Kategorie przepisów
Bestsellery
Bio Kaszka Orkiszowa z Ciecierzycą - BLISKA DATA
Bio Kaszka Orkiszowa z Ciecierzycą - BLISKA DATA
19,04 zł 11,42 zł
szt.
Bio Owocowe Różdżki Smaku
Bio Owocowe Różdżki Smaku
19,04 zł
szt.
Bio Kulki Gryczano-Orkiszowe z Kakao
Bio Kulki Gryczano-Orkiszowe z Kakao
16,18 zł
szt.
Bio Kaszka 4 Zbóż
Bio Kaszka 4 Zbóż
17,13 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana - BLISKA DATA
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana - BLISKA DATA
16,18 zł 8,09 zł
szt.
Bio Baton Antek
Bio Baton Antek
6,66 zł
szt.
Bio Kulki Jaglano-Orkiszowe
Bio Kulki Jaglano-Orkiszowe
16,18 zł
szt.
Chmura tagów
HELPA u Antka - wspólne posiłki 0
HELPA u Antka - wspólne posiłki

Wspólne posiłki - jakie mają zalety podczas rozszerzania diety?

Od zawsze pilnuję, żebyśmy do posiłków siadali razem. W zabieganym dniu pełnym pracy, nauki, zabawy czy obowiązków domowych jest to czas dla nas. Dziewczyny pomagają mi nakryć do stołuPiotrek nakłada Antkowi fartuszek i razem zasiadamy do stołu. Podczas jedzenia rozmawiamy, opowiadamy jak nam minął dzień, ustalamy plany i marzymy o wakacjach. :) A co robi Antek? Je - tak jak umie; tyle ile chce i to co my oraz rozmawia z nami – no, raczej się cieszy w głos :) 

W ciągu tygodnia większość posiłków jem sama z Antkiem, więc wspólne kolacje są dla mnie bardzo cenne. Widać, że Antek też to lubi! A ja nie jestem sama ze sprzątaniem po, więc lubię podwójnie :P 

Wspólne jedzenie uczy dzieci czasu posiłków i ich celebracji. U nas nigdy nie było dojadania gdzieś pomiędzy -  dojadamy wspólnie na drugie śniadanie i podwieczorek :) Uczymy się, że jest czas jedzenia i czekania na jedzenie. Nie ma u nas: „Mamo, jestem głodna!”. Dlaczego? Trudno powiedzieć – każde dziecko jest inne. Ja jednak wierzę, że podawanie odpowiednio zbilansowanych posiłków przynosi owoce. Brak słodyczy jest także tego składową. No a może dziewczyny wiedzą, że i tak nic nie wskórają ze mną ;) Przykładowo, jeżeli śniadanie było skromne, drugie śniadanie jest bardziej pożywne i przychodzi szybciej. To jedna z moich metod. Tego też będziemy uczyć Antka, bo póki co karmienie na żądanie jest jego tajną bronią na naszą regularność zasiadania do stołu. 

Oczywiście nie każdy posiłek wygląda u nas książkowo, tak jak w życiu. Zdarza się śniadanie na stojąco – Antka przyciągam w krzesełku do kuchni, dostaje śniadanie a ja w tym czasie parzę kawę i zjadam co mam pod ręką.  

A jak u Was wyglądają wspólne posiłki w praktyce? 


  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium