HELPA Sklep Producenta
Kategorie wpisów
Bestsellery
BIO Kaszka Błyskawiczna Kakao 35 g
BIO Kaszka Błyskawiczna Kakao 35 g

3,99 zł

Cena regularna: 4,99 zł

Najniższa cena: 4,99 zł
BIO Kaszka błyskawiczna cynamon 35 g
BIO Kaszka błyskawiczna cynamon 35 g

3,99 zł

Cena regularna: 4,99 zł

Najniższa cena: 4,99 zł
szt.
Bio Kaszka z Wanilią Burbońską
Bio Kaszka z Wanilią Burbońską

17,59 zł

Cena regularna: 21,99 zł

Najniższa cena: 19,99 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglana 200 g
Bio Kaszka Jaglana 200 g

18,99 zł

szt.
Bio Kaszka z Kakao i Daktylami 200 g
Bio Kaszka z Kakao i Daktylami 200 g

21,99 zł

szt.
Bio eksPandy Gryka 50 g (bliska data 31.05.2025)
Bio eksPandy Gryka 50 g (bliska data 31.05.2025)

6,29 zł

Cena regularna: 10,49 zł

Najniższa cena: 6,29 zł
szt.
BIO Łódeczki Kakao 260 g
BIO Łódeczki Kakao 260 g

21,99 zł

szt.
Bio eksPandy Amarantus 100 g
Bio eksPandy Amarantus 100 g

13,99 zł

szt.
Bio Kaszka Owsiana 200 g
Bio Kaszka Owsiana 200 g

18,99 zł

szt.
Bio Kaszka 5 Zbóż 200 g
Bio Kaszka 5 Zbóż 200 g

18,99 zł

szt.
Bio Manna Dawnych Zbóż 200 g
Bio Manna Dawnych Zbóż 200 g

18,99 zł

szt.
Szukaj po słowie kluczowym
Jak zrobić kaszkę dla dziecka - jak ugotować kaszkę HELPA? 0
Jak zrobić kaszkę dla dziecka - jak ugotować kaszkę HELPA?

Jak zrobić kaszkę dla dziecka - jak ugotować kaszkę HELPA?

Kasza manna na mleku, z jabłkami, bananem, malinami... dla wielu z nas taki posiłek to wspomnienie dzieciństwa. Bo kaszka, zaraz obok gotowanych warzyw czy owoców kojarzy się z jednym z pierwszych dań serwowanych małym dzieciom. I to już od wielu pokoleń!

W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego kaszka to dobry posiłek dla dzieci od początku rozszerzania diety. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając kaszkę, jak odpowiednio ją przygotować, a także jakie dodatki do niej pasują.

Kaszki dla dzieci a rozszerzanie diety

Jednym z posiłków, które najczęściej kojarzą się nam z dziećmi rozpoczynającymi przygodę z jedzeniem są właśnie kaszki. Ten posiłek ma naprawdę wiele zalet:

  • Kaszka jest najprostszym produktem zbożowym. Kaszka o prostym składzie zawiera jedynie 100% zbóż. Dlatego też stanowi bazę do delikatnego i lekkostrawnego posiłku.

  • To skarbnica wartości! Zbożowa kaszka jest źródłem błonnika, białka, węglowodanów, a także witamin, m.in. tych z grupy B. Ilość poszczególnych składników odżywczych zależy oczywiście od rodzaju kaszki. Przykładowo, Bio Kaszka Jaglana jest dobrym źródłem żelaza i krzemu, zaś Bio Kaszka Owsiana to bogate źródło rozpuszczalnego błonnika.

  • Kaszka ma gładką konsystencję. Oznacza to, że będzie świetnym i bezpiecznym posiłkiem zarówno dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pokarmami stałymi, jak i starszych. Kaszkę można urozmaicać także o inne produkty, dostosowane do wieku i umiejętności jedzenia dziecka.

  • To produkt gęsto odżywczy. Oznacza to, że w niewielkiej porcji kaszki można znaleźć sporo wartości odżywczych.

  • Kaszka jest posiłkiem, który jest szybki i łatwy w przyrządzeniu, co jest niezwykle ważne w rzeczywistości młodego rodzica. Gotowanie naszych kaszek zajmuje jedynie 2-3 minuty!

Na co zwrócić uwagę, wybierając kaszkę dla dziecka?

Wchodząc w alejkę z produktami dla dzieci, można dostać zawrotu głowy. Rodzajów i smaków kaszek jest naprawdę wiele. Czym zatem kierować się wybierając odpowiednią kaszkę dla dziecka?

Zachęcamy, by czytać, co znajduje się w składzie. Wybieraj kaszki, które mają proste i krótkie składy. Unikaj tych, które zawierają sól, cukier, olej palmowy lub inne zbędne składniki.

Jeżeli decydujesz się na kaszki z dodatkami wybieraj takie, które mają zdrowe i naturalne składniki, np. rośliny strączkowe, przyprawy i owoce.

