Wersje językowe
Kategorie wpisów
Bestsellery
Bio Kaszka Owsiana
Bio Kaszka Owsiana

12,94 zł

Cena regularna: 16,18 zł

Najniższa cena: 16,18 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglana
Bio Kaszka Jaglana

13,75 zł

Cena regularna: 16,18 zł

Najniższa cena: 13,75 zł
szt.
Bio Kaszka z Amarantusa
Bio Kaszka z Amarantusa

17,13 zł

szt.
Bio Owocowe Różdżki Smaku
Bio Owocowe Różdżki Smaku

17,14 zł

Cena regularna: 19,04 zł

Najniższa cena: 15,23 zł
szt.
Batonik Truskawka
Batonik Truskawka

3,99 zł

szt.
Bio eksPandy Amarantus
Bio eksPandy Amarantus

11,99 zł

Cena regularna: 13,32 zł

Najniższa cena: 9,99 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana

13,75 zł

Cena regularna: 16,18 zł

Najniższa cena: 11,33 zł
szt.
Batonik Kakao
Batonik Kakao

4,99 zł

szt.
Bio Manna Dawnych Zbóż
Bio Manna Dawnych Zbóż

17,13 zł

szt.
Bio Warzywne Różdżki Smaku
Bio Warzywne Różdżki Smaku

15,42 zł

Cena regularna: 17,13 zł

Najniższa cena: 13,70 zł
szt.
Szukaj po słowie kluczowym
Czarująca Mamo, zaopiekuj się sobą! 0
Czarująca Mamo- zaopiekuj się sobą!

Bycie mamą to niewątpliwie niezwykła i wyjątkowa przygoda, ale jednocześnie ogromna rewolucja i wyzwanie, o którym mówi się- naszym zdaniem- zdecydowanie za rzadko. Social media przedstawiają nam często idealny obraz macierzyństwa (choć ostatnio się to na szczęście zmienia!). W telewizji widzimy radosne dzieci, którymi opiekują się ciągle uśmiechnięte i zadbane mamy. Wypoczęte, zadowolone, które w 100% ogarniają wszystkie obowiązki, przy tym znajdując czas na zabawę z dzieckiem. Przez takie obrazy często nieświadomie zaczynamy dążyć do kreowanego wzorca, który niewiele ma wspólnego z prawdziwym życiem. Dążymy do nieistniejącego ideału do takiego stopnia, że zatracamy się w macierzyństwie całkowicie zapominając o sobie. Nasze pasje, marzenia, pragnienia i potrzeby stają się mniej istotne. Ograniczamy swoje pole widzenia do bycia mamą, partnerką i gospodynią. A przecież jesteśmy tak samo ważne, jak pozostali domownicy i to, co dla siebie robimy jest tak samo istotne jak to, co robimy dla innych.  

Czy w byciu Mamą, jest miejsce na bycie sobą?  

W nawale obowiązków często zapominamy, że wykonujemy ogrom pracy zajmując się dziećmi i organizując codzienną rzeczywistość. Macierzyństwo to coś więcej niż praca na pełen etat. To wypełnianie obowiązków dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dbamy o wszystkich razem i każdego z osobna, poza nami samymi. Długie listy „To do”, stosy czystego prania czekające na złożenie czy wieża garnków zalegających w zlewie, sprawiają, że czujemy wyrzuty sumienia, gdy kilka minut poświęcamy sobie samym. A przecież dbanie i troska o samą siebie to żaden przywilej, to powinna być norma.  

 

 

Mimo, że doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasze pokłady sił, energii i cierpliwości nie są niewyczerpywalne, to zapominamy, że działając bez chwili wytchnienia i odpoczynku, jesteśmy na najprostszej drodze do przemęczenia i wypalenia. Wzrasta w nas frustracja, odczuwamy zniechęcenie codziennymi obowiązkami i zaczynamy kwestionować wartość tego co robimy. Konsekwencje przepracowywania się, kosztem siebie samej potrafią poważnie zaburzyć naszą równowagę psychiczną. Dlatego tak ważne jest otoczenie samej siebie troską, czułością i opieką. Tylko my możemy zadbać o nasze zdrowie, równowagę psychiczną/balans i dobre samopoczucie - nikt inny za nas tego nie zrobi. Zarezerwuj czas tylko dla siebie codziennie. Każdego dnia dajcie sobie przestrzeń na zatrzymanie się i złapanie oddechu. Znajdźcie chwile na odpoczynek, prawdziwy relaks, nawet gdyby miało to być 10-15 minut. Poszukuj tego co naprawdę daje Ci wytchnienie. Czytaj książki, zdrzemnij się, weź dłuższą kąpiel albo po prostu idź na samotny spacer. Rób to co Cię odpręża, relaksuje i sprawia przyjemność, bo nic tak nie ładuje energetycznie i nie poprawia nastroju jak robienie tego co przynosi nam radość. Nie rezygnuj z siebie, swoich potrzeb, marzeń i przyjemności. Pamiętaj, że jesteś tak samo ważna, jak pozostali członkowie rodziny. I nie zwlekaj z rozpoczęciem dbania o siebie. Nie czekaj do swoich urodzin, Dnia Kobiet czy Dnia Mamy, zacznij od razu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić polecamy wysłuchać naszej rozmowy z psychoterapeutką w trakcie szkolenia Gestalt Pauliną Rymkiewicz- Kalinowską. Rozmowę znajdziesz na naszym instagramie – TU.

 

Niżej załączyliśmy plik z kuponami do druku, które pomogą Wam drogie mamy, w wygospodarowaniu czasu dla siebie i sprawieniu sobie przyjemności codziennie. Każdego dnia wyrwijcie jeden, dowolny kupon! 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium