Kategorie przepisów
Bestsellery
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana -  krótka data 02.2022
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana - krótka data 02.2022
13,99 zł 3,33 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglana -  krótka data 02.2022
Bio Kaszka Jaglana - krótka data 02.2022
13,99 zł 3,33 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglano - Orkiszowa z Wanilią Burbońską
Bio Kaszka Jaglano - Orkiszowa z Wanilią Burbońską
15,99 zł 13,99 zł
szt.
Bio Kaszka Owsiana
Bio Kaszka Owsiana
13,99 zł 11,99 zł
szt.
Bio Baton Antek  - krótka data
Bio Baton Antek - krótka data
6,99 zł 4,89 zł
szt.
Bio Baton Fela -  krótka data
Bio Baton Fela - krótka data
6,99 zł 4,89 zł
szt.
Bio Kaszka 5 Zbóż
Bio Kaszka 5 Zbóż
13,99 zł 11,99 zł
szt.
Bio Baton Tosia - krótka data
Bio Baton Tosia - krótka data
6,99 zł 4,89 zł
szt.
Bio Kaszka 4 Zbóż
Bio Kaszka 4 Zbóż
14,99 zł 13,99 zł
Chmura tagów
Helpa u Antka - lista zakazanych produktów 0
Helpa u Antka - lista zakazanych produktów

Czego nie może jeść roczne dziecko? HELPA u Antka

Produkty zakazane w diecie Antka to klocki lego sióstr i mokre chusteczki ;) a u Was? 

A zupełnie na poważnie, odpukać w niemalowane, Antek nie jest na nic uczulony. Ma obciążony wywiad rodzinny za moją zasługą więc nadal produkty, które są silnymi alergenami, wprowadzamy pojedynczo i w odstępie kilku dni. Kilkakrotnie po kwaśnych owocach typu pomarańcza czy kiwi miał czerwone policzki, ale za poradą znajomej alergolog – przed ucztą zabezpieczamy skórę tłustym kremem i problem ustąpił. Na końcu artykułu zamieściłam kilka talerzyków Antosia. :) Jeszcze kilka słów o produktach zakazanych, których listę publikowaliśmy w poniedziałek. 

 

Miód 

Dlaczego miód jest zakazany do pierwszych urodzina później jest ok? Jak pisaliśmy, miód może zawierać laseczki jadu kiełbasianego. Bakteria ta jest silnie trująca i zagraża bezpośrednio niemowlętom – przy ich niewykształconym systemie obronnym mikroflory jelitowej i układu immunologicznego. W późniejszym wieku nic w składzie miodu się nie zmienia, ale dziecko jest większe (masa ciała ma także tutaj znaczenie) i jego organizm umie sobie poradzić z bakteriami. 

  

Kozie mleko 

Właściwie dopytujecie o przetwory z koziego mleka - i tutaj, tak jak w przypadku mleka – osobiście nie polecałabym ich w diecie dzieci do 12 miesiąca życia. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami mleko kozie nie powinno stanowić głównego posiłku ze względu na bardzo wysoką zawartość soli mineralnych przy niskiej zawartości kwasu foliowego i witamin (b12). Przetwory z mleka koziego jak ser czy jogurt mogą zawierać równie duże ilości soli mineralnych. Te same zalecenia tyczą się mleka owczego. 

  

Ryż 

Najnowsze zalecenia nie odnoszą się do samego ryżu, pisząc, że można wybierać inne zboża, aby uniknąć arsenu – obecnego w ryżu. My w Helpie to wiemy ;) Ryż chłonie arsen, ale do momentu, kiedy jest elementem urozmaiconej diety nie stanowi zagrożenia, nawet dla niemowlaka. Najważniejsze jest tu pełne urozmaicenie. Problem stanowi napój ryżowy, tzn. mleko ryżowe. Jest on produkowany z otrąb ryżowych, gdzie arsenu gromadzi się najwięcej. Europejskie zalecenia mówią, żeby nie stosować napojów ryżowych w żywieniu niemowląt, a nawet do 5roku życia. 

  

Nie wiem, jak szybko to zleciało, ale to już ostatnia HELPA u Antka w tym cyklu. Za tydzień szykujemy dla Was mega niespodziankę, a my z Antkiem na pewno będziemy jeszcze do Was wracać! A teraz obiecane talerzyki Antosia:

 

 

    

Pozdrawiam, 

Ania 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium