Kategorie wpisów
Bestsellery
Bio Baton Fela
Bio Baton Fela
6,66 zł 2,99 zł
szt.
Bio Tropikalne Różdżki Smaku
Bio Tropikalne Różdżki Smaku
19,04 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana (BLISKA DATA)
Bio Kaszka Jaglano - Owsiana (BLISKA DATA)
16,18 zł 9,71 zł
szt.
Bio Owocowe Różdżki Smaku
Bio Owocowe Różdżki Smaku
19,04 zł
szt.
Bio Manna Dawnych Zbóż
Bio Manna Dawnych Zbóż
17,13 zł 11,99 zł
szt.
Bio Baton Tosia
Bio Baton Tosia
6,99 zł 2,99 zł
Bio Kaszka Jaglana
Bio Kaszka Jaglana
16,18 zł
szt.
Suchy Prowiant Mix z Figą
Suchy Prowiant Mix z Figą
15,23 zł
szt.
Bio Warzywne Różdżki Smaku
Bio Warzywne Różdżki Smaku
17,13 zł
szt.
Szukaj po słowie kluczowym
HELPA u Antka - wspólne posiłki 0
HELPA u Antka - wspólne posiłki

Wspólne posiłki - jakie mają zalety podczas rozszerzania diety?

Od zawsze pilnuję, żebyśmy do posiłków siadali razem. W zabieganym dniu pełnym pracy, nauki, zabawy czy obowiązków domowych jest to czas dla nas. Dziewczyny pomagają mi nakryć do stołuPiotrek nakłada Antkowi fartuszek i razem zasiadamy do stołu. Podczas jedzenia rozmawiamy, opowiadamy jak nam minął dzień, ustalamy plany i marzymy o wakacjach. :) A co robi Antek? Je - tak jak umie; tyle ile chce i to co my oraz rozmawia z nami – no, raczej się cieszy w głos :) 

W ciągu tygodnia większość posiłków jem sama z Antkiem, więc wspólne kolacje są dla mnie bardzo cenne. Widać, że Antek też to lubi! A ja nie jestem sama ze sprzątaniem po, więc lubię podwójnie :P 

Wspólne jedzenie uczy dzieci czasu posiłków i ich celebracji. U nas nigdy nie było dojadania gdzieś pomiędzy -  dojadamy wspólnie na drugie śniadanie i podwieczorek :) Uczymy się, że jest czas jedzenia i czekania na jedzenie. Nie ma u nas: „Mamo, jestem głodna!”. Dlaczego? Trudno powiedzieć – każde dziecko jest inne. Ja jednak wierzę, że podawanie odpowiednio zbilansowanych posiłków przynosi owoce. Brak słodyczy jest także tego składową. No a może dziewczyny wiedzą, że i tak nic nie wskórają ze mną ;) Przykładowo, jeżeli śniadanie było skromne, drugie śniadanie jest bardziej pożywne i przychodzi szybciej. To jedna z moich metod. Tego też będziemy uczyć Antka, bo póki co karmienie na żądanie jest jego tajną bronią na naszą regularność zasiadania do stołu. 

Oczywiście nie każdy posiłek wygląda u nas książkowo, tak jak w życiu. Zdarza się śniadanie na stojąco – Antka przyciągam w krzesełku do kuchni, dostaje śniadanie a ja w tym czasie parzę kawę i zjadam co mam pod ręką.  

A jak u Was wyglądają wspólne posiłki w praktyce? 


  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium