Wersje językowe
Kategorie wpisów
Bestsellery
Bio Chrupki - Kukurydziane z Soczewicą
Bio Chrupki - Kukurydziane z Soczewicą

3,99 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 3,99 zł
szt.
Bio Kaszka Jaglana
Bio Kaszka Jaglana

16,18 zł

szt.
Bio Tropikalne Różdżki Smaku
Bio Tropikalne Różdżki Smaku

19,04 zł

szt.
Bio Warzywne Różdżki Smaku
Bio Warzywne Różdżki Smaku

17,13 zł

szt.
Bio Suchy Prowiant Bio Truskawka
Bio Suchy Prowiant Bio Truskawka

18,18 zł

szt.
Bio Kaszka Orkiszowa z Ciecierzycą
Bio Kaszka Orkiszowa z Ciecierzycą

19,04 zł

szt.
Bio eksPandy Amarantus
Bio eksPandy Amarantus

13,32 zł

szt.
Bio Kaszka Jęczmienno - Gryczana
Bio Kaszka Jęczmienno - Gryczana

12,94 zł

Cena regularna: 16,18 zł

Najniższa cena: 13,75 zł
szt.
Bio Kaszka Owsiana
Bio Kaszka Owsiana

16,18 zł

szt.
Szukaj po słowie kluczowym
Co do picia dla noworodka, niemowlaka i dziecka 0
Co do picia dla noworodka, niemowlaka i dziecka

Dowiedz się, co podawać do picia noworodkowi, niemowlakowi oraz starszemu dziecku

O dopajaniu dziecka musimy pamiętać nie tylko w trakcie upałów. Już od pierwszych dni życia powinniśmy odpowiednio odżywiać noworodka i dotyczy to nie tylko pokarmów, ale również płynów. Wielu rodziców zastanawia się, co podawać do picia noworodkowi, niemowlakowi, a co starszemu dziecku. Okazuje się bowiem, że produkty, jakie mogą spożywać dzieci, bardzo szybko się zmieniają. Warto wiedzieć, co mogą, a czego nie powinny pić dzieci do pewnego momentu. Zobaczmy, co podawać do picia noworodkowi, niemowlakowi i starszym dzieciom.

Picie dla noworodka

Co może pić noworodek? Tak naprawdę, jeżeli dziecko jest karmione piersią, przez pierwsze pół roku wystarczy mu tylko matczyne mleko, które w pełni zaspokoi potrzeby dziecka. Warto wiedzieć, iż mleko mamy zmienia swój skład w trakcie karmienia. Dzięki temu świetnie zaspokaja zarówno głód, jak i pragnienie malucha, przez co niepotrzebne jest podawanie mu jakichkolwiek innych produktów. Na początku karmienia mleko ma konsystencję wodnistą, później staje się gęstsze i bardziej kaloryczne, a w jego składzie znajduje się więcej substancji odżywczych, takich jak białka, tłuszcze i zdrowe cukry.

Dziecko karmione naturalnie nie musi pić dodatkowo, pod warunkiem, że karmione jest na żądanie - w trakcie upałów warto przystawiać dziecko częściej.  Jest to szczególnie istotne w trakcie upałów.

Dzieci pijące herbatę

Czy podawać wodę noworodkowi karmionemu mlekiem modyfikowanym?

Co podawać noworodkowi karmionemu mlekiem modyfikowanym? Prawda jest taka, że mleko modyfikowane swoim składem przypomina pokarm matki. Oznacza to, iż noworodka karmionego z butelki także nie musimy dodatkowo dokarmiać. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego robić. Zwłaszcza gdy na dworze jest bardzo gorąco, warto dziecku podać do picia czystą wodę. Innych płynów, oprócz mleka modyfikowanego i wody dziecko nie powinno spożywać mniej więcej do 6. miesiąca życia.

Picie dla niemowlaka

Co dawać do picia niemowlakowi? Niezależnie od tego, czy niemowlę karmione jest mlekiem matki, czy też mlekiem modyfikowanym, nie wymaga ono podawania dodatkowych płynów. Jeżeli chodzi o podawanie innych napojów, takich jak soki owocowe dziecko nie powinno ich dostawać przynajmniej do ukończenia 1 roku życia. Słodzonych napoi nie powinno otrzymywać do ukończenia 5 roku życia.

Dlaczego nie zaleca się podawania innych napojów niemowlętom? Jeżeli damy dziecku nieco soczku, nic się nie stanie. Nie powinniśmy jednak przyzwyczajać malucha do takiego picia, gdyż może to zniechęcić go do ssania mleka z piersi czy też spożywania innych pokarmów, które zawierają w sobie wiele składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Co do picia dla dzieci?

Zaleca się, aby dzieci dopajać wodą lub innymi zdrowymi płynami. Odradzane są napoje gazowane, barwione i słodzone, zwłaszcza przez pierwsze kilkanaście miesięcy życia. Jeżeli chodzi o wodę, najlepiej podawać dziecku wodę niskozmineralizowaną, niskosodową, niegazowaną. Dla pewności możemy ją dodatkowo zagotować i poczekać aż wystygnie. Dozwolone są również naturalne herbatki. Bardzo dobre są różnego rodzaju herbatki owocowe. Nie wolno niemowlętom podawać herbat zawierających teinę, czyli czarnej i zielonej.

Napoje owocowe

Co do picia dla rocznego dziecka?

Karmienie piersią jest bardzo ważne dla noworodków, jednak po pewnym czasie należy dziecko przyzwyczajać także do innego picia. 12-miesięczne dziecko może pić już czystą wodę mineralną. Warto również podawać dziecku herbatki i stopniowo dodawać inne napoje, dozwolone dla małych dzieci.

Im dziecko starsze, tym bardziej urozmaicona może być jego dieta. Wciąż jednak nie zaleca się podawania rocznym dzieciom sztucznych słodkich napojów. Warto postawić na wodę. Pamiętajmy, że prawidłowy rozwój małego człowieka w dużej mierze zależy od tego, co będziemy mu podawać. Dotyczy to także płynów. Wprowadzając do diety malucha inne płyny poza mlekiem i wodą, najlepiej robić to stopniowo, aby przyzwyczaić organizm do otrzymywania innych napojów. Słodzonych napojów nie podajemy do 5 roku życia.

Jakie herbatki dla rocznego dziecka?

Już wcześniej wspomnieliśmy, że małe dzieci nie powinny pić herbat z teiną, czyli odpadają herbata czarna i zielona. Można natomiast podawać herbatki owocowe, w tym z dzikiej róży oraz ziołowe. Nie zalecana dla dzieci jest także herbata koperkowa.

Herbatek, które zawierają cukier, nie powinno się podawać. Te, które cukru nie zawierają, możemy podawać w większych ilościach, jednak należy pamiętać, aby wśród płynów, oprócz mleka, zawsze dominowała woda. Herbatki można kupić w każdym markecie lub zaparzyć z ogródkowych ziół.

Shake truskawkowy

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium