Firma HELPA to owoc pracy dwóch mam – lekarza i dietetyka, których marzeniem było, aby każda mama miała dostęp do naturalnej żywności dla całej rodziny. Produkty firmy HELPA to nasz sposób na zdrowe rodzicielstwo (HEaLthy PArenting).

Dlaczego warto zaufać naszym produktom?

 • brak cukru

 • brak aromatów, konserwantów, barwników

 • lokalne, sprawdzone produkty

 • polskie rodzime odmiany zbóż

 • owoce liofilizowane zachowujące wartości świeżych owoców

 • wysoka jakość

   

Mamy dla Mam:

„Początkowo zakładałyśmy, że naszym celem będzie edukacja rodziców o tym, jak żywić całe rodziny w zgodzie z naturą. Pisząc scenariusze spotkań z Mamami, czułyśmy jednak niedosyt – chciałyśmy czegoś więcej. Zastanawiałyśmy się, jak przekonać ludzi do produktów naturalnych, podczas gdy sklepowe półki uginają się pod ciężarem cukru. Pierwsze spotkania z rodzicami uświadomiły nam, że oprócz świadomości żywieniowej ważna jest także dostępność produktowa. Wiele Mam, z którymi rozmawiałyśmy, nie zdawała sobie sprawy z tego, jakie możliwości dają nam “zwyczajne” produkty, które są na wyciągnięcie ręki. To, że zawsze podawałyśmy naszym dzieciom posiłki zrobione w domu na bazie naturalnych składników, skłoniło nas do stworzenia ogólnodostępnej, zdrowej kaszki bez dodatku cukru i innych dodatków.

Chcemy sprawić, by coraz więcej dzieci poznawało smak naturalnych produktów.

Ze względów ideologicznych nasze surowce pochodzą z ekologicznych, małych gospodarstw rolnych, gdzie uprawiane są z dbałością i szacunkiem. Wszyscy nasi dostawcy pochodzą z Polski, gdyż stawiamy na lokalne, rodzime produkty. Wśród naszych produktów znajdziecie więc grykę, proso, szarłat oraz zapomniane, dawne odmiany pszenicy, jak orkisz, płaskurka czy samopsza. Nie zabraknie także ziarna owsa, żyta i jęczmienia, od wieków znanego na polskiej ziemi.

Podstawą naszego działania jest wykorzystanie rozmaitych zbóż tradycyjnych i odmian dawnych.

Promujemy produkty, w które całkowicie wierzymy, ponieważ tworzyłyśmy je z myślą o sobie i swoich najbliższych. Są one dostosowane do potrzeb obecnych czasów – szybkie w przygotowaniu i smaczne. Ich opakowanie gwarantuje świeżość i najwyższą jakość.

Wykorzystując produkty HELPA w swojej kuchni, wiedz, że dajesz rodzinie to, co najlepsze, bo my się o to zatroszczyłyśmy.

Chcemy u naszych konsumentów rozbudzać potrzebę żywieniowych odkryć i zdobywania wiedzy. Zapraszamy do działu STREFA DZIECKA, skąd można pobrać materiały dla dzieci. Mamy nadzieję, że nasze produkty staną się narzędziem promocji dobrych praktyk żywieniowych i niekończących się kulinarnych eksperymentów.”

Zapraszamy, życząc smacznego!

Ola i Ania

MISJA marki HELPA

 1. najwyższa jakość produktów

  „Przez wiele miesięcy szukałyśmy odpowiednich składników do naszych produktów, ponieważ tworzymy je tak, jak dla własnej rodziny.”

 2. promocja prawidłowych nawyków żywieniowych

  „Chcemy sprawić, by wszyscy mieli dostęp do naturalnych smaków.”

 3. wspieranie polskiej gospodarki

  „Wszyscy nasi dostawcy pochodzą z Polski, gdyż stawiamy na lokalne, rodzime produkty.”