Czy kasza manna jest zdrowa dla dzieci?

Kaszka manna - dla niektórych koszmar, dla niektórych najwspanialsze wspomnienie dzieciństwa. Jest to produkt pszenny, który zawiera gluten, którego podania zgodnie z najnowszymi zaleceniami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci ¹ , nie powinniśmy opóźniać w trakcie rozszerzania diety. Jednak w porównaniu do innych kasz, tradycyjna kaszka manna to produkt zazwyczaj oczyszczony i zawierający nieco mniej wartości. Zachęcamy do spróbowania pełnoziarnistej Bio Manny Dawnych Zbóż, w której skład wchodzą dawne odmiany pszenicy, takie jak samopsza, płaskurka czy orkisz.

Dlaczego warto wybrać kaszki HELPA?

Bezmleczne kaszki HELPA to tradycyjne i niskoprzetworzone produkty, które wymagają gotowania. W ich skład wchodzą ekologiczne zboża, a w przypadku kaszek z dodatkami także nasiona roślin strączkowych, przyprawy lub sproszkowane daktyle i nic więcej. Nie zawierają dodatku cukru, soli, oleju palmowego, konserwantów i barwników. Kaszki HELPA nie mają dedykowanego wieku. Są to ekologiczne zboża rozdrobnione do poziomu kaszki, przeznaczone dla wszystkich - dla całych rodzin. Nie są to produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Z kaszki HELPA przygotować można szybkie śniadanie, które jest gotowe w zaledwie 2-3 minuty. Stanowią bazę do pełnowartościowego posiłku dla całej rodziny. Można przyrządzić je na wodzie, napoju roślinnym lub mleku i dodać przeróżne dodatki - od słodkich po wytrawne. Kaszki HELPA sprawdzą się również jako baza lub dodatek w wielu mniej oczywistych daniach. Można przygotować z nich gofry, ciasteczka lub placuszki, mogą być składnikiem pożywnych zupek lub koktajli, a nawet mogą wchodzić w skład domowych lodów!

Jak zrobić kaszkę HELPA krok po kroku?

Kaszki HELPA nie są produktami instant, należy je ugotować. Rekomendujemy, żeby na początku przygody z naszymi produktami wybierać te jednoskładnikowe, np. Bio Kaszkę Jaglaną lub Owsianą i gotować je na wodzie. Nie ma przeciwwskazań do podawania innych kaszek wcześniej, jednak taki start zapewni łagodne początki z nowym rodzajem karmienia.

Jak zrobić pierwszą kaszkę ? Aby ją przygotować, do 200 ml zimnej wody wsyp 2 łyżki kaszki. Doprowadź do wrzenia cały czas mieszając do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie zmniejsz moc palnika i gotuj wciąż mieszając by nie powstały grudki. To proste - czas gotowania to około 2-3 minuty.

Przelej kaszkę do miseczki i dodaj ulubione dodatki.

Z czym podawać dzieciom kaszki HELPA?

Możliwości jest naprawdę wiele. Możesz wzbogacić ją świeżymi lub gotowanymi warzywami lub owocami.

Jeżeli chcesz dodać kaszce dodatkowego koloru, smaku i wartości, świetnie sprawdzą się liofillizowane owoce i warzywa w postaci proszku z Bio Różdżek Smaku. Jedna 2-gramowa Różdżka dedykowana jest do jednej porcji kaszki - to fajne i praktyczne rozwiązanie. Dziecko samo może wybrać smak, wsypać Różdżkę do kaszki i wymieszać.

Dobrym pomysłem może być także dodanie do kaszki ekspandowanych zbóż. Kaszkę można podać również z jogurtem.

Do kaszki warto również dodać źródło zdrowego tłuszczu, np. zmielone orzechy, odrobinę pasty orzechowej, kroplę oleju lub rozgniecione awokado.

Jak ugotować pierwszą kaszkę?

Jak należy przechowywać kaszkę HELPA?

Wszystko zależy od tego, czy mówimy o surowej czy ugotowanej już kaszce. Rekomendujemy, żeby surową kaszkę HELPA przechowywać w fabrycznym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu. Warto dbać by po każdym użyciu kaszki szczelnie zamknąć strunę w opakowaniu. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat przechowywania kaszki, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Podsumowanie

Kaszka to nie tylko sycący i zdrowy posiłek dla dzieci, ale także doskonały sposób na wprowadzenie różnorodnych smaków do diety malucha. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na skład i sposób przygotowania, aby zapewnić dziecku pełnowartościowy posiłek. Pamiętajmy, że zdrowe nawyki żywieniowe kształtują się już od pierwszych miesięcy życia – warto więc zadbać o to, by kaszka była smaczna, odżywcza i dostosowana do potrzeb dziecka.

 

Bibliografia

  1. Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci https://ptghizd.pl/cm/uploads/2021/04/smp_01_2021_zasady_zywienia_zdrowych_niemowlat.pdf

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium