mamą jestem? Chyba mam w sobie wiele cech, które mogłyby mnie określać. Jestem w stosunku do swojego synka troskliwa i opiekuńcza, trochę kwoka, ale bez przesady :) Jestem mamą, dla której żywienie rodziny, to jeden z głównych priorytetów.Jestem animatorką, mam głowę pełną pomysłów. Czasami jednak jestem taką, która podniesie głos i postawi do pionu. Mam też kilka innych powodów które pokazują mi dlaczego tak kocham ten " zawód"

29 maja 2020

"Wychowanie dziecka jest fascynującą podróżą, w dodatku bez mapy. Ale też najtrudniejszą z podróży, jakie można odbyć.” Martyna Wojciechowska To mój ulubiony cytat, ponieważ w pełni oddaje istotę macierzyństwa. Uwielbiam być mamą i nie znam takiej, której ta rola nie odpowiada.  Jaką mamą jestem? Chyba mam w sobie wiele cech, które mogłyby mnie określać. Jestem w stosunku do swojego synka troskliwa i opiekuńcza, trochę kwoka, ale bez przesady :) Jestem mamą, dla której żywienie rodziny, to jeden z głównych priorytetów.Jestem animatorką, mam głowę pełną pomysłów. Czasami jednak jestem taką, która podniesie głos i postawi do pionu. Mam też kilka innych powodów które pokazują mi dlaczego tak kocham ten " zawód"

29 maja 2020

"Wychowanie dziecka jest fascynującą podróżą, w dodatku bez mapy. Ale też najtrudniejszą z podróży, jakie można odbyć.” Martyna Wojciechowska To mój ulubiony cytat, ponieważ w pełni oddaje istotę macierzyństwa. Uwielbiam być mamą i nie znam takiej, której ta rola nie odpowiada.  Jaką mamą jestem? Chyba mam w sobie wiele cech, które mogłyby mnie określać. Jestem w stosunku do swojego synka troskliwa i opiekuńcza, trochę kwoka, ale bez przesady :) Jestem mamą, dla której żywienie rodziny, to jeden z głównych priorytetów.Jestem animatorką, mam głowę pełną pomysłów. Czasami jednak jestem taką, która podniesie głos i postawi do pionu. Mam też kilka innych powodów które pokazują mi dlaczego tak kocham ten " zawod. 1.Dzieci rodzą się jak biała kartka. To ja ją zapisuje dając przykład, ucząc właściwych zachowań, kultury, pokazując wartości, którymi warto się kierować. 2.Zdobywam nowe umiejętności i  nieustannie się rozwijam 3.Odkrywam nowe pasje 4.Ucze się asertywności 5.Czuje się dumna z " pierwszych razów" mojego Misia-pierwsze siusiu do nocnika,pierwszy krok,nowe słowo... 6.Nigdy nie czuje się samotna 7. Uwielbiam nasze poranne i wieczorne rytuały. 8.Ucze się beztroskiej radości 9.Otrzymuje ogromną dawkę bezwarunkowej miłości 10.Mam pomocnika w kuchni Bycie mamą to przygoda życia. Nie zrozumie tego ten, kto dziecka nie ma.  Kiedy patrzę na mojego Misia to wiem jedno: bycie Jego mamą, osobą dla Niego wyjątkową, jedyną i nie do zastąpienia to najlepsza rzecz, jaka przytrafiła się w moim życiu. Bycie w jego oczach najbardziej czarująca mama pod słońcem jest czymś cudownym.

29 maja 2020

Czuję się jak Czarująca mama, gdyż już samo przezwyciężenie wszystkich trudów ciąży, porodu i macierzyństwa przy trójce dzieci jest nie lada wyczynem i każdego dnia stawia przede mną nowe wyzwania, z którymi muszę sobie poradzić. Mam dwójkę małych i wymagających dzieci i każdy dzień jest u nas inny, gdyż codziennie te moje maluchy zdobywają nowe umiejętności a moim zdaniem jest im pokazać świat i to co w nim na nie czeka a pomaga mi w tym starszy syn i mąż, bez nich byłaby to jeszcze cięższa praca. Bo bycie mamą to przecież praca, 24 godziny na dobę mama jest na etacie, bo czy pierwsze kolki, czy pierwsze ząbki, czy nowe doznania, nowe słowa, choroby czy złe sny- ja jestem zawsze w pogotowiu i zawsze dla nich gotowa muszę być. I to nie ma znaczenia czy jest środek nocy a ja nie wiem co się dzieje, gdyż właśnie weszłam w fazę snu w najlepsze, czy jest już południe a obiad jeszcze nie gotowy, bo dzieci marudzą- Czarująca mama musi mieć na wszystko sposób, rozwiązanie i coś z niczego stworzyć, by głodną armię zaspokoić. Karmiąca piersią Czarująca mama to właśnie ja, mimo że na początku tej przygody przy każdym dziecku pierwszy miesiąc był koszmarnie ciężki ale dla dobra dzieci i swojego- dałam radę! Bliskość jaką im w ten sposób daję jest darem, czarem, czasem cudownym, pięknym, wyjątkowym i niepowtarzalnym, ale trzeba przetrwać początek i do tego trzeba być zdecydowanie Czarującą mamą, bo ona jest kobietą w wersji hard i ze wszystkim da sobie radę i wszystko przetrwa, o tak ! Jako Czarująca mama niektóre guzy, ranki czy zadrapania jestem w stanie wyleczyć tylko dmuchając na nie, całując i tuląc i już wszystko przechodzi i nagle już nawet nie boli, to są czary dnia codziennego, jak można ukoić malucha płaczącego. Gdy dzieci wołają " na obiad chcemy spaghetti" a w szafce makaronu takiego nie ma, robię im je z cukinii i marchewki. Czaruję dla mych dzieci dnia każdego od wschodu słońca do wieczora ciemnego. Kuchenne czary to moja specjalność a zadowolić kubki smakowe każdego z domowników to moja powinność ;) Taka oto że mnie Czarująca mama! Pozdrawiam inne Czarujące mamy :)

29 maja 2020

Bycie mamą to najpiękniejsza rola, jaką przyszło zagrać mi na scenie codzienności- bez dubli i kaskaderów, będąc w tym bezkonkurencyjna! Gram czarującą mamę z sercem, każdego dnia starając się być lepsza. W każdy kadr swojego życia wkładam cały niesamowite pokłady inteligencji, sprytu i pasji, dzięki czemu potrafię doskonale odnaleźć się w każdym gatunku, począwszy od sensacji żołądkowych poprzez melodramaty sercowe, sensacje żołądkowe dziecka po istny kuchenny horror! Choć wydawałoby się, że na pamięć znam scenariusz roli, którą odgrywam, to mój wrodzony aktorski kunszt, w połączeniu z pokładami ciepła, miłości i wyrozumiałości pozwalają na szybkie jego modyfikacje, jeśli zachodzi tylko taka potrzeba. Bez trudu wcielam się w tysiące ról! Jestem zarazem pełną empatii pielęgniarką, doskonałą kucharką, pewną siebie bizneswoman, nieco zwariowaną artystką, odważnym strategiem czy twardo stąpającym po ziemi logistykiem, planującym najlepsze rodzinne wyjazdy. Odnajduję się doskonale w telenowelach, problemu nie stanowi dla niej żaden program na żywo, a nawet jeśli jest to kino nieme, to i tak w piękny sposób - za pomocą gestów -potrafię pokazać uczucia. Ta rola jest wymagająca, trudna, ale jest też szalenie przyjemna. Dzięki niej dowiaduję się o sobie każdego dnia więcej. Wiem, jak potrafię być silna, inspirująca, wrażliwa. Wiem także, że rola mamy to najpiękniejsza kreacja, jaką przyszło mi stworzyć- bez ściemy, bez konkurencji, bez kompleksów, Oscarowo!

29 maja 2020

Zawsze marzyłam o zostaniu mamą. Było to moje największe marzenie. Życie napisało swój własny scenariusz. Jestem podwójna mamą: Aniołka Sophie i tęczowego synka Jim'a. Dlaczego czuje się zaczarowaną mamą? Bo po długiej walce o upragnioną ciążę- urodził się On- Jim, najradośniejsze i najszczęśliwsze dziecko na świecie. To jest magiczne doświadczenie, być mamą. I tak już na zawsze ❤️

29 maja 2020

Czarującą mamą jestem ponieważ potrafię wyczarować coś z niczego. Np. Nie ma pieczywa,mama piecze chlebek. Synek się nudzi-mama wymyśla zabawę np w przebieranki lub tworzy zabawki do zabawy np.ze starej szmatki robi misia który potrzebuję domku i trzeba mu go zrobić. Jako mama umiem również magicznym buziakiem spowodować, że ból szybko mija,rana się goi,a łezki przestają lecieć. Magicznie dostaję również super mocy i robię kilka rzeczy na raz i robię to z uśmiechem:)

29 maja 2020

Czarująca mama to ja! Wyczaruje żeby nie bać się dentysty(syn bał się chodzić do dentysty a mama wymyśliła że najpierw mi dentysta robi zeby później syn robi a mama śpiewa ulubione piosenki) ,wyczaruje jak upadnie żeby nie bolało(mama opowiada kawały i dmuchany w bube),wyczaruje jedyny w swoim rodzaju strój na karnawał (wzór syn zawsze mi narysuje na obrazku jaki chce a ja uszyje siedząc w nocy).ciężka praca wychowywanie 2dzieci to mega wyzwanie robię dla nich wszystko czego mi zabrakło jak byłam mała.syn starszy mamo z kad bierzesz takie pomysły ?mamo czy ci się chcę?mamo kiedy ty odpoczywasz i śpisz?mamo nie jesteś zmęczona ?mamo kocham ciebie!!

29 maja 2020

Czuję się czarującą mamą, bo potrafię buziakiem sprawić, że zdarte kolano mniej boli, a przytulaniem, że koszmar nie wydaje się taki straszny. Na talerzach czaruję pyszne, zdrowe jedzonko i to najczęściej jednak ręką, bo drugie czaruję maluchy, aby nie płakały. Bywam też zaklinaczką nudy, a naukę magicznie zmieniam w zabawę. Jestem czarującą mamą, a magiczne moce dostałam od moich dzieci i moimi czereśni im za to dziękuję.

29 maja 2020

Nie poddaję się, choć chcę tysiąc razy dziennie. Nie wiem skąd się bierze taka siła we mnie. Czarującą mamą jestem, gdyż znowu się tu kręcę. Z nowym entuzjazmem dziś do obiadu was zachęcę. Od rana twój uśmiech znowu mnie napędza. Potem twojej siostry płacz sen mi z powiek spędza. Czarujemy cały czas, razem się kręcimy, kilkanaście pięknych lat wspólnie tak spędzimy. Może pogotuję w mig, obowiązki podzielimy, ze zdwojoną siłą to się synu dłużej pobawimy! Mamą nie jest łatwo być, staram się niezmiernie. Czary pomagają w tym, od nowa, codziennie!

29 maja 2020

Nie poddaję się, choć chcę tysiąc razy dziennie. Nie wiem skąd się bierze taka siła we mnie. Czarującą mamą jestem, gdyż znowu się tu kręcę. Z nowym entuzjazmem dziś do obiadu was zachęcę. Od rana twój uśmiech znowu mnie napędza. Potem twojej siostry płacz sen mi z powiek spędza. Czarujemy cały czas, razem się kręcimy, kilkanaście pięknych lat wspólnie tak spędzimy. Może pogotuję w mig, obowiązki podzielimy, ze zdwojoną siłą to się synu dłużej pobawimy! Mamą nie jest łatwo być, staram się niezmiernie. Czary pomagają w tym, od nowa, codziennie!

29 maja 2020

Joanna, zawodowo naprawia ludzi. Potrójna szczęściara. Jej świat to córka, dwóch synów, mąż i leniwy pies. Jeszcze do niedawna biegała między dwoma rzeczywistościami: praca i dom aż ziemia się zatrzymała. Ktoś z góry rzucił zaklęcie, dając jej wór najcenniejszej waluty: czasu oraz okazje do spędzenia go z rodziną. Zaczęła się magia, najpierw czarna z ogromną ilością jadu kąsających się węży, burzowych chmur i huraganów. Przez mieszkanie przetaczały się pokłady złości i krzyków. Próbowano różnych zaklęć oraz metod dyplomatycznych. Nikt nie mówił że będzie łatwo, Joanna już miała zaprzestać wprowadzania zasad pozytywnej dyscypliny aż w końcu nad jej salonem zaczęły wychodzić promyki słońca. Synowie zaczęli się dogadywać, mała córeczka zrozumiała że mama też czasem musi spać, mąż w ramach odsieczy postanowił gotować niedzielny rosół i nawet pies zechciał wyjść całym stadem na długi spacer. Od tamtej pory rodzina stara się scalać przez regularne zabawy, wspólne treningi czy seanse filmowe. Nieskromnie należy dodać, że organizatorką jest w głównej mierze nasza bohaterka. Nie wiedzą co przyniesie przyszłość lecz będą w tym razem. Oto moja historia, w wielkim skrócie z odrobiną bajkowości, widzicie tylko wierzchołek góry lodowej ale wiem że każda mama, która to czyta dostrzega także ogrom pracy kryjący się za wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Nigdy nie było łatwo, wiele wizyt u lekarzy, nieprzespane noce, zszargane nerwy, stres i wątpliwości czy sobie poradzę? Czy jestem wystarczająco dobra?Czy jestem Czarującą Mamą? Idealna nie jestem napewno, zdarza mi się wybuchnąć, powiedzieć coś czego później żałuję, ale z każdym dniem chcę być lepszą matką oraz żoną, bo każdego ranka gdy wstaję z łóżka, dostaję od życia dar i odczarowuje złe chwile na te dobre.Dar ,który może być ostatnim w moim życiu. I nawet jeśli moje decyzję ,prowadzą do tego że słyszę od dziecka jak bardzo mnie nienawidzi, zaciskam zęby, ocieram łzy i idę dalej bo robię to po to, żeby wyrosło kiedyś na porządnego człowieka.

29 maja 2020

Czarująca mama ze mnie jest, bo wyczarowałam każdy gest. Cztery lata temu, będąc w ciąży miałam ogormne problemy z chodzeniem. Wszyscy mówili, dziecko rośnie.. Mój mąż i mama nie dali za wygraną. Od lekarza do lekarza i diagnoza guz na odcinku piersiowym uciekający rdzeń do przerwania. Dokładnie 4 lata temu (niespełna rok po ślubie) nasz świat się zawalił. Moje plany, marzenia prysły jak bańka mydlana. Wspaniały ś.p.ordynator pomógł znaleźć lekarza, który podjął się operacji. Szybka decyzja o CC i we wtorek na świat przyszła Magdalena. Moją córeczkę zobaczyłam dopiero po 3 dniach od porodu. Po porodzie już nie chodziłam. W niedziele zostałam przewieziona do kolejnego szpitala. Kolejny wtorek i kolejna operacja, tym razem ratująca mnie. Kiedy ja byłam na stole operacyjnym Magdalenka została wypisana do domu. Po operacji nikt nie dawał szans, że będę chodzić. Nagrane filmiki i zdjęcia córci musiały wystarczyć do walki o sprawność. Lekarz pozwolił mi pojechać na chwilę do domu, poznać dziecko i nabrać sił do kolejnego rozstania. Tym razem na 4 miesiące. Wyjechałam na rehabilitację i ćwiczyłam. Nie poddałam się i każdego dnia powtarzałam, że mam dla kogo. Zaczarowałam swój świat i po pół roku stanęłam na nogi. Dzisiaj mijają 4 lata od diagnozy, ja chodzę pomału i cały czas ćwiczę. Magdalena zaczarowała nasz świat i dała mi siłę do walki. Kochane Mamay nigdy się nie poddawajcie. Każda z nas jest czarująca dla swojego dziecka. Dziecko nie dosyrzeganaszych wad, widzi w nas Kochaną Czarującę Mamę. Pamiętajmy o tym każdego dnia, pomimo otaczających nas trudności.

29 maja 2020

Każda z nas ma moc, aby zaczarować dzieciństwo swoich dzieci już od momentu ich przyjścia na świat. Ja zaczęłam czarować będąc już w ciąży. Codziennie przekazywałam mojemu maleństwu dawkę mojej dobrej energii, pozytywnego myślenia i...miłości. Nasze macierzyństwo będzie piękne, kolorowe i radosne, jeśli tylko same tego zapragniemy. Cała moc drzemie w nas. Jeśli codziennie budzimy się z myślą, że oto przed nami dzień ciężki dzień wypełniony rutyną i samymi obowiązkami, to faktycznie tak będzie. Pod koniec dnia będziemy zmęczone, zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym. Nie będziemy miały ani chęci ani siły na refleksję nad minionym dniem, nad czasem spędzonym z naszym dzieckiem. Ja każdy nowy dzień witam z uśmiechem. Poranne przebieranie, szykowanie śniadania, karmienie maluszka, to czynności, których nie traktuję, jak pracy. Słucham w tym czasie ulubionej stacji radiowej, śpiewam synkowi energiczne piosenki oraz dużo się do niego uśmiecham i to całą sobą. A on wyczuwa mój dobry nastrój i odwzajemnia to. Staram się przejść przez cały dzień taneczno-śpiewnym krokiem. Drobne niepowodzenia szybko puszczam w niepamięć. W natłoku zajęć zawsze staram się znaleźć chwilę tylko dla siebie. Duża w tym zasługa mojego męża, którego również angażuję do pomocy w codziennych czynnościach. Oczywiście bywam zmęczona, ale wrodzony optymizm powoduje, że nawet zmiana pieluszki może być super zabawą zarówno dla mnie, jak i dla synka. Dzięki temu, że synek jest rozbawiony, nie jest to uciążliwy obowiązek, a kolejny powód do wspólnej zabawy i dawki śmiechu. Zmęczenie to według mnie jedyny cień macierzyństwa, jednak ono szybko znika. Za to blasków macierzyństwa są tysiące, na ich wypisanie potrzebne by były długie godziny. Najwięcej przyjemności sprawia mi, gdy synek patrzy na mnie z uśmiechem. Uwielbiam, gdy jego twarz jest rozpromieniona, a oczy aż błyszczą ze szczęścia. Wspaniale jest, gdy jego szczery i beztroski śmiech roznosi się po całym domu. Gdy on się śmieje, śmieje się cały świat! Cudowne jest obserwowanie jego zmagań, gdy próbuje raczkować, wstawać, a później stawia pierwsze kroki. Usłyszeć pierwszy raz: „mama” - nie ma piękniejszego słowa w takim momencie. Uczymy nasze dzieci wszystkiego, pomagamy im zrozumieć, jak funkcjonuje ich najbliższe otoczenie, a później z wielką satysfakcją podziwiamy efekty naszych lekcji. Ale nie przypadła nam tylko rola mentora. Musimy pamiętać o tym, że my też jesteśmy uczniami. Możemy wiele nauczyć się od naszych dzieci. Czego może nauczyć nas nasz maluszek, skoro my, zdawałoby się, o świecie wiemy już wszystko? Nic bardziej mylnego! Dziecko może nas nauczyć czerpania radości z każdego dnia, zachwytu nad otaczającą nas przyrodą. Podczas gdy my przejdziemy obojętnie obok liścia lub kamienia, dziecko dojrzy w nim piękno, magię, tajemnicę. Znów uczymy się dostrzegać wspaniałość otaczającego nas świata, przypominamy sobie, jak to jest cieszyć się z prostych rzeczy, drobnych sukcesów, malutkich, ale zarazem wielkich spraw. Na tym polega całe piękno macierzyństwa. Pamiętajmy też, że żadna chwila się nie powtórzy. Ja, gdy przebywam z dziećmi (niedawno przyszła na świat moja córeczka, teraz mam parkę), przebywam z nimi w 100 procentach. Nie interesuję się wtedy tym, co dzieje się w telewizji, telefonie. Nie zaglądam co chwilę do internetu. Jestem cała dla nich. Tylko. Psychologowie określają to mianem "świadomej obecności", ja mam na inne określenie...miłość. W tym tkwi tajemnica "czarującej mamy"

30 maja 2020

Rozczochrane wlosy,oczy zmeczone brakiem snu, papka marchewkowa na ubraniu ale z bukietem polnych kwiatow, od mojego starszego synka wygladam wyjątkowo i czarująco. Uśmiecham się i chętnie odpowiadam na pytania : Dlaczego niebo jest niebieskie ? Czy mozna dotknąć tęczy? Co by było gdyby?

30 maja 2020

„Czary-mary…” Nie do wiary! Synek ociera łezkę z oka, uśmiecha się radośnie i zapomina, że jeszcze przed chwilą, widząc mocno otarte kolano, tak się wystraszył krwi. A może bólu? „Krasnoludek mi nogę podciął. Taki w zielonym kubraczku…” – wyjaśnia. „A, śmignęła mi jego zielona czapeczka. Oj, urwis schował się raz dwa w trawie…” – szybko uwagę dziecka koncentruję na czymś innym, wyczarowując z kieszeni… lupę! I zaczynamy rozglądać się, co też dzieje się ciekawego w świecie żuczków, biedronek i mrówek. O wywrotce zapominamy raz dwa :) ** Tak, jestem czarodziejką. Czaruję naszą codzienność, wprowadzając w każdy kolejny dzień magię kolorów, zabawy i beztroski. Już z rana wyczarowuję, abrakadabra!, smakowite owsianki i kaszki, by, na dzień dobry, dobrze zacząć dzień. Już w południe, hokus-pokus, zamieniam z dziećmi zwykle kartony w arenę cyrkową, teatrzyk czy też tor wyścigowy. Już pod wieczór, sim sala bim!, wprowadzam nastrój, opowiadając bajki na dobranoc lub przeglądając z synkiem książeczki. Nie znam się na tajemnych sztuczkach alchemika. Złotej Rybki nie złowiłam, z żadnej lampy nie wyskoczył mi dżinn, a ołówkiem jedynie szkicuje po kartkach… bez magicznego efektu

30 maja 2020

(cd.) A jednak potrafię – jak wiele mam – wspaniale czarować codzienność: rozciągam dobę, by z tych 86400 sekund jak najwięcej wykroić czasu dla dzieci. A że lubię się bawić, wymyślać, kreować rzeczywistość, tak nie przejmuję się krzywą wieżą w zlewie, piętrzącą się, niczym K2, stertą prania czy oknami, które można by już przetrzeć. Dom to życie, śmiech i gwar. Nie ciągle bieganie ze ścierką i odkurzaczem. Perfekcyjna pani domu? Nie, to nie ja. Wolę być Matką Polką… kreatywną :) A że starszy synek, po mamie, ma dar czarowania, tak więc co rusz wyczarowuje to jakąś piłkę, to grę, to instrumenty muzyczne z patelni i garnków. I jak tu odmówić… magii wspólnych chwil? :) Ps. Co robię, gdy czuję zmęczenie i chwilowe znużenie rutyną? Biegam! Ot, wyczarowałam sobie męża, co potrafi wspaniale ogarnąć i dom, i zająć się dziećmi. Gdy potrzebuję, jak każdy, restartu :)

30 maja 2020

Czuję się czarującą mamą pomimo tego całego zmęczenia jak codziennie rano moje dziecko budzi mnie swoim śmiechem i gdy raczkuje do mnie żeby się przytulić.

30 maja 2020

W tym roku obchodziłam pierwszy raz Dzień Mamy, dzień radości i rozczuleń. W ciągu kilku miesięcy ten mały człowiek, który był pod mym sercem przewartościował całe moje dotychczasowe życie. Pierwsze nieśmiałe uśmiechy, zapatrzone w Ciebie oczka, późniejsze świadome przytulasy. Nieprzespane noce, drżenie o tą maleńką istotę, a jednocześnie spokój, bo tworzysz całą sobą bezpieczną przystań. Spoglądam w lustro i widzę kobietę, która, uśmiecha się do siebie, która nie boi się stawić czoła czekającym wyzwaniom, która ma w oczach tą iskrę szczęścia. To wszystko sprawia, że czuję się czarująca mamą, nie idealną, ale dla mojego syna najlepszą

30 maja 2020

Czarująca mama czaruje swoją rzeczywistość każdego dnia. Czaruje kubkiem kawy rano, kiedy 5 minut po przebudzeniu słyszy już milion razy słowo "mama" wydobywające si z trzech malutkich ust. Czaruje włączając ulubioną piosenkę, która pozwala jej zapomnieć na chwilę o 5-letnim niewyspaniu. Czaruje pomalowanymi paznokciami, które sprawiają, że nawet w rozciągniętych dresach czuje się świetnie. Czaruje otwierając okno i wpuszczając do środka promyki słońca, co daje jej poczucie, że wszystko jest tak, jak powinno być. Czaruje układając świeże kwiaty w wazonie, dzięki czemu brudna podłoga wydaje się być bardziej znośna. Czaruje myślą o tym, że to wszystko minie, kiedy kolejny raz przygotowuje obiad z dzieckiem na ręku. I marzy. Marzy o tym, że kiedyś odpocznie, że będzie miała czas, że w końcu posprząta ten swój dom na błysk, pozaszywa wszystkie dziurawe skarpety, poprzesadza kwiaty, zrobi przetwory. Zwykłe rzeczy mają wielką moc.

31 maja 2020

Co sprawia, że czuję się czarującą mamą? Sprawiają to dwie najważniejsze daty w moim życiu - daty narodzin moich dzieci!!! Od tego czasu wyruszyłam w najpiękniejszą drogę, która zwie się macierzyństwem. Pierwsze wypowiedziane słowo, pierwszy samodzielny krok pod moją asekuracją, pierwszy wypadnięty ząb, pierwszy bunt, pierwszy smutek, pierwsza wspólnie wylana łza i co najważniejsze dla matki... pierwsze "kocham Cię mamo" sprawiają, że bycie matką to cudowna magia, która trwa i trwa i trwa...❤️❤️

31 maja 2020

Czuję się czarującą mamą W noc, wieczór, południe i rano Zawsze gdy dzieci obok mnie Nawet gdy ciężko - nigdy źle Gdy dzień wypełnia uśmiech szczery Wtedy nieważne są kamery Nie ma ważniejszych spraw na świecie Niż autko z plasteliny przecież Niż lalka w sukience w serduszka Niż piłka co w wodzie się pluska Rowerek który pędzi z wiatrem I kamyk co zatopił tratwę To jest sens życia, który sprawia Że w każdy dzień ja się naprawiam Choćbym zmęczona była wielce Codziennie powiem że chce jeszcze Jeszcze tych zabaw, skoków, tańców Śmiechów, uścisków i tulańców Wiatru we włosach i piasku w butach Farbek na łokciach mimo fartucha Trawy w skarpetkach, rosy na skroniach Chcę codzień dzieci mieć w swych ramionach!

31 maja 2020

Te moje czarujące moce ujawniają się na każdym etapie wychowywania i rozwoju dzieci. Pierwsza z nich dała o sobie znać już w dniu narodzin pierwszego dziecka, kiedy okazało się, że z kogoś tak nieidealnego powstał ktoś tak doskonały! Potem następuje lawina wzlotów i upadków związanych z wychowaniem tych małych istot. Bycie matką sprawiło, że odkrywam w sobie niezliczone pokłady cierpliwości, które za sprawą zapewne czarów uzupełniają się na bieżąco. To właśnie spokój i opanowanie ratuje mnie z opresji, gdy rujnuje swojemu dziecku życie, podając nie taki kubek do śniadania jaki akurat miało na myśli. My matki, nawet nie zauważamy faktu, że czarujemy codziennie. Kto intuicyjnie potrafi być matką, nie mając wcześniej z tym styczności? Kto potrafi przeżyć tygodnie, miesiące, a nawet lata bez regularnego snu i stałego pożywienia? Kto słyszy słowa jeszcze niewypowiedziane i potrafi przewidzieć coś co się jeszcze nie wydarzyło? Kto potrafi patrzeć w jedną stronę i jednocześnie widzieć co dzieje się z tyłu? Kogo uścisk potrafi ukoić cierpienie, a pocałunek uśmierzyć nawet największy ból? Kto znajdzie wyjście z sytuacji, z której nie było już wyjścia? Kto jest w stanie stworzyć zarówno obiad, dobrą zabawę, jak i awanturę z niczego. Kto potrafi wyszykować do wyjścia siebie i dzieci, podczas kiedy mąż zaledwie zdążył założyć skarpetki? Bycie czarującą mamą wymaga czasami nadprzyrodzonych talentów i znajomości magii, ale to dzięki jej pomysłom i inspiracjom codzienność staje się ciekawsza i radośniejsza. Ja jestem czarującą mamą, a Ty, jeśli w odpowiedzi na powyższe pytania musisz wskazać swoją osobę to też taka jesteś! Więc gdy pewnego dnia nauczona doświadczeniem, znajdę rozwiązanie i wyjście z danej sytuacji na koniec usłyszę: „dzięki mamo! Ty zawsze coś wyczarujesz” będę miała pewność, że szłam dobrą drogą macierzyństwa.

31 maja 2020

Zostanie mamą zapoczątkowało wejście w czarujący świat. Przekroczyłam wtedy magiczne drzwi i wszystko się zmieniło. Na dobre i na złe. Oczywiście,każdy dzień sprawia ,że czuje się czarującą mamą. Muszę codziennie wyczarować pyszne i zdrowe posiłki, wspaniałe zabawy, wycieczkę do lasu czy sposób na odrabianie lekcji z chęcią przez moje dzieci. Oczywiście czary moje są czasami wspaniałe ,a czasami z płaczem przyjmowane. Ale ja nigdy się nie poddaję,bo zawsze czarująco tłumaczę moim dzieciom ,że uśmiech to podstawa i daje nam moc. Radość i uśmiech to u nas podstawa.

31 maja 2020

Wśród nas żyją Czarujące Mamy i wcale nie mają gustownych wdzianek z pelerynką z wydrukowanym "S" z przodu,przypominajacym, że jesteśmy Super Bohaterkami. Często wyglądamy niepozornie, lecz niech nas ten fakt nie zmyli. Pędzimy, prawda? Ciągle działamy, mamy całą masę rzeczy do zrobienia, praca, dom, obowiązki, angażujemy się w tak wiele rzeczy i wciąż coś mamy do załatwienia na wczoraj. A przy tym wszystkim potrafimy wyczarować czas dla siebie, dzieci, rodziny. Potrafimy pogodzić tak wiele rzeczy na raz i świetnie się w tym wszystkim odnaleźć. Macierzyństwo pozwoliło mi na zaspokojeniem niematerialnej potrzeby, tej najczystszej i pierwotnej. Która często daje nam do zrozumienia, co tak naprawdę w życiu ma znaczenie i niekiedy uwalnia nas od konsumpcyjnego myślenia. Bycie mamą pozwoliło mi wsłuchać się w samą siebie i swoje potrzeby, które wcześniej zagłuszałam imprezami. Nauczyłam się brać odpowiedzialności za swoje życie, pokory, cierpliwości i doceniać siebie. Dostrzegłam w sobie możliwości, które kiedyś wydawały mi się niemożliwe, choćby spanie po 5 godzin snem przerywanym. Tak naprawdę dopiero teraz czuję, co to jest podejmowanie decyzji. I tak naprawdę, że mogę robić to, co chce, mając przy boku dwa Skarby. To mój mocny filar. Przy nich wszystko jest łatwiejsze, lżejsze, a zarazem silniejsze. Czy jestem Czarująca Mamą? Owszem każda z nas nią jest na swój sposób i to jest piękne ♥️ W byciu Czarująca Mamą nie chodzi bowiem o lepszą figurę, modne ciuchy czy super makijaż. To poczucie, że nieważne ile błędów popełnię, nieważne ile mam niedoskonałości i „ale” do siebie – to i tak jestem fajna!

31 maja 2020

Jestem Czarującą Mamą w trochę innym wydaniu. Wywołuję uśmiech! I co najlepsze nie tylko na twarzach moich dzieci! Czuję się Czarującą Mamą, bo zaklinam rzeczywistość. Koloruje ją wieloma pięknymi barwami. Wywołuję tylko pozytywne emocje. Czytam tu o radosnych uśmiechach, czułych uściskach i wyjątkowych chwilach. Jesteście cudowne, drogie Mamy! Ale... Bycie mamą to nie tylko kochać najcudowniejsze istoty na świecie. Te najsłodsze i najbardziej kochane. Wychowywać i dbać o to by wyrosły na dobrych ludzi. Czy w tym wszystkim (jednak!) pamiętacie choć trochę o sobie? Mam wrażenie, że świat widzi mamy tylko jako... Mamy. Ot zwyczajna rzecz. Siedzenie w domu i tyle. A przecież wszyscy "ważni" ludzie nie byliby tym kim są gdyby nie ciężka praca ich mam! Mamą jestem od ponad jedenastu lat. Mój komentarz opisuje tylko FRAGMENT codzienności kreowanej przez moje dzieci. Bo moje macierzyństwo to nie TYLKO bycie mamą. To też pasja, która niszczy mi dłonie i którą realizację dzięki byciu mamą. Gdyby nie macierzyństwo nigdy bym nie odkryła w sobie tak wielu talentów. Tworzę, buduję, wymyślam. Dzieci podsuwają mi ciągle nowe pomysły. Wiele z tych projektów robimy razem. Najpierw były to rzeczy codziennego użytku (jakieś podkładki pod szklanki, talerze, ozdoby). Potem zaczęły powstawać kartki, zaproszenia, figurki, magnesy i inne cuda na kiju (dosłownie!). W międzyczasie powstało nawet łóżko piętrowe do pokoju młodszych dzieci. Ostatnio są to zabawki z drewna nad którymi pracujemy razem. Potrzeba matką wynalazków! Robię je dla koleżanek, dla koleżanek ich koleżanek, dla ich dzieci, mam, cioć, babć i dziadków. Największą frajdę sprawia mi radość moich dzieci i uśmiech obdarowanych. To tak jakby mieć czarodziejską różdżkę i za jej pomocą sprawiać, że świat staje się lepszy. Mam nadzieję, że dzielenie pasji z dziećmi zaprocentuje w ich przyszłości czymś pozytywnym. Że będą potrafili zmieniać swój świat według własnych upodobań. Że dzięki temu będą szczęśliwsi i że uszczęśliwią ludzi wokół nich. Wierzę, że moim przykładem przekonają się, że mimo trudności (a było ich wiele!) mogą robić wszystko czego tylko będą chcieli. Cześć! Jestem Ania. Mama Kuby (11l), Adasia (5l) i Wojtka (10 ms). Jestem Czarującą Mamą!

31 maja 2020

Czarująca Mama... nie zawsze jest wyspana, bo czyści i gotuje od rana. I w nocy przytulić goni, By dziecku potwora ze snu przegonić. Czarująca Mama, potrafi zrobić coś z niczego, Gdy w lodówce nie ma nic jadalnego. A i złapie lecące w kuchni ogórki w słoju, Gdy składa pranie w innym pokoju. Czarująca mama ma pozornie dwie ręce, Tak naprawdę ma niewidzialnych sto. Gdy po buzi płyną łzy synka niemowlęce, Zawsze znajdzie czas przy przytulić go❤️

31 maja 2020

Macierzyństwo, bycie mamą to coś co poznałam dopiero w grudniu. Była to przemyślana decyzja związana z pracą i budową wymarzonego domu. Patrząc z boku wiem, że tamten moment był idealny na zostanie mamą. Już od samego początku ciąży Klara była bezproblemowa. Żadnych objawów ciąży, normalny tryb życia. Z niczego nie musiałam rezygnować. Czas porodu to była istna karuzela. Z minuty na minutę zmiana decyzji ordynatora kiedy przyjdzie na świat nasze szczęście, nasz 3 kilogramowy cud. Stało się godzina 23.21 na dodatek chwilę przed wigilią bo 23.12.2019 pojawiła się nasza piękna córeczka. Wiedziałam, że będzie piękna i była, jest. W jej oczach zobaczyłam piękne iskierki. A teraz te śliczne oczka śmieją się do mnie codziennie, praktycznie co chwilę. To dzięki Klarci czuję się czarującą mamą. Wiem, że nie muszę być w pięknej sukni, pełnym make-upie. To dla niej jestem idealna w dresie i kitce. To Klara nadaje sens mojemu życiu. Napędza mnie i nie pozwala się smucić. Czuję się wyjątkowa. Nie myślałam, że macierzyństwo mnie tak zmieni a jednak. Kocham być mamą czuję się nie tylko czarująca przy mojej córeczce ale najlepsza, najwspanialsza bo przecież pokazuję jej świat.

31 maja 2020

Bycie mamą oznacza dla mnie ogromną odpowiedzialność. To radosne chwile nierzadko połączone z upadkami, lekkimi zawirowaniami. Dlatego bycie czarującą mamą oznacza korzystanie z pięciu zmysłów jednocześnie. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ✓ Jestem czarującą mamą, ponieważ widzę się nawet jak nie patrzę, Swoim czujnym okiem każde niebezpieczeństwo wypatrzę. ✓ Jestem czarującą mamą, ponieważ słyszę nawet gdy jestem w oddali, Aniołowie mi świetny słuch rozdali. Bo czarująca mama potrafi rozróżnić każdy płacz dziecka swojego, I nie widzi w tym nic nadzywczajnego. Swojego brzdąca zna od "podszewki" Nocne czuwanie to były dla niej rozgrzewki. ✓ Jestem czarującą mamą, ponieważ bezpieczeństwem i troską swoje dziecko owijam, Nawet najmniejszego szczegółu nigdy nie omijam. Pełną pieluszkę wyczuwam z metra Poczucie głodu maluszka natomiast z kilometra. ✓ Jestem czarującą mamą, ponieważ zamiast lakieru do włosów kupuję dziecku krem, To jest naturalny odruch- ja to dobrze wiem. ✓ Bo każda czarująca mama cechuje się czułością i cierpliwością, Nieskończenie wielką do dziecka miłością. Pokazuje prawidłowe ścieżki rozwoju już od pierwszych dni Wraz z ojcem starają się być zawsze niezawodni. ✓ Bycie czarującą mamą jest dla mnie wyjątkowe Daje mi super moce dodatkowe. Miłość do dziecka to coś wspaniałego Coś najbardziej w życiu drogiego. Ma swój dziecięcy i jedyny taki sposób Nie masz co go szukać u dorosłych osób. ♥️

31 maja 2020

Czarującą mamą czuję się, kiedy mam dystans do siebie. Lubię poczucie humoru i traktuję życie z przymrużeniem oka. Życie jest jak fryzura, nie zawsze jest ona idealnie ułożona, ale powiewa na wietrze i czasami układa się tak, jak wiatr ją poniesie. Podobnie jest z życiem. Staram cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą, umiem śmiać się z samej siebie, robić klauna przed córką, tylko po to, aby zobaczyć uśmiech na jej twarzy i zadowolenie, kiedy razem się bawimy. Zawsze żartuję, wygłupiam się, bo metryka nie świadczy o wieku i nie zobowiązuje mnie do bycia poważnym. Nie przeszkadza mi, że jestem dorosła, na placu zabaw, wracam do czasów dzieciństwa i znakomicie się tam czuję, znów jak dziecko. Kiedy bawię się z córką lalkami, klockami, puzzlami, to powraca we mnie dziecko. Każde wygłupy, głupie miny przed lustrem, granie wspólnie na domowych garnkach, to super frajda dla nas obu, a ja ponownie czuję się, jak dziecko i czasami tak zachowuję. Bo przy dziecku, trzeba samemu być dzieckiem, dorosłym ale nadal, gdzieś w swoim wnętrzu dzieckiem. Moja córka sprawia, że jestem czarującą mamą,nauczyła mnie cierpliwości i nadal tego uczy, opanowania, racjonalnego podejścia do wielu spraw, uśmiechu i umiejętności cieszenia się z najmniejszych drobiazgów w życiu, z bycia razem. Kocham ją, bo odmieniła moje życie, urozmaiciła je, dodała wiele problemów, ale i ogrom szczęśliwych chwil, setki radosnych momentów, niezliczoną ilość uśmiechów. Kocham ją za to, że podejdzie, przytuli się, da wielkiego buziaka, uśmiechnie szeroko i problemy, które krążą po mojej głowie, jakby nie miały znaczenia. Dzięki mojej córeczce życie nabrało sensu, jest ona dla mnie prawdziwym promykiem, który rozświetla każdy pochmurny dzień.

31 maja 2020

Co sprawia, że czujesz się Czarującą Mamą? Codziennie odkrywam w sobie czarodziejkę: - w jedną noc z dyni zrobię karetę, aby moje księżniczki mogły udać się na bal, - tylko wieczór wolny potrzebuję, aby wyczarować 3 stroje karnawałowe, - zaledwie kilka godzin wystarcza, aby przygotować niezapomniane urodziny dla całej mej trójki razem lub osobno, - kilkadziesiąt minut i jestem w stanie przywrócić ład w domu oraz wyczarować czarujące zapachy po dziecięcych zabawach w błocie, - kilka minut potrzebuję, aby znaleźć wszystkie zagubione skarby, które "psipadkiem" gdzieś się zapodziały, - kilka sekund mi wystarczy na wyczarowanie uśmiechu na trzech zapłakanych buziach, bo "stało się coś strasznego", - w sekundę rozbrajam całą trójkę uśmiechem, gestem, słowem bądź niesamowicie "dorosłą" miną. Niemniej jednak mam pewien problem z tym byciem Czarującą Mamą - zawsze gdzieś znajduję skarpetki, które wzorem "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek" zawsze się zapodziewają i wybierają we własną podróż.

31 maja 2020

Patrzę na swoje nowo narodzone dziecko. Widzę zaciśnięte piąstki równiutko układające się po obu stronach dużej głowy, zupełnie nieproporcjonalnej do reszty ciała. Dostrzegam bezbronne spojrzenie spod przymkniętych powiek. Gładzę delikatnie jedwabne piętki. Te małe stópki są takie urocze… Słaby oddech wydobywający się z maleńkiej piersi koi moje zdenerwowanie, które narastało przez ostatnie miesiące. Przerażenie ustępuje niepohamowanej radości. Szczęście wypełnia mnie całą i ogrzewa od środka. A może to jednak ten upał w tej sali… Zdaję sobie sprawę, że właśnie przepadłam. I narodziłam się na nowo. Jako matka. I czuję się z tym czarująco. A dziś, moje dwie pociechy czarują mój świat, a ja uczę się tego od nich. Kocham ich za mikrokosmos zaglądania w kwiatki bzów i ratowanie ślimaków na ścieżce rowerowej. Za makrokosmos miłości "jak stąd do planety, której nie widać, bo jest za daleko", za lepkie całuski i dzikie wyprawy 100 metrów od domu – ale inną ścieżką. Za siłę, którą daje mi ufny uścisk małej rączki w mojej dłoni. Za to, że parę lat temu zatrzymałam się w pędzie i nauczyłam wolniej i pełniej żyć i oddychać. Za to, że dzięki nim staję się lepszym człowiekiem. Za ogrom rzeczy nienazwanych kocham być Mamą. Myślę sobie też, że czary w moim sercu rozpoczęła moja mama, która zawsze chciała bardziej…, choć nie miała na to szans. Tak na zapas chciała… w dobrym senie tej chęci. I przeżywała mocniej resztki lata, a później jesieni… bo one zawsze jakoś najbardziej cieszyły Jej serce. Pamiętam jak powtarzała: że resztki są zawsze najważniejsze. Może to wcale nie jest bez sensu… mocniej uwielbiać czy doceniać coś bo zaraz tego nie będzie…? Moja Mama zawsze chciała być SZCZĘŚLIWA. I udało Jej się być szczęśliwą nie w życiu jakiego się nie ma i o jakim się marzy, ale w tym, które się ma. Dziękuję Ci Mamo za twe czary i za to, że dzięki Tobie nasze rodzinne miliardy połówek sekund, które ktoś nazwałby dramatem, dzięki Tobie miały swój sens, i mają po dziś swoje znaczenie. A niezmiernie łatwo byłoby nie nadać im znaczenia… Dziękuję, że byłaś zawsze sercem ze mną… że dzięki Tobie czaruję blaskiem wspomnień swoje dzieci!

31 maja 2020

Czuję i widzę się jako czarująca mama w każdym spojrzeniu burzowych oczu mojego syna, w każdym nowym słowie wypowiedzianym przez niego, w każdym uśmiechu mojego męża, w każdej oznace czułości ze strony moich mężczyzn. Ale to są te oczywiste sytuację. Czuję się też czarująca z każdym bolącym, nowo wychodzącym zębem Franka, kiedy w końcu po kilku godzinach uda mi się go uśpić, wiem że czaruję kiedy po kilku próbach niejadalnego obiadu mój syn w końcu coś zje ze smakiem, jestem czarodziejką wtedy, kiedy mój pocałunek uśmierzy ból stłuczonego kolana czy główki. To wszystko są piękne, magiczne chwile macierzyństwa.

31 maja 2020

Mój typ Mamy to wiosna, jestem taka pogodna i radosna. Pełna blasku cera i niebieskie oczy, na głowie pełno finezyjnych blond warkoczy :) Wiecznie tryskam świetnym humorem od samego rana, taka ze mnie wyluzowana dwójki dzieci mama =D W domu w dresach wiecznie poplamionych paraduję, listonosz,sąsiedzi mnie w nich widzą,ja się tym nie przejmuję ;) Zlew pełen brudnych garów,podłogi zabawkami zawalone? Panele całe błotem uwalone? Pranie niewyprasowane zajęły dwa fotele? No,cóż kochani dniem i wieczorem całą uwagę na dzieciach skupiam i mój czas z nimi dzielę

31 maja 2020

Mój typ czarującej Mamy to wiosna, jestem taka pogodna i radosna. Pełna blasku cera i niebieskie oczy, na głowie pełno finezyjnych blond warkoczy :) Wiecznie tryskam świetnym humorem od samego rana, taka ze mnie wyluzowana dwójki dzieci mama =D W domu w dresach wiecznie poplamionych paraduję, listonosz,sąsiedzi mnie w nich widzą,ja się tym nie przejmuję ;) Zlew pełen brudnych garów,podłogi zabawkami zawalone? Panele całe błotem uwalone? Pranie niewyprasowane zajęły dwa fotele? No,cóż kochani dniem i wieczorem całą uwagę na dzieciach skupiam i mój czas z nimi dzielę

31 maja 2020

c.d bo mi urwało odpowiedź Śmiech i szczęście moich dzieci jest dla mnie najważniejsze na świecie, patrzeć jak cudownie się rozwijąją,rosną-czas tak szybko mija wiecie ;) Ma ma o o Ma ma oo córeczka szczęśliwa gaworzy i śmieje się do mnie, szczęśliwa ja tez jestem przy tym ogromnie

31 maja 2020

Razem się z bratem wygłupiają się w domu i na ogrodzie, mnie i mężowi nie raz włosy stają na głowie Alicja choć ma dopiero 2 latka, jest mistrzem w robieniu bałaganu,załamuje ręce matka, nie nadążając za sprzątaniem, myciem,odkurzaniem i praniem!!! Prośby,tłumaczenia nic nie pomagają, ma bunt,wszystko na "Nie" krzyczy głośno się domagając! Trzeba być naprawdę mistrzem robienia bałaganu, gdy okropnie wygląda jej pokój w minut po gruntownym sprzątaniu! Należy się jej medal i w Cannes zasłużonych Aleja tez tak jak ja zgadzacie się? tylko kiedy będzie sprzątać po sobie ja pytam się? Mam nadzieję,że bunt minie szybko mojej małej księżniczce skrycie, gdyż mimo tego kocham ją nad życie! Czy z codziennym wieczornym sprzątaniem zostałam na placu boju sama? Pyta załamana mama? Nie,kochani mam jeszcze wspaniałego syna, który z mopem,odkurzaczem i szmatką swoją przygodę zaczyna :) Wszędzie się wciśnie,wszystko zmiecie w mig, taki z niego zwinny i obrotny smyk. Uwielbia z odkurzaczem tańce odstawiać szalone, raz,dwa podłogi z brudu i kurzu wyczyszczone! A jak uwielbia naczynia zmywać, Lśnią z czystości aż palce lizać! To jest mój najlepszy pomocnik w sprzątaniu o tak, będzie w przyszłości jego żona miała z niego pociechę,o tak

31 maja 2020

Więc stwierdzam na koniec,że dobra czarująca ze mnie mama chyba, choć czasem czuję się po całym dniu jak bez wody ryba! Najważniejsze jest dla mnie szczęście i bezpieczeństwo syna i córeczki maleństwa, których kocham bezgranicznie do szaleństwa! P.s.Proszę o potraktowanie mojego komentarza jako jedną wypowiedź,nie wiem czemu nie chce sie dodać w całości.

31 maja 2020

Jestem mamą. Jestem Czarująca Mamą. Posiadam niezwykłe zdolności przeobrażania zwykłych przedmiotów w niezwykłe. Potrafię zamienić kartonowe pudełko w rakietę kosmiczną albo syreni ogon. Potrafię też przemienić koce i ręczniki w najpiękniejszą suknię księżniczki, a wstążeczki i guziki - w niepowtarzalną biżuterię. Moją specjalnością jest również przemiana nudnej owsianki w dzieło z pogranicza sztuki kulinarnej i artystycznej

31 maja 2020

... Ach! I jeszcze jedno! Potrafię wyczarować uśmiech na twarzach dzieci - ot tak, z niczego... Ale to już jest chyba kwestia moich tajemnych mocy, o których może kiedyś Wam opowiem...

31 maja 2020

Być czarującą mamą to dla mnie…brać w objęcia to małe życie, które nosiłam pod sercem. Każdego dnia i każdej nieprzespanej nocy. Założenie czapeczki, gdy wieje wiatr i okrycie miękkim kocem, gdy zaśnie. To radość z kamienia i szyszki, które stają się jak największe skarby z codziennych podróży. I z patyka, niczym czarodziejskiej różdżki. To mówienie, świetnie to zrobiłeś, jestem obok i jutro będzie lepiej. Wszystkie opatrzone kolana i paluszki, które trzeba podmuchać, żeby przestało boleć. Pierwsze rysunki i ludziki z plasteliny. To duma i osuszanie łez. Nauka wiązania butów i zapinania guzików. Troska o bezpieczeństwo. Miłość od ucha do ucha, z brakującym ząbkiem. Domagająca się tu i teraz. Bycie czarującą mamą to dla mnie słuchanie marudzenia od samego rana i wycieranie zakatarzonego nosa. Cierpliwość i wytrwałość, nawet gdy zapasy się już wyczerpały. To wszystkie śniadania, obiady, kolacje. I wspólne skakanie przez kałuże, niczym oceany do zdobycia. To zmęczenie i cała lista rzeczy do zrobienia, na już. I ten jeden uśmiech, który rozjaśnia trudy. Być czarującą mamą to patrzeć w dziecięce oczy, wypełnione ufnością po brzegi. To słowo „mamo” o piątej nad ranem i „nie” powtarzane bez ustanku. To szalona zabawa, dom tętniący głośnym śmiechem i brudna buzia, po raz setny. Wspólne czytanie. Odkrywanie. Kołysanki na dobre sny, szeptane do uszka. Gorące kakao w ulubionym kubku. Te bose stópki, które biegną, żeby wtulić się we mnie. I te same, które uciekają, gdy wołam. Być czarującą mamą to godzić się na to, że czasem wszystko jest na opak, a plany są jak dmuchawce. To brak czasu i czas na wszystko, zarazem. To bycie dla kogoś całym światem, nawet gdy nad mój nadciągają ciemne chmury. Rozmowy do świtu. To wreszcie puszczanie wolno, aby rozwinąć skrzydła, kiedy nadejdzie ten moment. Pozwalanie na bycie sobą. Bycie latarnią podczas burzy. Cała paleta barw. Nawlekanie koralików zdarzeń na nić codzienności. Zwyczajność i magia. Jednocześnie. Bo być czarującą mamą to dla mnie kochać za nic i ponad wszystko

31 maja 2020

Oto MISJA do wykonania - pod kryptonimem „Czarująca Mama” CEL: Znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Co sprawia, że czuję się Czarującą Mamą?” UCZESTNICY: ja – córka, żona i mama… JAWNOŚĆ: brak konspiracji ŚRODKI i REALIZACJA: Wraz z chwilą zostania mamą cały mój dotychczasowy świat stanął na głowie… Nie istnieje teraz jednoznaczne określenie, że coś jest białe albo czarne - wszystko staje się względne, więc kolorowe, niczym tęcza. Sytuacje postrzegane dotychczas jako wielkie problemy, maleją do rangi nic nieznaczących zdarzeń, a uśmiech córeczki koi największe smutki i zmęczenie... Kiedy się urodziła, otworzyła się przed nami nowa „księga życia”. Czarujące jest już samo to, że między innymi ode mnie zależy, jak ją zapiszę… Jestem czarującą mamą już wtedy, gdy wyczarowuję uśmiech na twarzy, mimo bólu, zmęczenia, zwątpienia… Jestem czarującą mamą, gdy potrafię ugotować coś z niczego Gdy potrafię zając dziecko, będąc jednocześnie mamą / kucharką / sprzątaczką /przedszkolanką /animatorem zabaw… Gdy szydełkujemy, robimy całe morze origami, tworzymy razem własną biżuterię czy pieczątki z …ziemniaka. Jestem czarującą mamą, gdy przytulam, jestem lekiem na całe zło.. Gdy całuję po wypadku (np. stłuczonego kolana) – okazuje się, że już samo moje przytulenie uzdrawia Kropką nad i jest coś, co odkryłam kilka tygodni temu… teraz jestem Czarującą Mamą przez duże C… Mam bowiem pod ręką najprawdziwsze różdżki! Różdżki smaku od Helpa.pl… i kiedy tylko zapragnę – przygotowywane przeze mnie posiłki, wypieki… uzyskują kolory tęczy, będąc jednocześnie zdrową alternatywą dla barwników pełnych chemii Zatem i w tym przypadku - mam tę moc!!! Podsumowując: Bycie Czarującą Mamą to podążanie przeze mnie barwną drogą rodzicielstwa, której nawigacją jest MIŁOŚĆ… STATUS OPERACJI: Misja częściowo zakończona. Teraz - szanowne Jury Wyboru dokona Jednak wciąż niesłabnąca nadzieja się tli, że w nagrodę i mnie wzbogaci

31 maja 2020

Co sprawia, że jestem czarującą mamą ?Zaczarowane lustro.Tak. Lustro.Bo widzę w moich córkach odbicie wszystkich moich emocji i zachowań.Gdy jestem zadowolona i uśmiechnięta – je też przepełnia radość.Gdy okazuję im ciepło i czułość widzę w nich ufność i poczucie bezpieczeństwa.Gdy w ich obecności walczę „o swoje” (choćby tylko w kolejce do lekarza), wiem, że i one stają się odważne.Kiedy z zainteresowaniem przyglądam się czemuś, widzę – katem oka – jak i w nich budzi się ciekawość świata.Kiedy płaczę lub opadam z sił, podchodzą i tak po prostu… smucą się moim smutkiem, próbując mnie przy tym pocieszyć (choćby buziakiem czy dotykiem malutkich rączek na policzku).Gdy jestem zła – i w nich budzi się niepokój oraz brak zrozumienia tego co się dzieje.Gdy mówię im, że kocham… odpowiadają tym samym.Jestem jak zaczarowane lustro – zarówno ja dla swoich córek, jak i one dla mnie – odbijamy w sobie emocje jak piłkę.Gdy one płaczą – mnie ogarnia niepokój.Gdy bawią się radośnie – mam w sobie tyle szczęścia, że… och… nie da się tego opisać.Gdy chorują – moje serce choruje z nimi.Gdy przytulają się do mnie – oddaję im uściski ze zdwojoną mocą.Gdy patrzę jak śpią – przepełnia mnie spokój.Jestem jak lustro –zaczarowane lustro w którym wkrótce przestanę się mieścić, bo w naszym domu przybędzie jeszcze jedno odbicie…

31 maja 2020

Angielski pisarz William Golding napisał kiedyś o kobietach: "Cokolwiek dasz kobiecie ona to powiększy. Jeśli dasz jej nasienie, da Ci dziecko. Jeśli dasz jej mieszkanie, ona da Ci dom. Jeśli dasz jej artykuły spożywcze, da Ci posiłek. Jeśli uśmiechniesz się, odda Ci swoje serce. Pomnaża i powiększa to, co jest jej dane." Odkąd jestem żoną i mamą jeszcze bardziej zgadzam się z tymi słowami. Bo my, kobiety, mimo szczupłej postury, niewielkiego wzrostu, wątłych ramion, delikatnych dłoni potrafimy dzień w dzień, od początków świata aż po jego kres dokonywać czynów wielkich, które zakrawają o magię. A dla naszych dzieci zrobimy wszystko. Wcielimy się w nieskończoną ilość ról, choć nie potrafimy się rozdzielić. Załatwimy kilka spraw na raz, choć nie mamy możliwości teleportacji. Utulimy do snu, choć mamy za sobą nieprzespaną noc. Ukoimy ból, choć to nam serce się kraje na widok łzy naszego dziecka. Nigdy nikomu nie odmówimy pocałunku i bliskości, choć mamy tylko jedną parę ramion. Odnajdziemy siłę w słabości, odwagę w lęku. Będziemy miłością. Największą, bezkresną i nieskończoną. A co jest największym dowodem naszych czarów? To, że choć same miałyśmy najlepsza mamę, to od własnych dzieci usłyszymy, że lepszej od nas na całym świecie nie ma♡ moja córeczka ma dopiero 3 latka, a już mi to powtarza przy wielu okazjach♡ a po takich słowach z jej ust za każdym ja, która zawsze mam tyle do powiedzenia, która zawsze wiem, co powiedzieć, po prostu milknę. Do oczy napływają łzy, serce bije mocniej, głos zaczyna się łamać. I myślę sobie, że tak bardzo warto być dla niej, hmm chyba nie przesadzę jeśli powiem- całym światem. A to jest coś, czego żadna inna magia zapewnić nie może- tylko czary mamy♡

31 maja 2020

Co to znaczy być czarująca mama? O to już trzeba by zapytać moje dzieci,bo one wiedzą najlepiej... ALE wydaje mi się,że czarująca mama to ta mama,która nie boi się zachlapanej nowej,białej bluzki,ta mama ktora ma buzię wymalowana przez dzieci niczym clown,ta mama,która ma wlepiona gumę do żucia do własnych włosów itd. Itd.Ale to przede wszystkim ta mama,która mimo złego samopoczucia i zmęczenia zawsze kocha swoje dzieci,a to powoduje że zawsze się uśmiecha i jest szczęśliwa.

31 maja 2020

Cześć, mam na imię Teresa, jestem mamą od 7 lat, 1 miesiąca i 15 dni Wiktorii oraz od 1 roku, 4 miesięcy i 7 dni Piotrusia oraz tzw. kocią mamą odkąd tylko pamiętam, czyli od jakiś 30-tu paru lat. Co sprawia, że czujesz się Czarującą Mamą? Hmm…pamiętam, jak dzisiaj, gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Kupiłam test (jakiś 50-sty z kolei …, ale to długa historia) i okazało się, że tym razem wynik pozytywny :) Pamiętam, jak dzisiaj, że mąż nie wierzył, przyjaciółka nie wierzyła, moja mama nie wierzyła, nawet lekarz, gdy jeszcze w drzwiach powiedziałam z dumą – „jestem w ciąży”, to odpowiedział – „Pani Tereso przerabialiśmy to już wiele razy …”. Tylko ja wierzyłam, że tym razem się udało :) Już wtedy, okazało się, że czarować potrafię. Byłam w ciąży, chociaż wg wielu miałam marne szanse. Miałam problemy z utrzymaniem Piotrusia, ale od razu lekarzowi powiedziałam, skoro już zaszłam to na pewno wszystko będzie dobrze, było i jest :) Co jeszcze sprawia, że czuję się Czarującą Mamą? A kto umie sprawić, że od ucha do ucha banan jest na ustach moich Skrzatów? No oczywiście, że ja :) Jakieś dwa lata temu dowiedziałam się, że nawet jestem Czarownicą, tylko jeszcze na miotle nie nauczyłam się latać, tak mam wszystkie predyspozycje, przynajmniej wg mojej córeczki. Na pytanie w przedszkolu, czym zajmuje się Twoja mama? Wiktorcia odpowiedziała: - „Moja mama to Czarownica”, - „Dlaczego Czarownica?”, - „Mama robi na wszystko magiczne mikstury, na ból brzucha, na ból gardła, na kaszel. Panią często boli głowa na pewno i na to mama ma miksturę” :) Coś w tym jest. Niektórzy w spiżarce mają głównie dżemy, ogórki kiszone i konserwowe, kompoty i ewentualnie soki. W mojej spiżarce znajdziesz sporo różnych „mikstur”, typu – syrop z mniszka lekarskiego (na odporność u dzieci), syrop z pędów sosny (na infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych), syrop z pokrzywy (na układ trawienny), syrop z kwiatów czarnego bzu (na przeziębienie i grypę), suszone kwiaty kasztanowca i lilaka (zwanego bzem, te drugie na dobrą pracę wątroby). Te wszystkie zdrowe pyszności najlepiej dzieciom przemycić właśnie w Waszych kaszkach, nawet jak za czymś nie przepadają to z kaszką Helpa zjedzą ze smakiem. No cóż, czarujące mamusie mają Swój sposoby na większe i małe Czarusie :)

31 maja 2020

Często się śmieje, że jestem Chuckiem Norrisem naszej rodziny! Z pół obrotu likwiduję wszystkie problemy...z lodówki, w której gości jedynie światło potrafię wyczarować całkiem niezłą kolację...a widząc smutek u któregoś z domowników, szybko sprawiam, że jedynki mają wychodne i na twarzy pojawia się ogromny uśmiech! Ot taka MAMA STRAŻNIK - Z TEKSASU!

31 maja 2020

Kim jest dla mnie czarująca mama? Czarująca mama to taka, która przez całe życie jest dla dziecka wsparciem i ostoją. To nauczycielka , która nieustannie uczy jak poprawnie postępować, radzić sobie z problemami, jak po prostu być dobrym człowiekiem. Taka mama jest czarodziejką, która potrafi rozgonić ciemne chmury i przywrócić uśmiech na twarzy, często wcielając się w wiele ról w zależności od sytuacji. Choć macierzyństwo nie zawsze jest usłane różami, czasami przychodzą chwile zwątpienia, a w oku kręci się łza bezsilności, to czarująca mama nigdy się nie poddaje w myśl zasady, że „po burzy ZAWSZE wychodzi słońce”. Swoją przygodę z macierzyństwem zaczęłam prawie 4 lata temu. Mimo, iż zawsze chciałam mieć dzieci, to kiedy przyszło stawić czoła nowemu, miałam pewne obawy czy aby na pewno będę wiedziała jak obchodzić się z tą małą istotą. Czy będę wiedziała co i kiedy wprowadzać, czego i jak uczyć, żeby dziecko prawidłowo się rozwijało, było dobrze odżywione i szczęśliwe… I wreszcie czy będę po prostu dobrą mamą dla swojego dziecka. Dziś mam dwóch synów i mogę śmiało powiedzieć, że strach ma jedynie wielkie oczy, a każda mama – to dla swojego dziecka ta jedna i niepowtarzalna. Codzienność matki bywa różna, a dzieci często odbiegają zachowaniem od tych książkowych, co to tylko jedzą i śpią ;) Niejedna mama musi dobrze czarować by podołać wszystkiemu i odnaleźć się w nowej roli - roli życia, w której nie obowiązują żadne scenariusze. Nie wszystko można przewidzieć. Nie ma jednej uniwersalnej metody na wychowanie. W życiu swoich dzieci staram się po prostu BYĆ, poświęcać im dużo czasu – najwięcej ile to możliwe. Uczę, że najważniejsza jest rodzina, a wszystko, co robimy wspólnie jest lepsze. Kiedy widzę jak moi synowie naśladują co robię i mówię, kiedy wykorzystują to, czego ich nauczyłam – jestem z siebie dumna i mam poczucie, że zrobiłam coś wartościowego. Te małe sukcesy sprawiają, że czuję się Czarującą Mamą! … Chociaż mój prawie 4-letni syn powiedział, że nie jestem Czarującą Mamą, bo… NIE MAM RÓŻDŻKI :D

31 maja 2020

Podoba mi się pomysł dlatego zdecydowałam się wziąć w nim udział. Świetna inicjatywa. Czy ja jestem czarującą mamą tego nie wiem. I może nigdy się tego nie dowiem. Nie mnie to oceniać. Może kiedyś po latach któryś z moich synów to potwierdzi. Dzisiaj mogę powiedzieć, że samo bycie mamą to magia. W momencie kiedy człowiek uświadamia sobie, że procesu nie można cofnąć, bo aborcja nic nie zmienia, matką się staje człowiek w momencie kiedy się nią staje, czyli kiedy powstaje nowe życie. Bez względu na finał. Ale to nie tylko tak z krwi i kości. Matką staje się człowiek, który świadomie podejmuje decyzję o byciu matką. I ta, która kocha to nowe życie w sobie i ta, która kocha nowe życie obok siebie może być najwspanialszą magiczną matką. A ta magia polega na miłości choćby nie wiem co.. to jest ta magia, która sprawia, że jest się magiczną mamą. Zjawisko niewytłumaczalne w żaden naukowy sposób. I choćby nie wiem ilu amerykańskich naukowców miało to analizować badając nie wiadomo ile organizmów ludzkich czy zwierzęcych i tak nie znajdą odpowiedzi na ten fenomen. To dar Stwórcy dla stworzenia. Jest to magiczne, bo nie do zinterpretowania. Bez względu na czas, miejsce, okoliczności, wygląd, wiek czy charakter dziecka. Bardziej lub mniej idealna, skomplikowana lub prosta. Wyjątkowa w swoim rodzaju.

31 maja 2020

Nie jestem mamą idealną. Stale gdzieś się spóźniam, jestem raczej średnio zorganizowana, nigdy nie byłam dobra w sztuce odkładania śpiącego dziecka, w taki sposób, by go nie obudzić. Mam jednak czarny pas w opowiadaniu bajek na żądanie i wymyślaniu piosenek na każdy ABSOLUTNIE KAŻDY temat. Każdego dnia staram się uczyć swoje dzieci szacunku do samych siebie i drugiego człowieka, pokazuję im co znaczy MIŁOŚĆ. Kiedy zaszłam w pierwszą ciążę chciałam po porodzie rozpocząć pracę w dużej agencji reklamowej. Jednak narodziny córki zachęciły mnie do założenia swojej firmy. Dziś w każdej chwili mogę wspólnie z nią pójść na wagary i to czyni mnie mamą czarodziejką.

15 czerwca 2020

Dziękuję

16 czerwca 2020

CUD WCIĄŻ ZDARZYŁ SIĘ: Po roku zerwanego małżeństwa mój mąż opuścił mnie i dzieci i poszedł z inną kobietą, miałem ochotę popełnić samobójstwo, ponieważ zostawił nas na 3 lata bez niczego, byłem emocjonalnie przygnębiony i płakałem całą noc. Dzięki rzucającemu czary o imieniu Dr Ogundele. Pewnego wiernego dnia, gdy przeglądałem Internet, natknąłem się na kilka zeznań na temat dr Ogundele, ludzie zeznali, że przywrócił ich kochanka Ex w ciągu 24 godzin, niektórzy zeznali, że przywraca macicę, leczy raka i niektórym leczy choroba itp. Skontaktowałem się z nim w sprawie pomocy w przywróceniu męża, a on powiedział mi po swojej pracy, że mój mąż wróci w ciągu 24 godzin, ku mojemu największemu zaskoczeniu mój mąż wrócił po 24 godzinach, tak jak powiedział i prosił o wybaczenie , co za cud. Dr Ogundele kazał mi zeznawać, że ludzie znają go bardziej. Dlatego dzielę się tutaj swoją prawdziwą historią życia, nazywam się Mara Lucas. Jestem z Barcelony, Hiszpania. Możesz skontaktować się z Dr Ogundele z jego numerem telefonu lub wysłać wiadomość na WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445.

26 czerwca 2020

Witam wszystkich, jestem Tara Coleman i chcę podzielić się tutaj moim świadectwem na temat tego, jak Dr Ogundele przyniósł mi męża z jego zaklęciem i mocami w ciągu 24 godzin dla mnie, mój mąż rozwiódł się ze mną przez 3 lata i szukałem wszędzie pomocy, aby go odzyskać , nikt nie mógł pomóc. W zeszłym tygodniu znalazłem numer WhatsApp dr Ogundele w Internecie udostępniony przez kogoś, komu wcześniej pomagał, więc skontaktowałem się z nim o pomoc. Jego czary są nieszkodliwe i szybko działają. Rzucił na mnie zaklęcie iw ciągu 24 godzin mój mąż wrócił z prośbą o wybaczenie, jak wielkim cudem jestem teraz tak szczęśliwy z mężem dzięki pomocy dr Ogundele. zgodziłem się z nim, aby udostępnić jego nazwisko w Internecie, dlatego teraz to robię. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z nim za pomocą czatu WhatsApp lub Viber: (+27638836445). Jest w 100% prawdziwy i skuteczny.

6 lipca 2020

CIR: Nazywam się Joan Porras. Chcę opowiedzieć tutaj swoją historię o tym, jak dr Ogundele sprowadził dla mnie męża swoim zaklęciem w ciągu 24 godzin, a zaklęcie jest nieszkodliwe. Wszędzie szukałem pomocy, ale tylko dr Ogundele był w stanie pomóc. Skontaktowałem się z kimś, komu wcześniej pomagał w Internecie. Jeśli potrzebujesz pomocy, radzę napisać do niego, jeśli potrzebujesz pomocy za pośrednictwem WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Powiedziałem mu, że podzielę się z nim dobrymi wieściami, jest niesamowity.

15 lipca 2020

Nazywam się Pedro Hayes. Chcę tylko, żeby cały świat wiedział o rzucającym zaklęcia, którego poznałem w Internecie o imieniu Dr Ogundele, nie potrafię wyjaśnić, w jaki sposób mi pomógł, podzielę się tutaj kilkoma słowami. Moja żona wyjechała z dziećmi 7 lat temu. W zeszłym tygodniu przeglądałem internet i znalazłem jakieś świadectwo podzielane przez tak wielu ludzi mówiących o dr Ogundele, szybko skontaktowałem się z nim o pomoc w ciągu 24 godzin, moja żona skontaktowała się ze mną, prosząc o wybaczenie, a ona wróciła do mojego życia i jesteśmy znów szczęśliwie wyszła za mąż, co za cudowny CUD jestem tak szczęśliwa. Dr Ogundele przywiózł moją żonę w ciągu 24 godzin. Nie mogę napisać wszystkiego na piśmie, wszystko, co mogę powiedzieć, to dziękuję, bardzo się cieszę. Powiedział mi, żebym podzielił się historią, tak jak wszyscy, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy. Skontaktuj się z dr Ogundele na jego WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. Jego czary są skuteczne i nieszkodliwe, wszystko o dr Ogundele jest super.

26 lipca 2020

Oto moje świadectwo: Nazywam się Betty Oxlade i chcę tutaj podzielić się moją prawdziwą historią życia, w jaki sposób odzyskałam męża z pomocą dr. Ogundele, wspaniałego rzucającego zaklęcia, który w ciągu 24 godzin sprowadził dla mnie mojego męża swoimi mocami. Ma rozwiązanie wszelkich problemów, jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z nim za pomocą jego WhatsApp: +27638836445. E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Jest w 100% prawdziwy i potężny.

12 sierpnia 2020

Straciłem mój dwuletni związek w kwietniu. Mój były zostawił mnie z tak wielkim bólem i od tego czasu mam złamane serce i złamane serce. Mam kontakt z 15 osobami rzucającymi zaklęcia, a 10 z nich wyrzuciło mi pieniądze bez żadnego rezultatu. Odwiedziłem tak wiele witryn online, szukając dobrego rzucającego zaklęcia, dopóki 16-letnia dziewczyna nie skierowała mnie na stronę Proroka Aluty: https://rb.gy/zavk50 Na początku nigdy mu nie uwierzyłem, ponieważ prosił o pewną kwotę pieniędzy na zakup przedmiotów, trzy tygodnie zajęło mu przekonanie mnie i coś przyszło mi do głowy, więc powiedziałem, żebym dał mu proces. Byłem bardzo zszokowany, gdy Robben zadzwonił cztery dni po tym, jak wysłałem Prorokowi Alucie pieniądze na przedmioty. Przeprasza za wszystko, co zrobił źle i bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj razem, ponieważ oświadczył mi się wczoraj wieczorem. Radzę skontaktować się z {ultimatespell666@gmail.com}, ponieważ dokonał cudów w moim życiu i wierzę, że może Ci pomóc w każdym problemie.

12 sierpnia 2020

Straciłem mój dwuletni związek w kwietniu. Mój były zostawił mnie z tak wielkim bólem i od tego czasu mam złamane serce i złamane serce. Mam kontakt z 15 osobami rzucającymi zaklęcia, a 10 z nich wyrzuciło mi pieniądze bez żadnego rezultatu. Odwiedziłem tak wiele witryn online, szukając dobrego rzucającego zaklęcia, dopóki 16-letnia dziewczyna nie skierowała mnie na stronę Proroka Aluty: https://rb.gy/zavk50 Na początku nigdy mu nie uwierzyłem, ponieważ prosił o pewną kwotę pieniędzy na zakup przedmiotów, trzy tygodnie zajęło mu przekonanie mnie i coś przyszło mi do głowy, więc powiedziałem, żebym dał mu proces. Byłem bardzo zszokowany, gdy Robben zadzwonił cztery dni po tym, jak wysłałem Prorokowi Alucie pieniądze na przedmioty. Przeprasza za wszystko, co zrobił źle i bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj razem, ponieważ oświadczył mi się wczoraj wieczorem. Radzę skontaktować się z {ultimatespell666@gmail.com}, ponieważ dokonał cudów w moim życiu i wierzę, że może Ci pomóc w każdym problemie.

26 sierpnia 2020

Witam, nazywam się Mark Steve, moja żona zerwała ze mną w zeszłym tygodniu. Byłem taki smutny, całkowicie się zmieniłem i nie rozmawiałem z nikim, całą noc płakałem, byłem tak przygnębiony i zestresowany. Do wczoraj miałem na myśli historię o doktorze Uzorze, rzucającym zaklęcia w Internecie, którą udostępniła inna kobieta i skontaktowałem się z nim, bardzo kocham i troszczę się o moją żonę i chcę tylko, żebyśmy znowu byli razem jako para i chcę, żebyśmy przetrwali na zawsze wyjaśniłem wszystko doktorowi Uzorowi, a on powiedział, że będę miał żonę z powrotem w ciągu 24 godzin, zrobił to samo z wieloma związkami, tak jak zobaczyłem zeznanie w Internecie, nigdy nie myślałem, że moja żona wróci, kiedy dr Uzor skończy rzucając zaklęcie moja Żona zadzwoniła do mnie przez telefon i powiedziała mi, że chce, żebyśmy wrócili i żyli szczęśliwie razem na zawsze po 24 godzinach. Jestem teraz bardzo szczęśliwy, chcę, aby ludzie mu dziękowali za mnie i jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim na WhatsAp : +27843290018. E-mail: uzorsolutioncenter@gmail.com Dziękuję bardzo dr Uzor, on również może Ci pomóc. Jest prawdziwy i super.

28 sierpnia 2020

Witajcie przyjaciele, jestem tutaj, aby złożyć niesamowite i niesamowite świadectwo o wielkim rzucającym zaklęcia, który mi pomógł. Nazywam się Vivian Anderson z Kanady. Odzyskanie mojego ukochanego jest tym, czego najmniej się spodziewałem i nie mogłem sobie wyobrazić. Ja i mój Kochanek jesteśmy małżeństwem od pięciu lat i żyjemy szczęśliwie, ale nagle on się całkowicie zmienił i odwrócił ode mnie i nigdy nie wiedziałem, co się dzieje, próbowałem go zapytać, ale nie chciał mi powiedzieć, co problem polega na tym, że w miarę upływu czasu szukał rozwodu. Byłem tak zmartwiony i zdezorientowany, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby go odzyskać, ale nie było to łatwe, myślałem, że cała nadzieja została stracona, a podczas moich poszukiwań wyjścia, mój przyjaciel, który miał podobny problem, powiedział ja o wspaniałym czarodzieju imieniem Dr OMOOGUN, który pomógł jej również odzyskać jej Przyjaciela. Nigdy nie wierzę w rzucanie zaklęć w całym moim życiu ani w magię, ponieważ nigdy nie sądziłem, że to zadziała, ale starałem się dać temu człowiekowi szansę i ku mojemu największemu zdziwieniu rzucił zaklęcie, aby przywrócić mojego Kochanka, ale dzisiaj wróciliśmy razem w cudownym domu z trójką pięknych dzieci. Dziękuję dr OMOOGUN. Cieszymy się razem ponownie i korzystam z okazji, aby powiedzieć każdemu, kto przechodzi podobną sytuację lub jeśli potrzebujesz Cure, aby skontaktować się z nim przez e-mail ::: omooguntempleofanswer@gmail.com lub WhatsApp go 2348149416142

3 września 2020

Złożyłam obietnicę, że złożę moje świadectwo na całym świecie, kiedy mój mężczyzna wróci do mnie, a mój mąż przyjedzie tak, jak powiedział mi DR ISIKOLO, kiedy mi pomagał. Podjąłem właściwą decyzję i skontaktowałem się z DR ISIKOLO, wielkim rzucającym zaklęcia, który jest w stanie pomóc ci rozwiązać twoje problemy. Mój mężczyzna zostawił mnie, abym cierpiał i nigdy nie wierzyłem, że wróci do mnie ponownie, ale kiedy skontaktowałem się z DR ISIKOLO, zapewnił mnie, że mój mężczyzna wróci. dał mi listę rzeczy do kupienia, ale nie mogłem ich zdobyć w moim kraju, więc wysłałem mu pieniądze, a on kupił przedmioty i przygotował idealne zaklęcie miłosne. Mój mąż wrócił do mnie w 48 godzin błagając o przebaczenie, TO JEST TAK PRAWDZIWE I PRAWDZIWE. Byłem tak zaskoczony, że zaklęcie zadziałało tak, jak mi powiedział. To jest tak niesamowite i chcę, żebyś uwierzył, ponieważ DR ISIKOLO jest tak prawdziwy i zachęcam do skontaktowania się z nim teraz przez jego e-mail, aby mógł Ci również pomóc tak, jak mi pomógł. e-mail to: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również wysłać go do WhatsApp/Viber pod numerem +2348133261196.

4 września 2020

Chcę bezgranicznie podziękować temu Wielkiemu człowiekowi, zwanemu Dr OMOOGUN, jestem dziś szczęśliwy, ponieważ mój mąż wrócił teraz pełen miłości. Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety, tylko dlatego, że mieliśmy małe nieporozumienie. zostawił mnie i obiecał, że już nigdy do mnie nie wróci. płaczę cały dzień, szukając rozwiązania, które pomogłoby mi go z powrotem. Wtedy zobaczyłem w Internecie relację autorstwa ROSE MARCUS. piszę do niego e-mailem i opowiadam mu o swoich problemach z mężem, a on obiecuje przywieźć go z powrotem do domu w ciągu 2 dni. rzeczywiście jest cudowny, pomaga mi odzyskać męża w ciągu 2 dni, które obiecał, a mój mąż wróci do mnie i obiecuje kochać mnie na zawsze i błagać o ból, który mi zadał. Na zawsze będę ci wdzięczny, dr OMOOGUN i nie przestanę publikować twojego nazwiska w Internecie, aby ludzie mogli zobaczyć, jaki jesteś prawdomówny. I chcę powiedzieć wszystkim na tej stronie, że zawsze pozostanę wdzięczna temu człowiekowi, doktorowi OMOOGUNowi za wszystko, co dla mnie zrobił, Mój mąż wrócił z miłością, troską, prawdomównością i obiecuje kochać mnie na zawsze. złożył obietnicę, że żadne znane mi ciało nigdy nie będzie miało problemu w związku, wysyłając e-mail na adres omooguntempleofanswer@gmail.com lub dodając go na whatsApp pod numerem: +2348149416142

4 września 2020

Co bym zrobił, żeby odzyskać męża, gdyby nie pomoc DR ISIKOLO. Byłam całkowicie zdezorientowana, kiedy mój mąż rozwiódł się ze mną i powiedział, że jest mną zmęczony. Moje życie bez niego było niczym i próbowałem wszystkiego, co mogłem, aby anulować rozwód, ale powiedział, że podjął decyzję i poszliśmy swoimi ścieżkami. Płakałem w szoku, wstydu i bólu, kiedy moja przyjaciółka szukała pomocy, a moja stara przyjaciółka powiedziała mi, żebym skontaktowała się z DR ISIKOLO o pomoc, kiedy usłyszała, przez co przechodzę, i pośpiesznie skontaktowałem się z DR ISIKOLO i wszystko mu wytłumaczył i powiedział, że mój mąż wróci do mnie, błagając, żebym go z powrotem przyjęła w ciągu 48 godzin. Później tego dnia mój mąż zadzwonił do mnie na początku płacząc i błagając o wybaczenie. Myślałam, że śnię, dopóki nie przyszedł do domu, żebrząc, i zaakceptowałam go wiedząc, że zrobiłem wszystko, co możliwe, aby się z nim ponownie połączyć. W tej chwili oboje żyjemy jako jedno. Aby uzyskać więcej zapytań, jak skontaktować się z DR ISIKOLO, E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub WhatsApp go pod numerem +2348133261196.

6 września 2020

Witam wszystkich, MÓJ IMIĘ JEST BELLY JOHN, naprawdę chcę docenić tego wspaniałego człowieka o imieniu omooguntempleofanswer@gmail.com, któremu pomógł mi przywrócić mojego byłego kochanka w ciągu 48 godzin. Naprawdę mu dziękuję, jest najlepszym i najszybszym rzucającym zaklęcia wśród innych rzucający zaklęcia Dr OMOOGUN. spójrz, on ociera moje łzy, a dziś ja i mój kochanek żyjemy razem szczęśliwie ze mną. Jeśli jesteś tam i potrzebujesz tego wspaniałego Dr OMOOGUNa, aby ci pomóc, to numer WhatsApp 2348149416142

6 września 2020

Dziś jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, co DR ISIKOLO zrobił w moim życiu. jego zaklęcie jest tak świetne i szybkie, że nigdy tak naprawdę nie widziałem pomocnego człowieka takiego jak on, rozwiązał mój problem, którego się nie spodziewałem, spotkałem go w książce twarzy, ludzie rozmawiali o jego wspaniałej pracy nad zaklęciami, zebrałem jego kontakt i skontaktowałem się on odpowiedział natychmiast i zapytał o mój problem, wyjaśniam mu ze łzami, powiedział mi, że kontaktuję się z nim, nie powinienem się martwić, że mój mąż wróci do mnie, dopóki go nadal kocham, byłem zdumiony. Natychmiast pytam, co zrobię, aby odzyskać męża, dał mi instrukcje i poprosił o jego imię i zdjęcie, którego natychmiast słucham i podążam, obiecuje mi, że dwa dni mój mąż zadzwoni do mnie, abym uwierzył w jego pracę, szczerze mówiąc moje dzwonił mąż, ale tęsknię za jego telefonami, byłam taka szczęśliwa. Obiecuje mi, że mój mąż wróci do domu w ciągu 48 godzin, a ja powinienem otworzyć swoje ognisko i pracować z nim, co zrobiłem. Dziś moja rodzina wróciła z pomocą DR ISIKOLO, przyprowadziła mojego męża po tym, jak zostawił mnie dla innej kobiety w innym stanie, wiesz, jak to jest, gdy tracisz ukochanego męża dla innej kobiety, robisz wszystko, aby go zdobyć plecy. dzisiaj obiecuję podzielić się i opowiedzieć światu o jego wspaniałej pracy, ponieważ jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy. skontaktuj się z Nim, jeśli też potrzebujesz jego pomocy, zignoruj, jeśli nie. Dzięki DR ISIKOLO ,, "KONTAKT Przez e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz również do niego zadzwonić lub Whatsapp pod numer +2348133261196.

7 września 2020

Niewiarygodne właśnie wydarzyło się w moim życiu, mój mąż, który zostawił mnie i moje 2-letnie dziecko dla innej kobiety, wraca do mnie. Było ciężko, ponieważ nie mam pracy i błagam o karmienie, więc moja mama przyszła mi na ratunek, aby zabrać mnie i moje 2 letnie dziecko do domu, chociaż problemy nie zostały rozwiązane, ale trochę lepiej było dla mnie poszukać pracy podczas gdy moja mama pomaga mi przy dziecku w domu, którego nie pracowała, mój brat się nią opiekował, sprawy nie układały się dla mnie tak naprawdę, ponieważ nie mam pracy. Wciąż szukając pracy, skontaktowałem się z kobietą, która powiedziała mi, jak dzięki pomocy DR ISIKOLO uwolniła się od podobnego problemu. Podała mi informacje i skontaktowałem się z nim i po spotkaniu z DR ISIKOLO przekazał mi istotne informacje o tym, jak mi pomoże, na co się zgodziłam i ku mojemu zdziwieniu mój mąż wrócił do mnie po 2 dniach i otrzymałem jestem taki zdumiony. kiedy wrócił, wybaczyłem mu, bo chcę, żeby wrócił, wrócił do domu, ustabilizowaliśmy się i wszystko wróciło tak, jak było lub nawet lepiej. Oto jego kontakt, jeśli chcesz spróbować: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również wysłać go na Whatsapp pod numerem +2348133261196. Dziękuję DR ISIKOLO.

8 września 2020

Môj manžel podvádzal s mojím priateľom, nasťahoval sa k inej žene. Môj manžel, ktorý by sa teraz nemohol zaobísť bez mňa, ma nechce vidieť. Som taká šťastná, že som získala svojho milého manžela späť potom, čo som bola dvakrát orámovaná falošným kúzlom na kúzlo, ale ďakujem Bohu, že doktorka Lomi pomohla bezodkladne priviesť späť môjho manžela bez akejkoľvek formy podvodnej činnosti. Obráťte sa na tohto Boha, ktorý poslal kúzlo na svoje číslo WhatsApp; +2349034287285 alebo e-mail; LOMIULTIMATETEMPLE@GMAIL.COM Sľubujem, že vám pomôže vyriešiť váš vzťahový problém, jeho slová sú ISTÉ !

8 września 2020

Czy bardzo potrzebujesz zaklęcia miłosnego, aby przywrócić swojego byłego kochanka lub ponownie połączyć swoje małżeństwo? Wyślij e-mail do DR ISIKOLO, aby uzyskać szybkie 48-godzinne rozwiązanie. Miałam problem z mężem rok i sześć miesięcy temu, który nas rozdzielił. Kiedy ze mną zerwał, byłam zdezorientowana i nie wiedziałam, co zrobić, żeby go odzyskać, czułam się taka pusta w środku. Dopóki nie natknąłem się na DR ISIKOLO w internecie o tym, jak pomógł tak wielu ludziom rozwiązać różne problemy. Wysłałem mu e-mail i opowiedziałem mu o swoim problemie i zrobiłem to, o co mnie poprosił, aby mi pomóc, krótko opisać długą historię.Zanim się zorientowałem, w mniej niż 48 godzin, mój mąż zadzwonił do mnie i wrócił do mnie i powiedział, że jest mu przykro z powodu tego, co się działo między nami obojgiem. Wreszcie piszę to świadectwo, aby złożyć ci moje podziękowania i głęboką wdzięczność DR ISIKOLO za dotrzymanie twoich słów i obietnic sprowadzenia go z powrotem do mnie w ciągu zaledwie 48 godzin od rzucenia potężnego zaklęcia oraz za użycie twoich utalentowanych i wielkich mocy do Oddaj go. Jeśli potrzebujesz jego pomocy, możesz wysłać do niego e-mail na adres: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również wysłać go do Whatsapp/Viber pod numer +2348133261196.

8 września 2020

Jestem tutaj, aby opowiedzieć światu moje świadectwo o tym, jak wielki czarodziej, dr OMOOGUN, pomógł mi przywrócić do mnie mojego byłego męża. Nazywam się Morgan John, jestem z Wielkiej Brytanii, co za wspaniały i prosty rzucający zaklęcia, który przyniósł z powrotem radość i szczęście w moim życiu po tym, jak zobaczyłem post o tym, jak pomógł pani o imieniu VANY, postanowiłem skontaktować się z nim w celu uzyskania pomocy, kiedy powiedziałem mu, jak mój mąż zostawił mnie na 2 lata bez dzwonienia ani wysyłania SMS-ów. smutne doświadczenie z doktorem OMOOGUNem powiedział, że wszystko będzie dobrze w ciągu 3 dni, byłem jak, jestem pewien, że to, co mówi ten człowiek, jest prawdziwe, więc postanowiłem spróbować i co nawet mnie zaskoczyło najbardziej na początku, myślałem też, że on to oszustwo, którego nauczyłem, był jak inni rzucający zaklęcia, którzy przychodzą online, aby dodać smutek ludziom, nie znając ich uczuć, ale aby zarabiać pieniądze, Ale ten wspaniały człowiek, dr OMOOGUN, nigdy taki nie jest, jego własny jest na dobre i sprawia, że ludzie stają się szczęśliwy z tym, którego kochają, jestem po prostu taki szczęśliwy, nawet przed 3 dniami, które właśnie dostałem telefon od człowieka, który zostawił mnie na 2 lata, mówiąc, że mu przykro i chce, żebym wrócił do swojego życia, byłam taka szczęśliwa, zaprosił mnie na obiad, który miałam na myśli, że tam go i oboje rozmawialiśmy i powiedział, że chce aby udowodnić, że nigdy nie zostawiłby mnie dla żadnej innej kobiety, zaangażował mnie, a także sprawił, żebym miał dostęp do całego swojego konta jestem bardzo szczęśliwy, wszystkie podziękowania należą się temu wspaniałemu człowiekowi, dr OMOOGUNowi, człowiekowi, który przywrócił radość do mojego życia, proszę przyjaciele który potrzebuje pomocy, doradziłbym i przysięgam, że Dr OMOOGUN jest właściwym człowiekiem, a nie tymi fałszywymi, którzy są online, aby zarabiać pieniądze, a nie pomagać, może również leczyć CUKRZYCĘ, POWIĘKSZENIE PENISA, LECZENIE BÓLU DOLNEGO I GÓRNEGO PLECÓW, oto dr. E-mail OMOOGUN (omooguntempleofanswer@gmail.com) lub skontaktuj się z nim za pośrednictwem WhatsApp pod numerem +2348149416142

9 września 2020

Moja droga do odzyskania małżeństwa rozpoczęła się 5 dni temu, kiedy moja 22-letnia żona zmieniła mnie na mężczyznę o 10 lat młodszego. Mam 57 lat, a ona 55. Szedłem przez pustynię i podczas mojej podróży znalazłem doktora Isikolo. Bóg użył go, aby uleczyć moje złamane serce i zabrał moje bóle swoim zaklęciem Potężnej Miłości. To była dla mnie trudna sprawa, próbując sprowadzić ją z powrotem do domu bez powodzenia i stało się to udręką dla moich dzieci i dla mnie. Ufam Panu i wiem, że On przywróci moje małżeństwo. Wyjaśniłem mu wszystko, a on powiedział mi, co mam zrobić, a on wykonał swoją część, a moja żona wróciła do domu do mnie i naszych dzieci w mniej niż 48 godzin. Musimy mieć wiarę. Wiara to pewność rzeczy, na które mamy nadzieję, i przekonanie o tym, czego nie widać. Mężczyźni i kobiety, proszę, nie poddawajcie się, Bóg może użyć doktora Isikolo, aby przywrócić wasze małżeństwo lub związek. Nie trać nadziei. Musisz zakochać się w Panu. Skontaktuj się z doktorem Isikolo, aby otrzymać potężne zaklęcie miłości zesłane przez Boga. przez e-mail isikolosolutionhome@gmail.com.com lub jego WhatsApp pod numerem: +2348133261196.

11 września 2020

Wróciłem z moim byłym chłopakiem z pomocą DR ISIKOLO, najlepszego rzucającego zaklęcia online i gorąco polecam DR ISIKOLO każdemu, kto potrzebuje pomocy! ... Chcę zaświadczyć, jak odzyskałem mojego chłopaka po jego zerwaniu ja, jesteśmy razem od 3 lat, niedawno dowiedziałem się, że mój chłopak ma romans z inną Dziewczyną, kiedy się z nim skonfrontowałem, doprowadziło to do kłótni i ostatecznie ze mną zerwał, próbowałem wszystkiego, co mogłem, aby go odzyskać ale wszystko bez skutku, dopóki nie zobaczyłem posta na forum związkowym o rzucającym zaklęcia, który pomaga ludziom odzyskać utraconą miłość poprzez zaklęcie Miłość, na początku wątpiłem w to, ale postanowiłem spróbować, kiedy skontaktowałem się z tym rzucającym zaklęciem przez jego e-mail i powiedział mi, co mam robić, a ja to zrobiłem, a potem rzucił dla mnie zaklęcie Miłości. 48 godzin później mój chłopak naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że bardzo za mną tęskni, tak niesamowicie !! W ten sposób wrócił tego samego dnia, pełen miłości i radości, i przeprosił za swój błąd i za ból, który mi zadał. Wtedy, od tego dnia, nasz związek był teraz silniejszy niż wcześniej, wszystko dzięki DR ISIKOLO. jest tak potężny i postanowiłem podzielić się moją historią w Internecie, że DR ISIKOLO prawdziwy i potężny rzucający zaklęcia, którego zawsze będę się modlić, aby żył długo, aby pomóc swoim dzieciom w trudnych chwilach, jeśli jesteś tutaj i potrzebujesz swojego Ex z powrotem albo twój mąż przeniósł się do innej kobiety, już nie płacz, skontaktuj się teraz z tym potężnym rzucającym zaklęcia. Oto jego osoba kontaktowa: Wyślij do niego e-maila na adres: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub do jego WhatsApp na numer: +2348133261196 DZIĘKI DR ISIKOLO.

12 września 2020

Na zawsze będę wdzięczna wielkiemu doktorowi OMOOGUNTEMPLEAOFASWEROWI za naprawienie mojego zerwanego małżeństwa po tym, jak mój mąż zostawił mnie dla swojej kochanki na 6 miesięcy. Nigdy nie wierzyłem w zaklęcia, dopóki mój przyjaciel mnie mu nie przedstawił. Na początku byłam wobec niego sceptyczna, ponieważ wiele słyszałam o rzucających fałszywe zaklęcia, ale zostawiłam swoje wątpliwości za sobą, ponieważ desperacko chciałam odzyskać męża i zrobiłam to, co mi polecił. Teraz mój mąż wrócił zaledwie w ciągu 48 godzin od skontaktowania się z nim. Żyję szczęśliwie z mężem po 6 miesiącach rozwodu i nie spocznę, dopóki nie będzie znany na całym świecie. Specjalizuje się również w zaklęciach pieniężnych, zaklęciach loterii, zaklęciach chorobowych E.T.C. Połącz się teraz z Doctor OMOOGUN, jego e-mail to omooguntempleofanswer @ gmail. com lub WhatsApp pod numerem +2348149416142

12 września 2020

Czuję się dzisiaj taka radosna, ponieważ jestem częścią tych, którzy cieszą się z całej pomocy, jakiej udzielił mi doktor Isikolo za odzyskanie męża. Jestem żonaty od 6 lat i było to straszne, ponieważ mój mąż mnie zdradzał i szukał rozwodu. Ale kiedy w Internecie natknąłem się na e-mail doktora Isikolo (isikolosolutionhome@gmail.com.com), postanowiłem się z nim skontaktować, wyjaśniłem mu swoją sytuację i poprosiłem o pomoc, ale Największe zdziwienie powiedział mi, że pomoże mi w mojej sprawie, bo nie ma problemu bez rozwiązania. Powiedział mi, co mam zrobić, co zrobiłem i pracował dla mnie, a mój mąż wrócił do ciebie po 2 dniach, jak obiecał. Tutaj świętuję, ponieważ mój mąż jest z powrotem w domu i naprawdę cieszę się z mojego małżeństwa i co za wspaniałe świętowanie. Będę dalej zeznawał w Internecie, ponieważ doktor Isikolo jest naprawdę pomocnikiem, którego Bóg posłał, aby pomóc nam wszystkim. Skontaktuj się teraz z doktorem Isikolo, jeśli napotykasz jakiekolwiek wyzwania w swoim życiu w związku. Możesz skontaktować się z jego adresem e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub z jego WhatsApp/Viber pod numerem: +2348133261196.

13 września 2020

DR ISIKOLO zrobił to dla mnie ponownie po tym, jak pomógł mi odzyskać męża. Chcę, aby świat dowiedział się o DR ISIKOLO, Wielkim rzucającym zaklęcia, który przywiózł do mnie mojego wytrąconego męża, kiedy myślałam, że straciłam wszelką nadzieję. więc skontaktowałem się z nim i zastosowałem się do wszystkiego, co mi powiedział, i rzeczywiście, uzyskałem wynik w ciągu 48 godzin, jak mnie zapewnił. DR ISIKOLO użył swojego potężnego zaklęcia, aby wywołać uśmiech na mojej twarzy, przywracając mojego mężczyznę swoim zaklęciem, na początku myślałem, że śnię, kiedy mój mąż wrócił do mnie na kolanach błagając, żebym jej wybaczył i zaakceptował ją z powrotem, a nawet od tamtej pory kocha mnie bardziej, niż się spodziewałem, więc przyrzekłem sobie, że dam światu znać o DR ISIKOLO, ponieważ jest on wspaniałym człowiekiem. Czy masz problemy w swoim związku? czy twój partner zerwał z tobą, a ty nadal kochasz go i chcesz go z powrotem? Masz problem ze swoimi finansami? czy potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, skontaktuj się z DR ISIKOLO już dziś, a dam Ci 100% gwarancję, że pomoże Ci tak, jak mi pomógł. Adres e-mail DR ISIKOLO to: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub jego WhatsApp/Viber pod numerem: +2348133261196

15 września 2020

Powrót z byłym kochankiem, pilnie z zaklęciem miłosnym, jest naprawdę najlepszym rzucającym zaklęciem ze 100% gwarancją .. nazywam się Barbara Damjam. Nigdy nie wierzyłem w zaklęcia miłosne ani magię, dopóki nie skontaktowałem się z tym rzucającym zaklęciem o imieniu DR ISIKOLO, o którym tak wielu ludzi testowało w Internecie, jest potężny. Mój partner zaczął źle się zachowywać i miał romans z nieznaną mi damą po trudnych i ciężkich czasach i opuścił mnie. przeszliśmy razem i moje życie wywróciło się do góry nogami, ponieważ nasz związek trwał od 4 lat, naprawdę go kochałem. Jego matka była przeciwko mnie i nie miał dobrze płatnej pracy, więc kiedy spotkałem tego rzucającego zaklęcia, powiedziałem mu, co się stało i wyjaśniłem mu sytuację na początku, byłem niezdecydowany, sceptyczny i wątpliwy, ale po prostu spróbowałem iw ciągu 2 dni, po spełnieniu i dostarczeniu wszystkiego, czego potrzebował do pracy dla mnie, mój mężczyzna zadzwonił do mnie sam i przyszedł do mnie przepraszając, że wszystko zostało załatwione z jego mamą i rodziną, a on dostał nową rozmowę kwalifikacyjną, więc powinniśmy dostać żonaty, nie wierzyłem, że to działa i było to naprawdę niesamowite i jestem dumny, że mogę zeznawać i doceniać DR ISIKOLO, ponieważ jest po prostu najlepszym, jakiego można kiedykolwiek znaleźć. potrzebujesz skutecznego i prawdziwego rzucającego zaklęcia dla każdego problemu w swoim życiu, możesz skontaktować się z dr Isikolo na jego e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp/Viber pod numerem: +2348133261196.

17 września 2020

Witam, jestem tutaj, aby przekazać całemu światu tę dobrą wiadomość o tym, jak odzyskałem moją byłą miłość. Szalałem, kiedy moja miłość opuściła mnie dla innej dziewczyny w zeszłym miesiącu, ale kiedy spotkałem przyjaciela, który przedstawił mnie DR ISIKOLO, wspaniałemu posłańcowi wyroczni, której służy, opowiedziałem o moim problemie DR ISIKOLO o tym, jak odeszła moja była miłość ja i jak potrzebowałem pracy w bardzo dużej firmie. Powiedział mi tylko, że trafiłem we właściwe miejsce, w którym będę miał pragnienie serca bez żadnych skutków ubocznych. Powiedział mi, co mam zrobić, Po tym, jak zostało to zrobione, W ciągu następnych 2 dni, moja miłość zadzwoniła do mnie i przeprosiła, że żyję mną wcześniej, a także w następnym tygodniu po tym, jak moja miłość wezwała mnie do błagając o przebaczenie, wezwano mnie na rozmowę kwalifikacyjną w wybranej przeze mnie firmie, gdybym musiał pracować jako dyrektor zarządzający. Jestem tak szczęśliwy i przytłoczony, że muszę powiedzieć to całemu światu, aby skontaktować się z DR ISIKOLO pod następującym adresem e-mail isikolosolutionhome@gmail.com i uzyskać rozwiązanie całego problemu. Żaden problem nie jest dla niego zbyt duży. Skontaktuj się z nim bezpośrednio pod adresem isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp/Viber: +2348133261196.

19 września 2020

Przeczytaj, a także skontaktuj się z DR ISIKOLO, jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego, aby naprawić zerwany związek. Rozwiodłam się z mężem, kiedy byłam w szóstym miesiącu ciąży z drugim dzieckiem. Kłóciliśmy się i kłóciliśmy bez przerwy od dnia, w którym poczęło się nasze pierwsze dziecko, bez miłości ani zaufania z jego strony, więc rozwiódł się ze mną. I przez te wszystkie chwile próbowałem różnych sposobów, aby go odzyskać, próbowałem też różnych rzucających zaklęcia tutaj, w moim kraju, ale żaden z nich nie był w stanie przywrócić Richarda do mnie. Dopiero DR ISIKOLO zagwarantował mi pilne 48-godzinne rzucenie zaklęcia i zapewnia, że mój mąż znowu będzie ze mną. Piszę, aby złożyć Wam podziękowania i głęboką wdzięczność za dotrzymanie obietnic i wykorzystanie swoich utalentowanych i wielkich mocy, aby sprowadzić go z powrotem do domu. Byłem podekscytowany, wiedząc, że specjalizujesz się w ponownym łączeniu Kochanków. Dziękuję, Panie, za pomoc w najgorszych czasach w moim życiu, za bycie tak wielkim rzucającym zaklęcia i za zaklęcie miłosne, które przyniosło mi tyle radości w moim małżeństwie. Mój mąż wrócił i obiecuje, że nigdy więcej mnie nie opuści. Jeśli wątpisz w jego umiejętności, zaufaj mi. Powinieneś zaryzykować. Opłaca się to w sposób, którego nawet nie można sobie wyobrazić. Jeśli jesteś ich teraz i potrzebujesz potężnego i pilnego zaklęcia miłosnego, aby przywrócić dawny, uprzejmy kontakt z DR ISIKOLO, on jest jedyną odpowiedzią, aby przywrócić twój zerwany związek lub małżeństwo. E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp: +2348133261196.

20 września 2020

Cześć wszystkim!!! Mam na imię Monica, myślę, że jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie po tym, jak mój kochanek z nieznanego powodu zostawił mnie na 7 lat. Nie byłam sobą przez ostatnie 7 lat, ponieważ tak bardzo go kocham (Donalda), że natknąłem się na świadectwo, które ktoś dał w Internecie, jak odzyskała swojego kochanka dzięki pomocy dr Uzora. Zaciekawiło mnie to i postanowiłem również skontaktować się z dr Uzorem w celu uzyskania pomocy. Nadal nie wiem, jak dr Uzor sprowadził Donalda z powrotem do mnie po 7 latach rozpadu w ciągu 24 godzin. Myślę, że dr Uzor jest największym spirytystą miłosnym na ziemi, ponieważ przywrócił mi radość i wywołał uśmiech na mojej twarzy. Donald znów jest w moich ramionach. Muszę powiedzieć, że mam szczęście, że mogę skontaktować się z doktorem Uzorem. Moi ludzie, którzy potrzebują pomocy, aby ponownie połączyć się ze swoim zaginionym kochankiem lub jakimikolwiek problemami życiowymi, to jest okazja, abyś miał swojego kochanka z powrotem dzięki pomocy dr Uzora, obiecałem mu, że podzielę się jego nazwiskiem na Internet, aby ludzie o nim wiedzieli. Możesz skontaktować się z nim przez jego prywatny e-mail. uzorsolutioncenter@gmail.com. WhatsApp i Viber Chat: +27843290018.

21 września 2020

Cześć chłopaki! nazywam się elizabeth james pochodzę ze słoweńskiego. Straciłam męża z inną kobietą, po 4 latach małżeństwa. Mieliśmy cudowne małżeństwo, ale on nawiązał związek ze współpracownikiem, który go ścigał. Mieszka w pobliżu swojej pracy i nie chciał ze mną rozmawiać ani wracać do domu. Byłem tak zdruzgotany i trudno mi było sobie z tym poradzić. Bardzo się zmartwiłem i potrzebowałem pomocy. Kiedy pewnego dnia przeglądałem Internet, natknąłem się na komentarz Mary, który sugerował, że dr JAJA pomogła jej rozwiązać problemy małżeńskie, przywrócić zerwane relacje i tak dalej. Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałam się z nim i rzucił dla mnie zaklęcie. 48 godzin później mój mąż przyszedł do mnie i przeprosił za popełnione krzywdy i obiecał, że nigdy więcej tego nie zrobi. Od tego czasu wszystko wróciło do normy. Ja i moja rodzina znów mieszkamy szczęśliwie razem .. Wszystko dzięki dr JAJA. Jeśli potrzebujesz rzucającego zaklęcia, który może rzucić zaklęcie, które naprawdę działa, sugeruję, abyś się z nim skontaktował. On cię nie zawiedzie. Daję Ci 100% gwarancji, że Ci pomoże. Jego e-mail jajaspellcasterstemple1@gmail.com lub dodaj go na whatsApp +79091598264 Dzięki Dr.JAJA.

23 września 2020

Czuję się dzisiaj taka radosna z powodu pomocy, jakiej udzielił mi DR ISIKOLO w odzyskaniu Męża. Jestem mężatką od 6 lat i było to straszne, ponieważ mój mąż mnie zdradzał i szukał rozwodu. Ale kiedy w Internecie natknąłem się na e-mail DR ISIKOLO (isikolosolutionhome@gmail.com), postanowiłem się z nim skontaktować i wyjaśniłem mu swoją sytuację, a następnie poprosiłem go o pomoc, ale ku mojemu największemu zaskoczeniu powiedział mi, że pomoże mi w mojej sprawie, bo nie ma problemu bez rozwiązania. Powiedział mi, co mam zrobić, co zrobiłem i pracował dla mnie, a mój mąż wrócił do ciebie po 2 dniach, jak obiecał. Tutaj świętuję, ponieważ mój mąż jest z powrotem w domu i naprawdę cieszę się z mojego małżeństwa i co za wspaniałe świętowanie. Będę dalej zeznawał w Internecie, ponieważ DR ISIKOLO jest naprawdę pomocnikiem, którego Bóg posłał, aby pomóc nam wszystkim. Skontaktuj się z DR ISIKOLO teraz, jeśli masz jakiekolwiek wyzwania w swoim życiu w związku. E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub możesz też wysłać go na WhatsApp pod numerem +2348133261196.

24 września 2020

Całkowicie ufałem doktorowi ADELEKE od czasu, gdy rozmawiałem z nim w okresie, gdy mój narzeczony opuścił mnie po 5 latach naszego związku, rozpoczął pracę nad zaklęciami na moim narzeczonym i dał mi tyle zapewnienia i gwarantował, że jedzie aby mój narzeczony stanął na nogi w ciągu zaledwie 24 godzin od rzucenia zaklęcia. Byłem tak pewny swojej pracy i tak jak powiedział na początku, mój narzeczony w końcu do mnie wrócił, tak, wrócił z całym sercem, Miłością, troską, emocjami i kwiatami, i teraz jest lepiej. Bez wahania poleciłbym tego potężnego rzucającego zaklęcia każdemu, kto potrzebuje pomocy .. kontakt: Dr ADELEKE na WhatsApp +27740386124 lub e-mail; aoba5019@gmail.com

27 września 2020

Witam, nazywam się Lauren, jestem z USA. Chcę zaświadczyć o wspaniałym i potężnym rzucającym zaklęcia. Mój mąż zostawił mnie i dzieci na 2 tygodnie, kiedy zadzwoniłam do niego, nie odebrał, kiedy wrócił do domu trzeciego dnia Tydzień powiedział mi, że chce rozwodu byłam taka smutna, że płakałam całą noc, że znowu wyszedł Następnego dnia byłam taka samotna, kiedy szukałam czegoś w Internecie, kiedy znalazłam czarownika o imieniu Dr Uzor, który pomógł tak wielu ludziom z ich problemami więc skontaktowałem się z nim w sprawie moich problemów, powiedział mi, że zajmie to 24 godziny, a mój mąż wróci do mnie Zrobiłem wszystko, co mi kazał, a następnego dnia mój mąż wrócił klęcząc i błagając, że anulował rozwód, jesteśmy teraz szczęśliwi Dr Uzor też może Ci pomóc Wyślij do niego e-mail Przez: uzorsolutioncenter@gmail.com lub WhatsApp: +27843290018,

27 września 2020

Witam, nazywam się Lauren, jestem z USA. Chcę zaświadczyć o wspaniałym i potężnym rzucającym zaklęcia. Mój mąż zostawił mnie i dzieci na 2 tygodnie, kiedy zadzwoniłam do niego, nie odebrał, kiedy wrócił do domu trzeciego dnia Tydzień powiedział mi, że chce rozwodu byłam taka smutna, że płakałam całą noc, że znowu wyszedł Następnego dnia byłam taka samotna, kiedy szukałam czegoś w Internecie, kiedy znalazłam czarownika o imieniu Dr Uzor, który pomógł tak wielu ludziom z ich problemami więc skontaktowałem się z nim w sprawie moich problemów, powiedział mi, że zajmie to 24 godziny, a mój mąż wróci do mnie Zrobiłem wszystko, co mi kazał, a następnego dnia mój mąż wrócił klęcząc i błagając, że anulował rozwód, jesteśmy teraz szczęśliwi Dr Uzor też może Ci pomóc Wyślij do niego e-mail Przez: uzorsolutioncenter@gmail.com lub WhatsApp: +27843290018,

27 września 2020

Witam, nazywam się Lauren, jestem z USA. Chcę zaświadczyć o wspaniałym i potężnym rzucającym zaklęcia. Mój mąż zostawił mnie i dzieci na 2 tygodnie, kiedy zadzwoniłam do niego, nie odebrał, kiedy wrócił do domu trzeciego dnia Tydzień powiedział mi, że chce rozwodu byłam taka smutna, że płakałam całą noc, że znowu wyszedł Następnego dnia byłam taka samotna, kiedy szukałam czegoś w Internecie, kiedy znalazłam czarownika o imieniu Dr Uzor, który pomógł tak wielu ludziom z ich problemami więc skontaktowałem się z nim w sprawie moich problemów, powiedział mi, że zajmie to 24 godziny, a mój mąż wróci do mnie Zrobiłem wszystko, co mi kazał, a następnego dnia mój mąż wrócił klęcząc i błagając, że anulował rozwód, jesteśmy teraz szczęśliwi Dr Uzor też może Ci pomóc Wyślij do niego e-mail Przez: uzorsolutioncenter@gmail.com lub WhatsApp: +27843290018,

28 września 2020

DZIĘKUJEMY Dr Isikolo ZA PRZYWRÓCENIE SZCZĘŚCIA I RODZINY. WHATSAPP / CALL +2348133261196. Witam, jestem Rosa Elena Antoine. Po tym, jak przez lata byłem w związku zwanym małżeństwem z moim mężem, był on obraźliwy i zniszczył miłość, którą dzieliliśmy i zostawił mnie. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby do niego wrócić, ale wszystko poszło na marne, tak bardzo chciałem go z powrotem, ponieważ go kochałem. więc wyjaśniłem mój problem mojej przyjaciółce, a ona zasugerowała, żebym skontaktował się z rzucającym zaklęcia, który pomógł jej rzucić zaklęcie, które spowodowało ciążę i sprowadziło z powrotem męża. Nie miałem innego wyboru, jak tylko spróbować. Wysłałem wiadomość do rzucającego zaklęcia Dr Isikolo na WhatsApp i zapewnił mnie, że nie ma problemu i że wszystko będzie dobrze. Powiedział mi wszystko, co było wymagane, co przedstawiłem, więc rzucił na mnie zaklęcie i, o dziwo, po 48 godzinach mój mąż zadzwonił do mnie, przepraszając za wszystko, co było wielką i wszechogarniającą radością. Byłem tak zaskoczony, odebrałem telefon i powiedział tylko, że jest mu bardzo przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło. Chciał, żebym do niego wróciła. Powiedział też, że bardzo mnie kocha. Byłem taki szczęśliwy i poszedłem do niego, więc znowu zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. więc każdy, kto potrzebuje pomocy w jakichkolwiek problemach, może również skontaktować się z tym prawdziwym i bardzo autentycznym rzucającym zaklęcia pod adresem: isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz także WhatsApp/Viber go pod numerem +2348133261196, skontaktuj się z tym wspaniałym człowiekiem już dziś i rozwiąż swoje problemy w 100%.

1 października 2020

Uwaga! Jeśli kogoś kochasz i zależy ci na tej osobie, zrobisz wszystko, aby być z tą osobą, jestem Raymond moja była dziewczyna Tak bardzo ją kocham, kiedy zerwaliśmy, nigdy nie przestaję o niej myśleć, muszę coś zrobić aby ją odzyskać, kiedy zacząłem czytać artykuły o tym, jak odzyskać kochankę, zobaczyłem artykuł mówiący o ADELEKE OBA i ilu ludziach pomógł przywrócić swojego kochanka, skontaktowałem się z ADELEKE OBA na WhatsApp, wyjaśniłem wszystko, aby on i rzucił czar na moją byłą dziewczynę, która zadzwoniła do mnie tego samego dnia i zaczęła mnie błagać, a dzisiaj znowu jesteśmy razem, ona mnie kocha i chichocze mnie bardziej niż wcześniej i wkrótce się pobierzemy, skontaktuj się z ADELEKE OBA dzisiaj na WhatsApp numer +27740386124 lub możesz wysłać mu e-mail; aoba5019@gmail.com ... To najlepsze zaklęcie, z którym możesz się skontaktować, aby uzyskać pomoc, dziękuję mi później

1 października 2020

Nazywam się Bernada Gaspar. Z szacunku dla ciebie i twoich zaklęć muszę wszystkim poznać to świadectwo. Byłem u innych rzucających zaklęcia bez żadnego rezultatu, a oni chcieli tylko moich pieniędzy. Szkoda tylko, że nie przyszedłem do ciebie wcześniej, dostałem od ciebie to, co najlepsze. Mojego byłego męża nie było na rok i chodziłam wszędzie i innych rzucających zaklęcia o pomoc, ale bez rezultatu, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie dr Isikolo. Kiedy Zaklęcie Miłości zostało zakończone, w końcu otrzymałem od niego telefony w mniej niż 48 godzin. Jego zaklęcia zdziałały cuda, a mój mąż wrócił pełen miłości. To był cud! Nagle wrócił z kwiatami, mówiąc, że powinienem mu dać. Byłem naprawdę zdumiony i zszokowany, gdy mój mąż ukląkł, błagając o wybaczenie i żebym go przyjął. Naprawdę brakuje mi słów i jestem radosny, jesteś Bogiem posłanym do mnie i całej mojej rodziny… A teraz znów jestem radosną kobietą. Dziękuję bardzo, dr Isikolo. Do wszystkich, którzy szukają prawdziwego rzucającego zaklęcia, skontaktuj się z dr Isikolo pod adresem isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz również wysłać go na Whatsapp pod numerem +2348133261196

3 października 2020

To jest strona internetowa, którą przeczytałem o DR ISIKOLO i skontaktowałem się z nim, aby pomóc mi w odzyskaniu mojego byłego chłopaka za mnie w czerwcu tego roku, nawet podczas pandemii, która uniemożliwiła prawidłowe funkcjonowanie wszystkiego i wróciłem tutaj, aby napisać o nim . DR ISIKOLO pomoże Ci rozwiązać Twój problem bez względu na to, przez co przechodzisz. Nazywam się Alenka Egon z Holandii. Publikowanie wiadomości o rzucającym zaklęcia jest dla mnie bardzo dziwne, ponieważ nigdy nie wierzyłem, że będę w stanie powiedzieć, że pomógł mi zaklęć w sprowadzeniu mojego byłego chłopaka z powrotem do mnie po 3 latach braku kontaktu. Czytałem o DR ISIKOLO z innych stron internetowych i skontaktowałem się z nim, aby mi pomógł i zastosowałem się do jego procedur, a po mniej niż 48 godzinach mój były chłopak zadzwonił do mnie i byłem szczęśliwy, że chce do mnie wrócić. Spotkaliśmy się w piątek i oświadczył mi się. To był najpiękniejszy pierścionek. Proszę wszystkich tutaj, skontaktuj się z DR ISIKOLO, aby rozwiązać twój problem za ciebie i uszczęśliwić cię z powodu raniącego cię związku. Miłość to najlepsze uczucie, jakiego kiedykolwiek doświadczyłeś. Wyślij do niego e-mail na adres isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp/Viber pod numer: +2348133261196

6 października 2020

Po siedmiu latach związku z nim zerwał ze mną, zrobiłem wszystko, co możliwe, aby go przywrócić, ale wszystko poszło na marne, tak bardzo chciałem go z powrotem z powodu miłości, którą do niego mam, błagałem go o wszystko , Obiecałem, ale on odmówił. Wyjaśniłem swój problem komuś online, a ona zasugerowała, że powinienem raczej skontaktować się z rzucającym zaklęcia DR ISIKOLO, który pomógłby mi rzucić zaklęcie, aby go przywrócić, ale jestem typem, który nigdy nie wierzył w zaklęcie, nie miałem innego wyjścia, jak spróbować , Wysłałem zaklęcie, a on powiedział mi, że nie ma problemu, że za dwa dni wszystko będzie dobrze, że mój były wróci do mnie przed trzema dniami, rzucił zaklęcie i o dziwo drugiego dnia było około 16:00 . Mój były zadzwonił do mnie, byłem tak zaskoczony, odebrałem telefon i powiedział tylko, że jest mu tak przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło, że chciał, żebym do niego wróciła, że tak bardzo mnie kocha. Byłem taki szczęśliwy i poszedłem do niego, tak znowu zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. Od tego czasu obiecałem, że każdemu, kogo znam i kto ma problem w związku, pomogę takiej osobie, kierując ją do jedynego prawdziwego i potężnego czarodzieja, który pomógł mi rozwiązać mój problem i różni się od wszystkie fałszywe tam. Każdy może potrzebować pomocy rzucającego zaklęcia, jego e-maila: isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp/Viber pod numerem: +2348133261196.

8 października 2020

Dzielenie się tym cudownym świadectwem ze światem to przywilej. Jestem Sophie Thijs. Mój mąż rozwiódł się ze mną 4 miesiące temu i przepełniały mnie wyrzuty sumienia, ponieważ nie wiedziałam, co zrobić, aby naprawić problemy z mężem. Szukałem pomocy w Internecie, jak mogę uzyskać pomoc w moim małżeństwie i odkryłem wspaniałych świadectw o księdzu Ade, który postępował ze swoimi zaklęciami. Skontaktowałem się z nim i oto kapłan Ade powiedział mi, że przygotuje dla mnie zaklęcie, które przywróci mi męża. Byłem sceptyczny, ale nie miałem innego wyjścia, jak tylko z nim pracować. Dwa dni później mój mąż zawołał mnie, że wraca do domu i od tego dnia do dziś żyjemy spokojnie. Wrócił teraz z tak wielką miłością i troską. dziś z radością informuję was wszystkich, że ten czarodziej ma moc przywracania kochanków, a najbardziej zaskakujące jest to, że nasza miłość jest teraz bardzo silna, każdy dzień to szczęście i radość. Nie ma to jak bycie z mężczyzną, którego kochasz. Bardzo polecam Priest Ade każdemu, kto potrzebuje jakiejkolwiek pomocy. Jeśli masz jakiś problem, skontaktuj się z księdzem Ade, daję ci 100% gwarancji, że ci pomoże !!. email: zionsolutioncentre@gmail.com lub numer WhatsApp +447907629903

12 października 2020

Jestem pod wrażeniem. To naprawdę się ze mną dzieje. Mam z powrotem mojego byłego męża. Nazywam się Veronica Adrian. Jestem dziś bardzo szczęśliwa, że mogę napisać o moim pomocniku, który modlił się za mnie w związku z moim związkiem. Bóg rzeczywiście posłużył się tym człowiekiem, aby pomóc w mojej sytuacji. Proszę, posłuchaj moich słów, jeśli szukasz pomocy rzucającej zaklęcia, skontaktuj się z doktorem Isikolo. Jest najlepszym rzucającym zaklęciami, który może ci dzisiaj pomóc. Dwa lata temu z mężem doszło do wielkiej kłótni, która doprowadziła do naszego rozwodu. To było piekło dla mnie i mojego synka, że musieliśmy przeprowadzić się do innego miasta. Zostałem samotnym rodzicem. Dr Isikolo spotkałem dopiero około miesiąc temu, kiedy powiedziałem mu o swojej sytuacji, a on powiedział mi, żebym się tym nie martwił. W ciągu dwóch dni wrócił do mnie były mąż. Stało się to we wtorek rano, kiedy otrzymałem telefon z domu (moi rodzice), że mnie szuka. Zaakceptowałem go, żeby przyszedł do mnie i przeprosiłem, że klęczę przed naszym synem. Od razu wiedziałem, że ten człowiek mi pomógł. Jestem bardzo szczęśliwą kobietą ze wszystkiego, co wydarzyło się w moim życiu. Jeśli chcesz skontaktować się z rzucającym zaklęcia, spotkaj się z doktorem Isikolo, a będziesz zaskoczony cudownymi zmianami w Twoim życiu. Jego e-mail to isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz również wysłać go na Whatsapp pod numerem +2348133261196. Skontaktuj się z nim, a on odpowie.

17 października 2020

Mój ex i ja zerwaliśmy 1 rok i 2 miesiące temu i byłam w szóstym miesiącu ciąży. Oboje się kochamy i był to dla mnie szok i naprawdę złamało mi to serce. Próbowałem do niego zadzwonić i obie jego linie były rozłączone. Próbowałem się z nim skontaktować na portalach społecznościowych, ale usunął mnie z nich. Płakałem i płakałem codziennie, ponieważ bardzo go kochałem. Dopóki nie urodziłam, a dziecko nie skończyło roku, nie mogłam odzyskać miłości. Znowu byłem zdezorientowany. Nie wiem co robić, straciłam też pracę i nie mam pieniędzy na opiekę nad dzieckiem. Byłem nieszczęśliwy w życiu, więc płakałem do mojej siostry i powiedziałem jej o swoim problemie i powiedziałem, że zna jednego potężnego rzucającego zaklęcia, DR Isikolo, który pomógł jej, kiedy nie mogła zajść w ciążę. Skontaktowałem się z nim e-mailem, a on powiedział, że mi pomoże i powiedział, że kobieta rzuciła czar na mojego mężczyznę i powiedziała, że pomoże mi złamać to zaklęcie, aby mój mężczyzna wrócił do mnie i był mój na zawsze. Było dla mnie wielkim zaskoczeniem, że wszystko, co powiedział, spełniło się. Mój mężczyzna natychmiast wrócił do mnie, mówiąc, że powinienem mu wybaczyć. Przesyłam wielkie podziękowania temu potężnemu i prawdziwemu rzucającemu zaklęcia. Modlę się, aby żył długo i wykonywał więcej swojej wspaniałej pracy. Jeśli masz jakiś problem, który przeszkadza ci w życiu, musisz skontaktować się z potężnym rzucającym zaklęcia DR Isikolo! On może ci pomóc. Nie zawiedzie Cię, daję Ci 100% gwarancji, że Ci pomoże. Oto jego kontakt: Wyślij do niego e-mail na adres: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również wysłać go na WhatsApp pod numerem +2348133261196.

21 października 2020

DZIEŃ DOBRY! Jestem Amber Koen.Kiedy w końcu znalazłem świadectwo o rzucającym zaklęcie DR ISIKOLO, o tym, jak pomógł wielu ludziom odzyskać kochanków i rozbitych domów, skontaktowałem się z nim za pośrednictwem jego adresu e-mail (isikolosolutionhome@gmail.com), ponieważ byłem absolutnie zdesperowany odzyskać męża. Życie bez męża było prawdziwym bałaganem dla mnie i moich dzieci. Chciałem radykalnej zmiany i pomyślałem, że magia może być rozwiązaniem. Po omówieniu postanowienia z DR ISIKOLO dał mi nadzieję, że odnowi moje małżeństwo. Byłam pewna, że rzeczywiście zmusi mojego męża do powrotu do domu i zrobił to w ciągu 48 godzin, jak obiecał! To fantastyczne, co ten wspaniały rzucający zaklęcia dla mnie zrobił. Jego pomocą jest Kimbaly! Nie wiem, co bym zrobił bez pomocy DR ISIKOLO, wykonuje swoją pracę tak dobrze, jest zorganizowany i bardzo funkcjonalny, uważam, że jest najlepszym magiem, na jakiego mogę liczyć, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zaklęcia, ja był przekonany, że jego zaklęcia zadziałały, jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również wysłać go na Whatsapp pod numerem +2348133261196.

22 października 2020

Doskonała i niesamowita usługa, jak odzyskać swojego byłego. Dla kogo to może dotyczyć, naprawdę doceniam, jak Wielki DR ISIKOLO wykorzystał swoje intuicyjne wskazówki i umiejętności trenera życia, a także swoją empatię, aby przywrócić mi bratnią duszę. Aby otrzymać 100% darmowych prawdziwych psychików, konsultanta, który przyprowadzi twojego byłego i rozwiąże wszystkie twoje ogólne problemy lub problemy z dolegliwościami. mój partner opuścił mnie z powodu niekończących się walk i kłótni, a ja byłem zdruzgotany przez miesiące i odzyskałem szczęście, kiedy się z nim skontaktowałem. Jedyny DR ISIKOLO Wielki jest jedynym, który może Ci pomóc. Rozwiązał za mnie mój problem. Przyprowadził mojego byłego w ciągu 48 godzin konsultacji. Skontaktuj się z e-mailem od Great Dr Isikolo; isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również skorzystać z WhatsApp / Viber pod numerem +2348133261196

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl